Кое от "забранените" неща позволявате на децата си?

  • 2 885
  • 67
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много често с моя позната се шегуваме, че ако ни видят мамите от форума какво правим, ще ни отнемат родителските права и ще ни линчуват Joy
Аз например на големия понякога му разрешавам да гледа филми, които са забранени до определена възраст. За бебата не винаги успявам да я опазя когато си събира боклучета от земята и току е хванала някой фас и хоп в устата.
На вас случвало ли ви се е да се замислите какво ще кажат потребителките тук, ако ви видят в определена ситуация? Разкажете за фрапиращи ситуации, но с чувство за хумор. Може и за други деца Hug
Моля тези, които много се възмущават да не четат темата и да не ни критикуват! Да отключим чувството си за хумор! Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
дори и с много чувство за хумор мога да кажа, че което си е забранено, остава забранено.
възрастовите ограничения на филмите (особено американските) често са пресилени и не ги спазвам стриктно. бебетата ми не са събирали боклуци от земята и не би ми било смешно да видя дъщеря си захапала фас, който се търкалял на улицата (пък и новичък да е - пак!)
а, и не ми пука какво ще кажат потребителите тук, пък и където и да е, по въпроса как отглеждам децата си.
позволих си да пиша по темата, защото не се възмущавам, т.е. отговарям на критерия за писане. просто не открих нищо смешно. поправете ме, ако бъркам.

# 2
  • Мнения: 1 113
Като видях темата, си помислих, че става въпрос за "забранените" храни (чипсове, бонбони ...).
Иначе - това, което е забранено, си е забранено. Не разрешавам да лапа нищо от земята, филмите, в които има кървища гледаме когато тя спи, т. е. и това не разрешавам, ножовете са забранена територия и т.н. По принцип се съобразявам с нейните желания, но мога да се похваля, че вече се е научила какво може да иска и какво не. Разрешавам, обаче, като играе навън да се цапа. 
А за това, какво ще кажат другите за начина ми на отглеждане на детето, не ми е идвало даже на ум.
Не съм оперирана от чувство за хумор, ама в момента ми е трудно да го отключа.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би не сте ме разбрали правилно или аз не се изразих добре Thinking
Естествено, че и на мен не ми се нрави много идеята с фаса, дадох го само като пример. Естествено това не ни е основното препитание, има и разни клечици, камъчета, буболечки... Crazy
По-скоро пука ли ви за чуждото мнение как си възпитавате детето? Rolling Eyes

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
По-скоро пука ли ви за чуждото мнение как си възпитавате детето? Rolling Eyes
Не ми пука от чуждото мнение, но се вслушвам в адекватни съвети Wink....

# 5
  • Мнения: 513
Не ми пука от чуждото мнение как си гледам детето и не обичам да ми се дават съвети ако не съм питала изрично  Crossing Arms

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм си за разстрел.... Mr. Green

Позволявам да се закусва хляб и вода (не поради липса на друго..просто въпрос на вкус в нЕкои хора Simple Smile ) в нашето легло през тежките сутрини на изморителния уикенд...позволявам да излиза гола и мокра от банята и да тича в див възторг из апартамента танцувайки и пеейки, сътворявайки локви навсякъде....позволявам разни играчки да живеят по шакфовете в кухнята и в гардероба...позволявам буквално да ми се качва на главата доакто си работя на компа, стига само да обещае, че няма да подскача там...да си ляга без да е вечеряла, да се прави на много уплашена от разни чудовища и да идва да спи при нас, да пее в рейса за Араш Фукарата, да сипва и изсипва с един черпак кандидат-палачинки в тигана, да яде от суровите кори, докато правим баница, да се цапа навън......ей такива всевъзможни глупости....

Има и случки, с които не се гордея хич, като например как по време на едно пътешествие, тихо и кротко си беше откопчала колана, беше се качила на кората на багажника и беше заспала там, гледайки небето... Не я събудих, не и се скарах. Само и казах, че ако ни беше спрял някой полицай щеше да ни глоби колкото за всички дъвки и шоколадови яйца за цяла година и голямо колело за рождения ден. Сега си пътува с колан много стриктно....май ще се купува колело след месец-два... newsm78

Дали ми пука от другите хора?
...зависи за какво. Не ми пука от лелките, които ме гледат лошо, когато децата ми са "голи" посред зима или се въргалят по земята в парка, но ако някй ми каже нещо, което ми се стори полезно - гледам да се вслушвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
  Първо искам да ти кажа, че нещата казани във форума не винаги са същите в действителност. Много майки тук ще кажат - "аз никога", "аз не давам и т.н.". Но аз съм сигурна, че и на тях им се налага да изпадат в ситуации изискващи малко отстъпление.
  Аз съм от майките "дзверове", забранявам доста неща и искам да знаят, че нещо като е забранено наистина е забранено. Всички около нас знаят това, НО също така знаят, че децата пробиват при баща им. Лошото е, че и децата го знаят Tired.
  А също така дори на мен ми се налага от време на време да отстъпвам. Типичен пример тази сутрин - дъщерята от събуждането мрънка(на моменти преминавайки в рев) - не й харесват дрехите, не иска да си пие лекарствата, не иска маратонките, не иска да й връзвам косата и т.н. Абе кисела от всякъде. Как да е тръгнахме. Вече в колата аз си слагам червило(преди това не ми остава време) и тя започва да мрънка, че иска и тя да се начерви. Въпреки категоричната ми забрана за гримиране като ходи на детска - е дадох й да се начерви. Реших че за тази сутрин достатъчно НЕ-та бях казала и достатъчно словесни "битки" бях спечелила.
  Не знам може и смешно да е било отстрани...

Леле колко сте бързи, докато напиша и...

# 8
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Аз съм си за разстрел.... Mr. Green

Дали ми пука от другите хора?
...зависи за какво. Не ми пука от лелките, които ме гледат лошо, когато децата ми са "голи" посред зима или се въргалят по земята в парка, но ако някй ми каже нещо, което ми се стори полезно - гледам да се вслушвам.

И аз съм от тия.  Laughing
Разрешавам да се катери по стръмни пързалки, дори подканвам към такива. Разрешавам да се играе с пръчки по треви и полянки, да се събират камъни и носят в къщи, да се засипва с пясък....
Разрешавам да се разхвърля в безпорядък играчки и евентуално да се приберет в последствие. Да се рита топка в къщи, да се бяга и пързаля на ламината....
Може да се яде, а може и не......Няма шкаф в който да не се бърка, ограничавам евентуално количеството на извадените неща.....

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[да се събират камъни и носят в къщи

Само ако са вълшебни!!!
Представа си нямате колко вълшебни камъни се търкалят ей така по улиците....абсолютно безобразие!:)
За пързалки, люлки и катерушки...не ми се говори:) Необяснимо е защо все още нямам бели коси.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз като Реза разрешавам препускане по голо дупе из апартамента - качулките на главите, халатчетата се развяват зад тях като крила, а коланите се влачат по пода и котката ги гони. Но те знаят, че халатите попиват водата и после се обличат дрешки. Е, обличат се, ама като им премине играта. Joy
Знаят, че е забранено да пипат пералнята, ама това не пречи да я "яхат", когато е на центрофуга.
А да, хляба - в повечето случаи се яде манджа без хляб, а след това - хляб без манджа.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Да яде понякога в леглото /майка винаги ми е забранявала, а като изключим трохите по чаршафите е много приятно нещо/
Понякога да облича неподходящи дрехи /преди няколко месеца, в разгара на зимата, отиде с плажна рокля на ДГ под която имаше дебел чорапогащник и поло/
Да внася у дома всякакви вълшебни камъни, пръчки, цветя и др. боклучки, които после тайно изхвърлям.
Да яде немити и зелени джанки директно от източника /друго любимо мое занимание от детството/
До се въргаля по тревата /въпреки кърлежите и кучешките л.../
Да не спи след обяд /в резултат на което, тя почти винаги спи/
Да се мърля наволя - никога не съм я спряла да влезе в локва или да се зарови в пясъчника.
Понякого позволявам лак, дезедорант и червило, ако много се примоли и се окаже, че има намесен "кавалер"
Това на първо четене...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да яде понякога в леглото /майка винаги ми е забранявала, а като изключим трохите по чаршафите е много приятно нещо/
Понякога да облича неподходящи дрехи /преди няколко месеца, в разгара на зимата, отиде с плажна рокля на ДГ под която имаше дебел чорапогащник и поло/
Да внася у дома всякакви вълшебни камъни, пръчки, цветя и др. боклучки, които после тайно изхвърлям.
Да яде немити и зелени джанки директно от източника /друго любимо мое занимание от детството/
До се въргаля по тревата /въпреки кърлежите и кучешките л.../
Да не спи след обяд /в резултат на което, тя почти винаги спи/
Да се мърля наволя - никога не съм я спряла да влезе в локва или да се зарови в пясъчника.
Понякого позволявам лак, дезедорант и червило, ако много се примоли и се окаже, че има намесен "кавалер"
Това на първо четене...



Тези неща са и в моя списък!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Хъм... като чета повечето неща, които позволявате не ми се виждат толкова страшни и вредни Wink

Ето нещото, което аз позволявам от време на време и от което ме е срам - да пие Кока кола. Ние с баща й сме пристрастени и вкъщи и на вън непрекъснато пием кола, за това пък алкохол почти не. Отказвам и се дърпам да и давам на Дариа, но понякога й разрешавам глътка-две. Вече не се връзва на номера с малко кола в чаша с вода, защото разпознава вкуса.  Embarassed

# 14
  • Мнения: 22 717
Аз го оставях да в двора на нашите да прави каквото ще,колко кал,пясък и камъни изяде.Винаги съм го наглеждала какво прави/за да не се нарани/но не се вманиачавам на тема бактерии,болести и хигиена.Засега не сме имали проблеми с такива. Wink

# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За мой най-голям срам Embarassed си признавам, че съм разрешавала на Рони да си близне от пяната на бирата на тати(мАмА).....ааа, и сокчета разтворими съм и давала да пие ooooh!.....

# 16
  • Линдау
  • Мнения: 72
И аз май позволявам доста от непозволеното.
-Да се направят на малки прасенца, въпреки почти белите дрехи с които са облечени(в яслата един ден паднах от смях, когато ми казаха:"Оооо, днес са с бели панталони трябва да ги пазим" Shocked-та аз нямаше да ги облека така ако исках да са облечени като манекени на витрина. В крайна сметка пералнята и праха за пране за какво са?!? Чувала съм със собствените си уши, дете на почти три години да казва на лелите в яслата те да го хранят, защото майка му  е казала че ще си изцапа дрехите Shocked - и съответно детето ходи с почти едни и същи дрехи на ясла цяла седмица  Shocked
-Да ядат шоколади, корнфлейкс със мляко, да пият кола, когато има вкъщи
-Да разхвърлят всичко, да вдигнат къщата с краката нагоре
-да се катерят по катерушки до насита
-да ме изнудват да им купувам все нови и нови играчки
- и т.н и т.н. ..........

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Не е важно, но да си кажа и това - да ходи боса в къщи и то по теракота. Когато отиде при бабите си, се започва едно  "Моля те, баби, убуй си пантофките" и така 100 пъти. И тя и аз молим да я оставят на мира, ама не. Никой не ни чува.

# 18
  • Мнения: 139
Яде кал от саксийте Embarassed
Яде тоалетна хартия Joy
Изважда почти всички дрехи от гардероба и ги разнася из къщата Sunglasses
Бърка в тоалетната чиния #Crazy #Crazy #Crazy
Прави на бербат шкафа с учебниците на брат си Shocked
и т.н., и т.н. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 3 034
Аз съм от тези, дето се правят на много строги, но в крайна сметка се оказва, че почти нищо не забраняват... Mr. Green
В детската градина като отивам да я взема, понякога не я виждам веднага и питам ; "Къде е Марена?"  и учителката ми отговаря : "Как къде?!? Където прекарва повечето време - легнала на земята" /става въпрос за тревата на пощадката - тя там е на море и лежи на плажа... Laughing/
Позволявам да яде колкото и каквото иска.
Позволявам да гледа детски филмчета, понякога повече от едно на ден.
Позволявам да си избира дрехите, дори и да са в безумни цветови комбинации или неподходящи за сезона.
Позволявам да стои до късно вечер /не всяка вечер/.
Позволявам да "подрежда".
Позволявам да изсипе всичките си играчки на пода в стаята си и да се зарие в тях.
Позволявам и да държи стаята си разхвърляна повече от един ден...
Позволявам й да "обича" котката.

Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes

Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy

# 20
  • Мнения: 2 818
Да се събува боса лятото на пясъчника(ми то си е половин море това Wink )
Да ходи гола понякога, дори зимата, вкъщи, докато не й стане студено, след което следва разхождане гола, наметната с одеало.
Да (не)яде яденето си.
Да стои по един час в банята на мивката и да пере/мие нейните си чинии и съответно да се намокря качествено.
Да се катери по катеручки колкото си иска.
Да се търкаля по земята, стига да няма явни следи от кучешко храносмилане...

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Позволявам й да "обича" котката.

Това е доста жестоко спрямо котката....ама тя пък да се научи да бяга!:)

# 22
  • Мнения: 3 034
Позволявам й да "обича" котката.

Това е доста жестоко спрямо котката....ама тя пък да се научи да бяга!:)

Не само котката се научи да бяга, а и Марена доби почти котешки рефлекси да се пази от одраскване или охапване, което може би е полезно и за двете. Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Само да кажа, чеизобщо не ме интересува кой какво си мисли за начина ми на възпитание, камо ли "мамите от форума", 90% от които правят същото, ма си траят Mr. Green

- да се къпе сама с подвижния душ
- да яде колкото и каквото поиска
- да седи на компа със слушалките на главата
- да гледа телевизия
- да опитва бира и кафе
- да се маже с водни боички в опитите да рисува
- да разхвърля, както и душа иска
- да лежи по земята

# 24
  • Мнения: 811
Всичко зависи от гледната точка - поведение, норми , забрани...

Наскоро една позната се възхити на "волското" ми търпение, докато двегодишния ми калпазанин, удобно разположен в леха с цветя, старателно се зариваше с пръст  Mr. Green
Половин час по-късно един татко ме упрекна, че съм истеричка, задето уплашено изпищях виждайки горецитираната маймунка на върха на двуметрова катерушка  Rolling Eyes

според "форумските" норми и аз май съм за разстрел... или поне за доживотна

Красавицата отдавна не яде от земята, но Разбойника е мечта за всяко заведение  Mr. Green в състояние е да оближе пода до блясък  Sick

