Нужда от съвет от майките на момченца!

  • 1 829
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Не съм имала такъв проблем,изобщо не поглеждам на къде му е пишата.Пробвай както ти е препоръчала Калина, да смениш марката,тези може да не попиват добре.Ние също се обриваме от Памперс.
Напоследък като сменям пелените Памперс, кожата на сина ми все е мокра, ще сменям марката  Confused

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 301
А може би е дошъл момент за смяна на номера? Аз имах този проблем,когато моят син тежеше 6кг,ползвах Памперс 4-9кг,но пропускаха,сменихме с номер 4 7-18кг и проблема се реши. Не съм сменяла марката,доволна съм от Памперс.

# 17
  • Мнения: 137
Аз в началото имах същия проблем-постоянно беше мокър.Аз ги смених с Молфикс докато стане на килограмите за първия размер на Либеро.Сега съм на ЛИберо и съм много доволна Hug

# 18
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз ползвах Само Памперс ама така жестоко се изрина,че близо 3 седмици нямаше оправия.С какво ли не мазах и накрая смених  и минах на Хъджис и за 2 дена се оправи.Друг е въпроса,че почнаха и да ни пропускат.А за чорката слагам само нагоре.

# 19
  • Мнения: 73
И ние бяхме със същия проблем, с опишване докато не пораснахме за номер 4, явно малките номера са плитки и изпускат. А за чурката, от 2 педита знам че трябва да е винаги нагоре. Поставя се така за да не затопля тестисите, който по-късно да могат да произвеждат качествена семенна течност.Така че е почти задължително да е нагоре. Ами пожелавам ти тарпение със смяната на пелените. Wink

# 20
  • Мнения: 2 171
И аз си мисля, че може да му е малък памперса. На Памперс ми се струва, че са по-малки в сравнение с другите марки пелени за едни и същи килограми. Все пак пробвай с друга марка, а ако държиш на Памперс, вземи един номер по-големи.

# 21
  • Мнения: 1 878
Случва се и при нас, затова щом минеме долната граница на посочените килограми на следващия номер минаваме на него. Като надебелее дупето  Mr. Green ще му прилепват по-добре пампите и нещата се нормализират. Апропо наместването на пишките е излишно и ненужно  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 288
Благодаря ви мами, поръчах да ми донесат пеленки на друга марка и днес ще пробвам, ама много е гадно това сменяне и то не само долната част ританки и гащи, ами чак и ризките ... ужас! и това непрекъснато, аз не смогвам да ги изпера Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 418
А за чурката, от 2 педита знам че трябва да е винаги нагоре. Поставя се така за да не затопля тестисите, който по-късно да могат да произвеждат качествена семенна течност.Така че е почти задължително да е нагоре.

И как точно ще затопля пенисът тестисите, ако е в естественото си положение надолу  Mr. Green. И то толкова, че да увреди функциите им? Стига бе хора, мислете малко, преди да циритате толкова авторитетно смешни мнения... Или сигурно смятате, че ако е нагоре, урината отива някъде другаде, а не отново в памперса, и то точно в предната му част, покриваща и пениса, и тестисите. Накъдето и да го въртиш, няма как да отдалечиш пениса от тестисите  hahaha Писано им е да са си свързани. Ефект на притопляне може да има ако не се сменя достатъчно често памперсът, което пък кара същите такива мастити педиатри да отричат ползването му и да настояват да минем пак на памучни пелени и повои. Twisted Evil

по темата - опитай първо да поставяш памперса точно според инструкциите на съответния производител, ако не става, опитай с друг размер и с друга марка. А пишката оставяй да си стои както си застава физиологично - нагоре, надолу, наляво, надясно. И без това както и да я поставиш, ще си заеме съответното положение,  освен ако не си стегнала памперса толкова, че бебето да не може да диша. И да тръгне да "се втвърдява", все ще си намери толкова място, че да "не му е некомфортно" на бебето.

# 24
  • Мнения: 288
Случва се и при нас, затова щом минеме долната граница на посочените килограми на следващия номер минаваме на него. Като надебелее дупето  Mr. Green ще му прилепват по-добре пампите и нещата се нормализират. Апропо наместването на пишките е излишно и ненужно  Heart Eyes
Да, и това е идея - аз съм още на най - малките на Пампер - от 2-5 кг и май когато беше под три нямаше проблем, но сега е към 3500 гр  и е възможно и това да е проблема. Да взема да ги сменя с по-големите освен...  newsm78 Благодаря ви много за отговорите   bouquet Желая ви щастливи бебчета  Heart Eyes

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И при нас беше така. Минахме на Либеро - ОК беше.
Но винаги закопчаваш пелената на-най тясното място/или под коремчето/. Представи си го като колан на мъж с бирено коремче.
Слагането нагоре е за удобство на мъника, но и другото не вреди обикновено.

# 26
  • София
  • Мнения: 498
И при нас имаше същият проблем, постоянно беше мокър по кръста и по корема Simple Smile
В крайна сметка една приятелка ми каза да стягам повече лепенките на "Памперса", т.е. не до там до кадето производителят е определил, а повече, така че между Памперса и коремчето да мога да си мушкам трудно пръста. И всичко е ОК. А иначе пишката винаги е нагоре..... Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 61
И ние бяхме със същия проблем, с опишване докато не пораснахме за номер 4, явно малките номера са плитки и изпускат. А за чурката, от 2 педита знам че трябва да е винаги нагоре. Поставя се така за да не затопля тестисите, който по-късно да могат да произвеждат качествена семенна течност.Така че е почти задължително да е нагоре. Ами пожелавам ти тарпение със смяната на пелените. Wink

И аз така смятам. Пробвай с по-голям номер памперси за да са по-дълбоки

# 28
  • Варна
  • Мнения: 80
Здравей! Крис е с  много чувствителна кожа и ми прави какви ли не обриви, но под памперса никога/ да чукам на дърво/. От самото начало взехме молфикс и досега сме с тях. Да ми е пропуснал 5-6 пъти не повече и то вечер когато не го сменям много дълго..... Ако искаш пробвай с молфикс  newsm10

# 29
Мили мами, ползвам пелени "Памперс", но когато се напишква детето винаги се намокря целия, пробвах да насочвам пишката надолу и ефекта е добър- спря да се мкори, но пък там където се  прегъва се зачерви и сега... не знам какво да правя, когато пишката е насочена нагоре винаги е мокър,налага се да го сменям непрекъснато, а така и той се изнервя и аз ... Дайте съвет! Някой имал ли е подобен проблем   bouquet

Имахме същият проблем.Няма значение накъде му е пишката-все се мокреше.Решихме проблема с Молфикс

Общи условия

Активация на акаунт