Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Храним се с зеленчукови и месни пюренца и кашички.Сега искам да давам плодово пюренце.
Как да го дам при положение че яде в 6,30 -  200 мляко, в 10 - 180 мляко, в 13,30 - около 180-200 пюре, в 17 - каша около 180, 20,30 - 200 мляко.
Ако е между храненетата ме притеснява че в много случаи спи и не ми се иска да го будя.С кои храненета да дам тогава плодовото?И по колко за 6 месечно бебе на ден, ако не давам сок и колко ако давам сок?
Цитирай

София

Може да го дадеш в 10ч вместо млякото, а също да го прибавиш към кашата.
Цитирай

София

можеш и да го смесиш 50/50 с млякото в 10
Цитирай
А колко да изяжда за деня?
Може ли сутрин една част в млякото, а останалата от бурканчето/130 мл/ в кашата? И трябва ли съответно да се намали сухото вещество на млякото в 10 и на кашата в 17 часа, или това е допълнителна храна?Знам че не е хубаво повече от 200 мл храна на едно хранене на неговата възраст newsm78
Цитирай

София

Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт. Елена до 6-7 месеца ядеше по половин бурканче на ХИП. Тя също много спи и го давах след закуската преди да я сложа да спинка.
Цитирай

София Западен парк

Аз го давах между закуската и обяда или пък го смесвах с кашаат  Very Happy
Цитирай

Русе

Аз го давах с кашата,като съответно намалявах количеството каша,така че като добавя пюрето да стане 200мл.А също съм давала м/у храненията,когато е било възможно.
Цитирай

пред компютъра

Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт.
Peace

На 6-7м ядеше около 50 мл плодово пюре /плодов сок/ на 1 порция.
Не те съветвам да даваш плодовото пюре за сметка на млечното хранене /в каквито и да е съотношения/. Млякото е много по-полезно за бебето от плодовото пюре.
Цитирай

София

Плодово пюре моята дъщеря винаги е яла в 17ч.; изключения - 3-4 пъти, когато вместо плодово пюре е яла каша.
Цитирай

Там...

Според мен можеш в 10ч. да даваш 1/2пл.пюре с около90мл АМ.
Цитирай
А за цял ден само 1/2 бурканче ли да давам ако не пие сок?
И ако не е за сметка на млечните хранения като междинно няма ли да стане много калорична храната му за деня.Гледам че пл.пюрета на 100 гр имат почти толкова калории като млякото newsm78
Цитирай

София

Плодовото пюре НЕ замества хранене, но може да го комбинираш с млякото или кашата  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.