лягат си когато искат, НО стават в седем
ядат каквото, колкото и както искат, НО поне вечер да сме заедно на масата
цапат се постоянно, но не им пука,... то и на мен не ми пука - имам пералня
вкъщи ходят боси, а аз стоически приемам градивна критика от бабите
хапват студено и сладолед без ограничения
скачат на батути, катерят се, тичат, карат колело и ролери... навсякъде имат синини... притеснявам се дали Разбойника ще оцелее до училище, ако не го връзвам  newsm78 успява да се удари и в дунапренена играчка....
правят си къщичка в гардероба ми върху легло от ИЗГЛАДЕНИТЕ ми дрехи  Party
Красавицата играе сама пред блока

Позволявам да се закусва хляб и вода
Миналата събота зверовете се събудили преди мен. Щерката /браво на нея/ приготвила вкусна закуска - шоколад, мляко и бонбони  Laughing

`айде стига, че съвсем ще ме  #2gunfire


# 25
  • Мнения: 184
Не че го позволявам, но просто не мога да се наложа над него- види ли биричка вкъщи и се побърква,"дай, дай, дай".Иска в чаша да му сипя, а аз тайно ако мога да издебна я разреждам с вода, ако не успея я пие "чиста". Вече се принуждаваме да крием шишетата с бира, когато купим, и да си я пийваме, когато дребния заспи. Какво да се прави- на майка си, и на баща си прилича-обича биричка. Или може би е решил че, тъй като майка му е бременна и не може да си пийва, той да я замести, че да не се изхвърля бирата. Grinning

# 26
  • Мнения: 46 488
Ляга и става, когато си иска.
Яде когато си поиска (но си направи строг режим) и количество, което тя си избере.
Не я ограничавам за гледането на телевизия, но пък тя не ще  Rolling Eyes
Седи ми на компютъра, трие и преименува на воля  Joy
Яде веднъж в месеца кренвирши  Mr. Green
Ходи по теракота само по чорапи, за ужас на бабите  Laughing

# 27
  • Мнения: 811
Не че го позволявам, но просто не мога да се наложа над него- види ли биричка вкъщи и се побърква,"дай, дай, дай".Иска в чаша да му сипя, а аз тайно ако мога да издебна я разреждам с вода, ако не успея я пие "чиста". Вече се принуждаваме да крием шишетата с бира, когато купим, и да си я пийваме, когато дребния заспи.
Охо, и моите зверове са върли почитатели. Някъде четох, че бирата е хранителна и бебетата я харесват.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes
Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy
За какво да те съдим,  ти си си го казала, децата са си деца и сега ако не опитат от всичко, сега ако не се налудуват, после ще им липсва детството. piasyk

# 29
  • Мнения: 3 034
...Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes
Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy
За какво да те съдим,  ти си си го казала, децата са си деца и сега ако не опитат от всичко, сега ако не се налудуват, после ще им липсва детството. piasyk

Е пошегувах се...нали идеята беше как ще реагират повечето форумки. Въпреки че съм сигурна, че за никоя от нас това няма значение. Peace

# 30
  • Мнения: 515
Позволявам й да бърка в шкафа на баща й с инструментите - само, че внимавам кой иструмент ще вземе. Засега обожава отвертките.
Докато мия чинии й давам да мие и тя.
Катерим пързалки за 3 годишни (а сме 1г. и 10м). (вчера искаше първо аз да се спусна - и го направих - беше забавно - искаше ми се и още и още- но няма как).
Давала съм й крема си - да си играе с него - цапотила се е много. Вече й  омръзна и това.
Играе си е с видеото. Научих я лично аз- как да слага касета, как да изважда.
Дистанционното е нейно когато го поиска.
Давам й мобилния си. Засега нищо му няма.
Яйцата за този великден ги боядисахме двечките с нея. Тя бъркаше с ръце да вади яйцата.

А колкото до това - че не се слага в устата нещо, което е паднало на земята. Веднъж налапа камъче. Не успях навреме да разбера, че това ще направи. Слава Богу- нищо не се случи.

# 31
  • Мнения: 8 917
На вас случвало ли ви се е да се замислите какво ще кажат потребителките тук, ако ви видят в определена ситуация?

Не, не пречупвам живота си през призмата на потребителското мнение тук Naughty.....опитвам се да предпазвам Гери от подобни ситуации и явно успявам защото не мога да се сетя за такива Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 4 866
мдаааааааа, давам си сметка колко малко неща у дома се водят "забранени". дали пък не е време да въведа повече забрани, че да мога и аз активно да се включа в неспазването им newsm78

Цитат
Ходи по теракота само по чорапи, за ужас на бабите
габа докарваше до полуда не само бабите си като се опънеше по корем да си играе на теракота само по памперс.... после сменихме памперса с гащи. като се преместихме нямаме вече теракот, но габа продължава да си лежи на ламината...

