Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 17 ноем. 2004, 21:50 ч.
  • Преглеждания  11 159  Мнения  20  Онлайн  1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 200
Момичета, в молбата за еднократна помощ видях, че искат някакво Удостоверение от Служба ГРАО!?
Искам да попитам мамите взели еднократната си помощ къде е тази служба и какво е това удостоверение!?
Мислех, че с едно ходене до общината ще стане, ама сега виждам, че няма, то кой знае какво още ще ми поискат!?
 Shocked

Предварително ви благодаря!!

Реклама
# 1
  • в моя дом
  • Мнения: 1 022
Ами службата е в съответната община към която си регистрирана, а удостоверението предполагам питаш за това за семейното положение, в него се пише, че сте еди колко си членно семейство....нещо такова май беше и се подава само в началото и когато има промяна в семейното положение....примерно се роди второ дете и т.н.........

# 2
И мен живо ме интересува въпроса с еднократната помощ.
От родилния дом ми казаха, че първо трябва да взема от общината акта за раждане и след това ....  Confused:

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 312
Уф, как беше я..... Това удостоверение на мен ми го издадоха от кметството. Доколкото си спомням се казва удостоверение за родствени връзки на майката.

# 4
  • Мнения: 390
аз не съм много сигурна в това, но преди се искаше САМО акт за раждане на детето - оригинал и на гърба се пише "Изплатена еднократна помощ еди колко си лева" и се поставя печат
възможно ли е това удостоверение да е = акт за раждане

# 5
  • София
  • Мнения: 11 580
Въпросът за еднократната помощ е уреден в Закона за семейните помощи за деца.
Можете да го видите тук:
http://lex.bg/lexus.php?&doc=26001&seq=0
Вижте по-специално чл.6.
Във формуляра, който се попълва, са изброени и документите, които трябва да се приложат. В самия формуляр е посочено, че трябва да се представи удостоверение за броя на родените от майката деца (мисля, че цитирам дословно). На практика, обаче, от ЕСГРАОН-а издава удостоверение за актуално семейно положение, в което се вписва броят на децата в семейството. Това може да създаде много ядове и безкрайни ходеници напред-назад, защото смисълът на двете удостоверения е сходен, но не съвсем.
На мен, например, така и не ми издадоха удостоверение за броя на родените от майката деца, макар че в много общини го издават. Но жената, която ми изплати помощта, знаеше, че в "Красна поляна" създават проблем, беше ме предупредила, и понеже си ги знае-не ме въртя излишно.

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Удостоверението за раждане е = на акт за раждане на детето.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 507
Да, тази служба се намира в общината , а удостоверението се казва Удостоверение за родствени връзки. С него, с оригиналния акт за раждане и с лична карта отиваш в Социални грижи, от там изпращат парите.

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако отидеш в Социални грижи до 10-15 число и подадеш молбата ще ти изплатят сумата до края на месеца или най-късно в началото на следващия.
В противен случай трябва да чакаш до края на следващия месец.
Оригиналния акт за раждане остава при тях до изплащане на сумата, като на гърба му после пишет, че помощта е изплатена. Хубаво е преди да им дадете оригинала да си направите няколко копия за всеки случай.
Сумата може да ви преведат по дебитна карта или с пощенски запис. Ако нямате карта и след това ще получавате и детски можете да си направите към ДЗИ банк /бившата Росексим/.

# 9
  • Barcelona, Spain
  • Мнения: 2 052
Цитат на: dezyg
Ако нямате карта и след това ще получавате и детски можете да си направите към ДЗИ банк /бившата Росексим/.


Да не искаш да кажеш, че работят само с тази банка Shocked
Че аз си имам друга карта и бях си наумила да я използвам за целта....

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако имаш карта от друга банка няма проблем, работят и с другите банки.
Ако ще си правиш нова карта по-добре е да е от ДЗИ, защото ще дойдат по-бързо парите.

# 11
  • в моя дом
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Vivi
Въпросът за еднократната помощ е уреден в Закона за семейните помощи за деца.
Можете да го видите тук:
http://lex.bg/lexus.php?&doc=26001&seq=0
Вижте по-специално чл.6.
Във формуляра, който се попълва, са изброени и документите, които трябва да се приложат. В самия формуляр е посочено, че трябва да се представи удостоверение за броя на родените от майката деца (мисля, че цитирам дословно). На практика, обаче, от ЕСГРАОН-а издава удостоверение за актуално семейно положение, в което се вписва броят на децата в семейството. Това може да създаде много ядове и безкрайни ходеници напред-назад, защото смисълът на двете удостоверения е сходен, но не съвсем.
На мен, например, така и не ми издадоха удостоверение за броя на родените от майката деца, макар че в много общини го издават. Но жената, която ми изплати помощта, знаеше, че в "Красна поляна" създават проблем, беше ме предупредила, и понеже си ги знае-не ме въртя излишно.


И аз съм към Красна Поляна и не са ми правили проблем (по точно на мъжа ми де)....амо той е един голям и внушителен......

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 200
Цитат на: dezyg
Оригиналния акт за раждане остава при тях до изплащане на сумата, като на гърба му после пишет, че помощта е изплатена. Хубаво е преди да им дадете оригинала да си направите няколко копия за всеки случай.


Добре че каза да си направя копия, аз още не съм го занесла на педиатъра. Голяма кретения с тези неща, добре че сте вие да ни кажете на нас, които още не сме минали през това.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Vivi
Но жената, която ми изплати помощта, знаеше, че в "Красна поляна" създават проблем, беше ме предупредила, и понеже си ги знае-не ме въртя излишно.


Ауу, и аз съм в Красна Поляна, да се подготвя психически значи Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 1 114
Само да споделя мнение, че да ти задържат оригинала на акта за раждане е ужасно! Никога никъде не се позволява това! Егати държавата! #Cussing out

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт