МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 11

  • 75 682
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 521
Suziii, направете разширена СГ в някоя голяма клиника за репродуктивно здраве в София - Надежда, Малинов, Вита... Тази не е пълна и няма да имаш точно тълкуване. Единствено виждам намален брой. Назначете си час за андролог за мъжа ти, а за теб за гинеколог - как може да ти дават такива съвети - пишкайте повече... Консултирайте се със специалист по репродуктивна медицина. А ти е добре да си пуснеш хормони на 2 ден от цикъла ако не си - FSH, AMH, LH, естрадиол, пролактин...май имаше и други, отделно TSH. Успех!

# 736
  • Мнения: 2
Suziii, направете разширена СГ в някоя голяма клиника за репродуктивно здраве в София - Надежда, Малинов, Вита... Тази не е пълна и няма да имаш точно тълкуване. Единствено виждам намален брой. Назначете си час за андролог за мъжа ти, а за теб за гинеколог - как може да ти дават такива съвети - пишкайте повече... Консултирайте се със специалист по репродуктивна медицина. А ти е добре да си пуснеш хормони на 2 ден от цикъла ако не си - FSH, AMH, LH, естрадиол, пролактин...май имаше и други, отделно TSH. Успех!


Благодаря за бързия отговор   Usmivka87 ще послушам съвета ти и възможно най-скоро ще си направим пълни изследваня в голяма Бг  клиника Simple Smile

# 737
  • Мнения: 219
Здравейте, имам въпрос към тези, които са кадидатсвали по фонда с мъжки фактор. Повторихме отново обикиновена спермограма на мм и видях, че този път отговаряме на следните критерии :
Направо го копирах от наредбата:
б) Олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри: ние сме тератоозоспермия
• Обем на еякулата < 1,0 ml;
• Концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml
• Сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2); сперматозиди с добра подвижност(А+В) - 39%
• Сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер); морфология 6 % при норма >= 14 % , (но не ми стана ясно това не е по СЗО критерий или ?)
т.е ние отговаряме на  два от критериите или се бъркам?
Извинявам се за всички тези въпроси, но е нещо ново за нас и съм объркана:(
И още един въпрос- с разширената спермограма ли се кандидатства или с обикновенна ?

# 738
  • София
  • Мнения: 521
Sirma, щом е обикновена, май са СЗО критерии, разширената е с Крюгер. Не знам дали има изискване за кандидатстването, ние винаги пускаме разширена, обикновената за мен си е чиста загуба на пари и време, като не дава всички отговори.

# 739
  • София
  • Мнения: 23 147
така написано отговаря уж на критериите, но има някаква вероятност и да не ви одобрят.
защото на заключението пише само терато, което означава че само морфологията ви е извън критериите там където е правена спермограмата.

# 740
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Ние бяхме само с обикновенни и консулт с  уролог!

# 741
  • Мнения: 4 097
Пуснете я разширена, при нас имаше проблем, че не е такава.

# 742
  • Мнения: 219
да, на заключението пише само тератоозоспермия , не може ли само с това заключение да се кандидатсва и още 2 от долните критерии .Точно този текст в наредбата ''Олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия'' не ми става ясно как точно се кобинират критериите или може само един от трите
Ще попитам и в темата за ЦАР , благодаря ви

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, до колко е сериозно заключението “астенозооспермия и гранична марфолотия по Крюгер 6%”. От лабораторията ми казаха едва ли не всичко е 6, с тези резултати се забременява естествено и също, че не трябва да правим нищо допълнително, освен нормална спермограма след 1 месец. Забременявала съм 2 пъти бързо, но неуспешно и сега се чудя имаме ли мъжки фактор или не... като чета тук и в интернет, тези резултати не са много добри....

# 744
  • Мнения: 3 458
Момичета, до колко е сериозно заключението “астенозооспермия и гранична марфолотия по Крюгер 6%”. От лабораторията ми казаха едва ли не всичко е 6, с тези резултати се забременява естествено и също, че не трябва да правим нищо допълнително, освен нормална спермограма след 1 месец. Забременявала съм 2 пъти бързо, но неуспешно и сега се чудя имаме ли мъжки фактор или не... като чета тук и в интернет, тези резултати не са много добри....
Да разбирам че сте я пускали в клиника а не в лаборатория?  Rolling Eyes
Ама защо така бе хора, защо за такива сериозни изследвания ходите по лаборатории!?  Confused
СГ се пуска на 3 месеца, не през един. След един месец нищо ново няма да видите.
Дайте малко по-обстойно да видим стойностите.

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, до колко е сериозно заключението “астенозооспермия и гранична марфолотия по Крюгер 6%”. От лабораторията ми казаха едва ли не всичко е 6, с тези резултати се забременява естествено и също, че не трябва да правим нищо допълнително, освен нормална спермограма след 1 месец. Забременявала съм 2 пъти бързо, но неуспешно и сега се чудя имаме ли мъжки фактор или не... като чета тук и в интернет, тези резултати не са много добри....
Да разбирам че сте я пускали в клиника а не в лаборатория?  Rolling Eyes
Ама защо така бе хора, защо за такива сериозни изследвания ходите по лаборатории!?  Confused
СГ се пуска на 3 месеца, не през един. След един месец нищо ново няма да видите.

Пускахме я в клиника по препоръка на моя АГ, това беше коментарът от човека, направил заключението на СГта, тъй като не сме били при андролог преди.

# 746

Общи условия

Активация на акаунт