# 33
  • Мнения: 1 671
Да пита за абсолютно всичко, което го вълнува и интересува - независимо, дали е прилично или неприлично

Да изказва собствената си позиция по абсолютно всичко, което го интересува и вълнува - независимо дали е прав или не

# 34
  • Мнения: 3 034
И нещо съвсем прясно - разрешавам да си ляга понякога без да си е измила зъбите   grinning012

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Минавали са ми такива мисли през главата... в събота сутрин т.е. почти обяд, когато с мъжа ми още спим а Сиси со кротце со благо за пореден път пробва да ме вдигне с ' мамо, май нещо огладнях'.
И е фенка на 'моите' филми, особено и допада 'От местопрестъплението' докато течеше по Нова.
Има много забранени или недопустими неща и те са най-вече в отношенията с/между хората. Бе, аз съм от строгите майки, ама децата ме обичат, малкото всеки ден ми повтаря колко съм неповторима... сигурно защото не знае, че нещата могат да бъдат и по-различни. Grinning

# 36
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
от бебе си играе с гсм ми като 4е тя го е създала и се справя с пове4ето модели и марки, камера, дистанционно , отверки, гримове и кремове,изважда почти всички дрехи от гардероба и ги разнася из къщата
да ходи боса в къщи
на мивката  да мие нейните си чинии и съответно да се намокря качествено
cеди ми на компютъра, трие и преименува  както и дойде, да си разглежда сайтове
да гледа телевизия
да опитва бира и кафе
да се маже с  боички в опитите да рисува
да разхвърля, както и душа иска
 да лежи по земята Sick

# 37
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да си ляга и става когато пожелае (по тази причина рядко спи на обяд, а сутрин става в 9-10 Mr. Green)
Да се зарива в пясъчника колкото си иска.
Да се тръшка за нещо когато и колкото пожелае докато хората го гледат ей така  Shocked и си казват за мен тая е  #Crazy
Да глрда телевизия.
Да близва от бирата на мама.
Да яде колкото иска.
Да разхвърля колкото му е кеф.
Да разнася чистите току що изпрани дрехи из къщата и да си бърше носа с тях.
И тн.

# 38
  • Мнения: 2 792
    От изброените, като "забранени" неща доста, но за мен не са забранени, т.е. не виждам смисъла на забраната и следователно не забранявам.
   "Забранените" от мен неща, никога не съм позволявала и нямам намерение да позволя,  всяко едно нарушение ще си повлече своята санкция.
   Иначе имаме и условно "забранени" неща, които в определени ситуации са позволени, тук визирам особено вкусните, но не полезни храни Crazy. На дълго и нашироко съм разяснявала, защо не са полезни, но никога не съм отричала факта, че са вкусни и консумацията им е допустима, стига да не се превръща в ежедневие.

   Изисквания имам основно към себе си и към децата, формирано на база личен опит, прочетено, четено и анализирано и общото мнение, като първо впечатление на околните за мен няма никакво значение.

# 39
  • Мнения: 967
Това, което за някои езабранено, за други си е съвсем в реда на нещата - въпрос на гледна точка.
Това, което аз "позволявам", но майка ми например се възмущава е:
Да си отсервира сам - т.е. да хвърля мръсните чинии в мивката със засилка и те да дрънчат силно и понякога да се чупят "по малко" Wink,
Да тича вкъщи гол;
Да плюе по пода;
Да се катери по мебелите вкъщи
Да "рисува" по вратите и стените (с молив)

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да "рисува" по вратите и стените (с молив)
hahahaХех. И аз давах на моя син като беше малък да рисува с молив. После обаче взе да пробва и с химикал и с фулмастер и беше се "подписал" даже и у свекървини. После боядисвахме, ама...

# 41
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Хм, така като се замисля, аз май се оказах доста либерална. По лесно ми е да изброя забранените неща, като и пръстите на едната ми ръка май ще са  много.
По-екстравагантни неща, за които се сещам, че позволявам:
- да се рисуват по телата, лицата,  тъй де бодиарт е туй  Wink;
- да ходят голи и боси цяло лято в градината. Събличането на обществени места се опитвам да възпирам, но с променлив успех  Twisted Evil;
- да използват пътеките в магазините за пързалки  - това става по следния начин - засилваш се с тичане и продължаваш по дупе от набраната инерция  Simple Smile;
- да обядват сладолед понякога;
- да използват спалнята като батут, уви вече почти неприложимо, тъй като от толкоз експлоатация на стария матрак му изскочиха всички пружинки.
- да разнасят одеала, кърпи, чаршафи из цялата къща, правейки се на призраци;
.... засега за това се сещам.

