как се почиства ютия ?

  • 18 083
  • 20
  •   1
Отговори
мили мами, как да си почиста ютията? Наскоро изгорих една дреха и стана една цапаница дето не знам как да махна.Чувала съм за сода бикарбонат, но ме е страх че повърхността ще се надраска.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 490
Спирт или някакъв почисващ препарат

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Продават се почистващи препарати за ютии. Виждала съм такъв в Бриколажа, български мисля, беше, но не си спомням името му.

# 3
  • Мнения: 657
С аспирин,но трябва на терасата или въобще на открито-миризмата е задушаваща

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Със сода става - сипваш малко сода на мокра гъбичка и търкаш.

# 5
  • Мнения: 399
Продават едни ролки (като ролков дезодорант) - почиства идеално. На него си пише как се прилага.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Продават едни ролки (като ролков дезодорант) - почиства идеално. На него си пише как се прилага.

А можеш ли да кажеш как се казват тези ролки? При мен номера със содата не става, щото покритието е едно такова, странно. Уж незалепващо.  Ама се оказа че лепи.  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 399
Не помня името, защото беше на опаковката (бяха 2 ролки в нея), а съм я изхвърлила.
Но мисля, че ги имаше и в някои магазини за шивашки материали.
А иначе в магазините за препарати.
Съжалявам.

# 8
  • Мнения: 292
С ЦИФ паста не става ли ?  newsm78

# 9
  • Мнения: X
аз съм чистила повърхността/ и нашата е като тефлон или нещо такова/ със сол изсипана върху хартия-включваш и гладиш,докато се изчисти.

# 10
  • Мнения: 5 475
Продават едни ролки (като ролков дезодорант) - почиства идеално. На него си пише как се прилага.

А можеш ли да кажеш как се казват тези ролки? При мен номера със содата не става, щото покритието е едно такова, странно. Уж незалепващо.  Ама се оказа че лепи.  #Cussing out

Значи е с инокс отдолу,лъщи ли ?Другия вариант е черна отдолу-т.е. с тефлон!
И аз бих те посъветвала със специалните ролки,за да не я надраскаш.  Hug

# 11
  • Мнения: 2 096
Ако е тефлонова - с чоста гъбичка за чинии с твърдата и страна.. не се надрасква опитано е..
Ако не е тефлонова - на вестник се сипва малко сода бикарбонат и с нагорешена ютия гладиш върху содата. Изчиства идеално. Чувала съм за аспирин но лично не съм го опитвала.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Значи е с инокс отдолу,лъщи ли ?Другия вариант е черна отдолу-т.е. с тефлон!
И аз бих те посъветвала със специалните ролки,за да не я надраскаш.  Hug

Тц, не е инокс и не лъщи. Нито пък е черна, т.е тефлон. Покритието е жълто, сега рових в документацията, но не пише какво е. В сайта на Техномаркет вече ги няма.
Ето това ми е ютията:
http://www.reviewcentre.com/reviews51348.html

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 11:25 от Лалка

# 13
  • София
  • Мнения: 1 480
И моята ютия уж е с незалепващо покритие нещо от типа на тефлона, ама веднъж май не бях уцелила степента и залепна. Веднага почнах да търся в нета и открих метода със солта, обаче при това покритие не действа, само залепва за налепа. И тогава ми помогна обикновената гъба за чинии от по-твърдата страна. Като истина ютията, налепа почти сам се отлепи, а самата гъба не надраска покритието - все пак внимавай като търкаш. Успех.

# 14
  • Мнения: 2 952
абе  ютия от 10 лева (приблизително казано)  не   става за нищо ...има да  я  чистиш повече отколкото да гладиш  ...  така са ....

Общи условия

Активация на акаунт