# 42
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Да яде понякога в леглото /майка винаги ми е забранявала, а като изключим трохите по чаршафите е много приятно нещо/

Ние с тримата редовно си ядем в леглото, само и само дребния да хапне нещо (е после сменям чаршафите, ама това е друга тема).
От две седмици ходи с нарисувани с маркер крака и ръце...все си подновява творенията.
По стените спря да драска, сега си има собствен тефтер.
Вчера бяхме на гости и с една кака опоскаха сума ти бонбони...като му казах стига толкова, остави и за утре и се спря...чак да не повярваш.....аз тази реплика често му я пробутвам и взе че проработи Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 4 272
Сега в момента не се сещам за нещо newsm78 Но до 3 годишната си възраст синът ми беше страшен терминатор Wink Какво ли не му минаваше през устата като бяхме в градинката ooooh!....само да се обърна за секунда /буквално/ и имаше или фас, или станиол, или камъче..., но като проходи нещата станаха още по-ужасни! Веднъж си седя на пейката и едно дете ми казва: "Лельо, лельо, я виж това дете какво носи!" - Какво да видя Shocked Моето дете носи кучешко л...но и с една такава усмивка на победител, извършил геройство, ми го подава Sick Не мога да изброявам...Но да кажа, не съм му разрешавала, а просто са се случвали нещата. Случвало се е без да го усетя или по-скоро докато го усетя да обърне чаша с уиски от съседната маса, докато сме били на ресторант #Crazy Сега ще ме заклеймите Party Обаче...това е животът. Такъв беше синът ми. Сега е пълна противоположност - послушен, кротък, съвсем различно дете.

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега ще ме заклеймите Party Обаче...това е животът. Такъв беше синът ми. Сега е пълна противоположност - послушен, кротък, съвсем различно дете.
Споко, всички деца минават от там, само че не на всички им е позволено да си минат по детския път и го минават като големи. Аз съм на мнение, че колкото повече се забранява на едно дете, толкова повече му се пали любопитството. Щом се е нащуряло, когато е било малко, после естествено, че ще се кротне. Разбира се за всичко трябва да си има граници, но не и прекалено тесни да са те.
Цитат
- да използват спалнята като батут, уви вече почти неприложимо, тъй като от толкоз експлоатация на стария матрак му изскочиха всички пружинки.
ooooh!Ау, а аз как се карам Embarassed на моя син да не скача, че едно легло е продънил вече.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз от няколко дни направо съм влязла в серия, горкото ми бебенце!  Sad
Защипах и пръста на вратата на хладилника, понеже не видях, че е бръкнала там. Дадох и гореща супа и си изгори езика. Бръкнах и в окото без да искам, докато я събличам. Баща и пушеше и я държеше, а тя посегна към цигарата и се опари...абе ужас някакъв тия дни, не съм вярваща аз, ма ми иде свещ да запаля  Confused

# 46
  • Мнения: 446
Вчера бяхме на гости и с една кака опоскаха сума ти бонбони...като му казах стига толкова, остави и за утре и се спря...чак да не повярваш.....аз тази реплика често му я пробутвам и взе че проработи Mr. Green
Хе, хе, Веси, и аз така, обаче мойта щерка като беше по-малка, на едно гости ме послуша и спря да яде, обаче взе празната кутия от бонбони и започна да я пълни със сладки ЗА ВКЪЩИ. Щото нали утре няма пак да е на гости, за да ги дояде...
А по темата, гледала съм да не забранявам много неща, защото иначе ще се подлудя.  Сега ми се налага по-малко, права е Леа, че децата, които са щуряли като малки, порастват разумни.
Сега само със сладоледа в най-лютата зима изумявам околните, и разни други дребни.

# 47
  • Мнения: 1 393
И аз много често позволявам така наречените забранени храни,че като писнат... #Cussing out

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако съм в настроение - всичко позволявам (което автоматично означава 1/2 от нещата които Реза позволява  Twisted Evil).
Ама ако не съм - по-добре да не ми се мяркат пред очите.

...така, че всичко зависи от разположението на духа ми (или духът ми - ей тоз пълен член ме изяжда  Crazy).

# 49
  • Мнения: 128
Вече съм по-спокойна, като прочетох гореизброените "забранени" неща, и ние сме на същия хал, а си мислех, че аз не съм наред, но сега имаме нова мания - иска да ме целува в устата, вкъщи както и да е стискам зъби, но навън направо ме е срам от хората!

# 50
  • Мнения: X
Е ,явно не съм само аз от "либералните" мами...
-не държа да яде и спи под точен час,ако видя че не иска не настоявам
-давам му да яде сам,дори това после да ми коства прание на килима,стола и др.
-понякога се правя ,че не забелязвам като вземе нещо изпуснато и го лапне-но само в къщи,/претендирам ,че е що годе чисто/а и нали трябва да гради имунитет...,навън НЕ,а и той по-принцип не е свикнал да яде в движение...
-давам да опитва бира,вино,газирано и т.н.-естествено в разумни количества,но след като ние ядем и пием нещо не мога да кажа на детето ,че е лошо
-понякога позволявам да се прекали със сладкото и други вредни според мен храни,но гледам да му предлагам повече здравословни такива
-оставям го да тича до среднощ,но като не му се е приспало,не го и подканям да заспи-е вярно ,че комшиите отдолу се оплакват,но какво да правя като пода ни кънти
-позволявам да играе с топка в стаята,нищо,че вече има поражения,но немога ли да го изведа-все някъде трябва да си изразходи енергията
-скача на спалнята -това е част от ритуала ни по приспиването-но веднага щом сложим пижамата  легне  и го завия,спира да мърда и заспива
-давам му да участва в чистинето/бърше с подомиялка и парцал, и с пухчето за прах,обикновенно не където трябва/,вози се върху прахосмукачката ,помага ми за простирането/повечето дрехи се перат отново след това/ и т.н.....
-при къпането,тати му дава да държи сам слушалката,което означава,че накрая и тримата сме вир вода
-пускаме му музика на слушалките /според баща ми ще му увредим мозъчните клетки/
-и най-вече от бебе го оставям леко облечен/даже свалям нелегално облечените от баите жилетки,чорапогащници и блузки/
Абе ,има и още,но това се сетих засега-определено минавам за лоша майка, нали?

# 51
  • Мнения: 3 491
Най-често се случва с бонбоните. За друго не ми идва наум в момента, сигурно има. Но ако го позволявам, то е например защото са си го поискали по някакъв по-нетипичен начин, или са си напънали въображението как да стане на тяхната. Тази сутрин например едното видя случайно някаква скрита навътре из шкафа торбичка с бонбони, още от Хелоуина. Не е спорил, не се е тръшкал, само каза "мами, аз никога, никога няма да се разболея, ако ям от тези бонбони". Ами ... не беше казвал друг път така, как да му скърша опита за дипломатичност  newsm78.  Малкият например се беше научил, че ако каже по средата на пътя "пишка ми се", ще отбия колата и ще спрем да се изпишка. Само че това взе да се случва като наближаваме "Дънкин Донатс", а като е влязъл веднъж, как да му откажа ...Та се уговаряме вече, че до в къщи може да поизтърпи. И без това пишкането в тоалетната на "Дънкин Донатс" нещо не се получаваше.  Simple Smile.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 04:51 от блажка

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако съм в настроение - всичко позволявам (което автоматично означава 1/2 от нещата които Реза позволява  Twisted Evil).

ЦЕРБЕР си ти:)
А аз дори не съм изброила всичко... Mr. Green
 Joy Joy Joy

Може да те извикам за SOS бавачка, като го закъсам некой път:)))))))

# 53
Ако съм в настроение - всичко позволявам   
...така, че всичко зависи от разположението на духа ми
...и аз така, но понякога ме затапват с "защо не забраняваш сега а?! нали не бива..."  Sick

# 54
  • Мнения: 35 988
не се замислям, нещата зависят от преценката ми, която не винаги съвпада с тази на околните за позволено/забранено и за това не мога да определя точно  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 370
Май Пепсито е единственото непозволено нещо, което се позволява. Но давам по много малко.
По принцип не се интересувам от мнението на хората, които не са ми близки. Но все пак зависи и от ситуацията

# 56
  • Мнения: 22 717
Е ,явно не съм само аз от "либералните" мами...
-не държа да яде и спи под точен час,ако видя че не иска не настоявам
-давам му да яде сам,дори това после да ми коства прание на килима,стола и др.
-понякога се правя ,че не забелязвам като вземе нещо изпуснато и го лапне-но само в къщи,/претендирам ,че е що годе чисто/а и нали трябва да гради имунитет...,навън НЕ,а и той по-принцип не е свикнал да яде в движение...
-давам да опитва бира,вино,газирано и т.н.-естествено в разумни количества,но след като ние ядем и пием нещо не мога да кажа на детето ,че е лошо
-понякога позволявам да се прекали със сладкото и други вредни според мен храни,но гледам да му предлагам повече здравословни такива
-оставям го да тича до среднощ,но като не му се е приспало,не го и подканям да заспи-е вярно ,че комшиите отдолу се оплакват,но какво да правя като пода ни кънти
-позволявам да играе с топка в стаята,нищо,че вече има поражения,но немога ли да го изведа-все някъде трябва да си изразходи енергията
-скача на спалнята -това е част от ритуала ни по приспиването-но веднага щом сложим пижамата  легне  и го завия,спира да мърда и заспива
-давам му да участва в чистинето/бърше с подомиялка и парцал, и с пухчето за прах,обикновенно не където трябва/,вози се върху прахосмукачката ,помага ми за простирането/повечето дрехи се перат отново след това/ и т.н.....
-при къпането,тати му дава да държи сам слушалката,което означава,че накрая и тримата сме вир вода
-пускаме му музика на слушалките /според баща ми ще му увредим мозъчните клетки/
-и най-вече от бебе го оставям леко облечен/даже свалям нелегално облечените от баите жилетки,чорапогащници и блузки/
Абе ,има и още,но това се сетих засега-определено минавам за лоша майка, нали?
Aбсолютно не минаваш за лоша майка GrinningНо не съм съгласна със слушалките-силните шумове и слушането на слушалки, увреждат слуха.Това става бавно,но прогресивно и не дай Боже в по-късен етап от живота си детето,може да страда от слухови проблеми.

# 57
  • Мнения: 58
Не ми пука от чуждото мнение даже доста ме дразни!Не обичам да ми казват как да отглеждам детето си като че ли сам некадърна!Мислия че за възраста си е много възпитан и се държи добре с хората!Абе чат пат ги слушам ама не си го признавам!Разрешам му понякога да играят с баща си военни игри на компютъра и даже той да ги гърми ама рядко!Засипва се с пясък от време на време и такива работи ама не се случват редовно! Laughing

# 58
Не ми пука от чуждото мнение даже доста ме дразни!Не обичам да ми казват как да отглеждам детето си като че ли сам некадърна!
... и също когато ме гледат подозрително, когато се доверявам на инстинктите си. Защо се пренебрегва значението на майчинския инстинкт?!!!

# 59
  • София
  • Мнения: 725
Не позволявам КАТЕГОРИЧНО само неща, опасни за живота му.

Не ми пука за общественото мнение - щом аз съм убедена че правя най-доброто за моето дете, то всичко е наред.

# 60
  • Мнения: 647
Не позволявам КАТЕГОРИЧНО само неща, опасни за живота му.

Не ми пука за общественото мнение - щом аз съм убедена че правя най-доброто за моето дете, то всичко е наред.
Това важи най-точно и за мен  newsm10

# 61
  • Мнения: 1 400
Бях им позволила да си орисуват всички стени на детската стая , дори им помогнах  bowuu. След боядисването обаче не го практикуват - опитаха, но като разбраха колко е трудно после да го чистиш ...спряха.
Разрешавам понякога стоене до късно вечерта, но само понякога. Отпуска ми се от душата някогаж повече от 30-40 мин. на компютъра ( сложи ги по равно на двете отиде над 2 часа .... ooooh!) А за търкалянето, подскачането, търчането гол и всякакви екстремни детски спортове - за нас не са забранени. Само ако крие опасност за здравето и живота си е абсолютно забранено.
Веднъж ги оставих да преядат със сладолед - стана им лошо и  Sick връщаха, та оттогава ме чуват като им кажа да поспрат  Party
И.... има и още сигурно, но не се сещам в момента.
Нека си лудуват докато могат  Hug

# 62
  • Мнения: 14 654
аз разрешавам да се драска по всички стени вкъщи с моливи пастели и водни боички(с червило не).разрешавам да се разхвърлят играчките,разрешавам да се пропуска някое хранене (може и две последователни).разрешавам да се спи на земята и се ходи без пантофки и да се кара колело из апартамента.разрешавам да яде шоколад,торти и други сладкиши ако иска(но не давам бира).ами не мога да се сетя друго

# 63
  • Мнения: 8 505
Позволявам и всичко,с изключение на това,да пресича улица без да съм я хванала за ръката.
За храна отдавна не мога да я ограничавам-разби и отлепи всякакви купешки и домашно пригодени заключалки на хладилника и си взема каквото пожелае (включително и сладки неща и безалкохолни).Яла е пясък,фасове-за да се убеди,че не са вкусни и да не налита повече на тях.
Когато сме навън по пясъчниците,я оставям да си сипе по главата,в пазвата,в панталоните,да се оправя сама с пързалки и катерушки (аз само я дледам от разстояние,от което мога да отреагирам при нужда) и най-любимия ми момент е,когато някоя майка на друго дете дойде и ми заяви ядосано:"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.

# 64
  • Мнения: 14 654
"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил е на 4 години. Не му разрешавам да гледа филми или да играе игри повече от един час на ден. Всичко друго му е разрешено, защото сам си поема последствията. Разумно дете е и не съм имала проблеми с него. Не обичам да забранявам, предпочитам да обяснявам.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Само да кажа, чеизобщо не ме интересува кой какво си мисли за начина ми на възпитание, камо ли "мамите от форума", 90% от които правят същото, ма си траят Mr. Green

- да се къпе сама с подвижния душ
- да яде колкото и каквото поиска
- да седи на компа със слушалките на главата
- да гледа телевизия
- да опитва бира и кафе
- да се маже с водни боички в опитите да рисува
- да разхвърля, както и душа иска
- да лежи по земята
Това важи и при нас плюс
-Давала съм няколко пъти да пие кола /заради него вече не копувам безалкохолно Crazy/
-Разрешавам стоенето до късно и т.н.
Единственото което не разрешавам е да пипа компа в мое или на татко му отсъствие/ напоследък става преди мен и тихо се изнизва на компа, в резулта на което за последния месец мъжО го е преинсталирвал 4 пъти/, също така и да удря по телевизора #Crazy
Обича да се засилва от единия край на стаята и право в ТВ-то   Tired

# 67
  • sofia
  • Мнения: 8 932
"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.
Една колежка я посрещали в поликлиниката "Това дете няма ли си майка, та вие го водите на консултация?" Grinning

Единственото което не разрешавам е да пипа компа в мое или на татко му отсъствие/ напоследък става преди мен и тихо се изнизва на компа, в резулта на което за последния месец мъжО го е преинсталирвал 4 пъти/,
Паролите не помагат ли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт