Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

София

А сега, малко нестандартен въпрос  Wink

Не става дума като са болни, ама моята си има периоди, когато й е обложен езика и сливиците са й понадути. Не е болна, но тя си е с увеличени сливици по рождение и си страда... Та чудя се дали мога да й давам сладолед? От една страна взе чуваме "Не яж сладолед, че те боли гърлото!", от друга, обаче сладоледа понеже е студен намалява откока на сливиците и дори се препоръчва да се яде след операция на сливици. Аз хич не съм от майките дето топлят на детето водата, сока и пр.
Вие какво мислите по въпроса? Very Happy
Цитирай

София

моите деца винаги си ядат сладолед. не съм им поглеждала сливиците, но допускам, че се е случвало да хапват сладолед, докато са със зачервени гърла/подути сливици.

преди време виктория често имаше проблем със сливиците - бяха огрооооомни Shocked - и един доктор й предписа поне по сладолед на ден. беше посред зима.

майка ми си лекува болното гърло със замразена бутилка кока-кола. замразява цялата течност и отпива глътка по глътка, докато се разтопява.
Цитирай

София

Супер! Значи да нямам скрупули, че ще си унищожа детето! Mr. Green Mr. Green
Моята племенница също яде сладолед цяла зима. Попитах, защото аз винаги Александра по дъха я усещам кога има проблем. Сутринта я гледах, че езика й е обложен, а тя тия дни яко мрънка за "стурувет"  Crazy Crazy Crazy
Цитирай

Ямбол

В сладоледа няма вируси. Като малка и аз много боледувах от възпаления на горните дих. пътища. Майка ми много ме ограничаваше със студените неща, да не кажа , че въобще не ми е давала сладолед, да пия студено и т.н. Въпреки ограниченията пак се разболявах. За това сега не ограничавам въобще сина си, а дъщерята още е твърде малка за такъв вид храна.
Цитирай

София

А сега, малко нестандартен въпрос  Wink

Не става дума като са болни, ама моята си има периоди, когато й е обложен езика и сливиците са й понадути. Не е болна, но тя си е с увеличени сливици по рождение и си страда... Та чудя се дали мога да й давам сладолед? От една страна взе чуваме "Не яж сладолед, че те боли гърлото!", от друга, обаче сладоледа понеже е студен намалява откока на сливиците и дори се препоръчва да се яде след операция на сливици. Аз хич не съм от майките дето топлят на детето водата, сока и пр.
Вие какво мислите по въпроса? Very Happy
Давам храни от хладилника,студена вода,сок,сладолед.Ние имаме възпалена трета сливица,но не съм забелязала връзка между провокиране на болет от студеното.Аз самата много обичам студени храни и напитки.
Цитирай

София

Аз също давам сладолед без задръжки. Доколкото съм чувала / да кажат майките-канадки/ в Канада масово сливици се лекували със сладолед.
Цитирай

в обятията на ЛС

От 3 години смело давам храни и напитки от хладилник включително сладолед, но сметанов - нека си хапват.

Откакто давам сладолед на щерката /до 4 год. изобщо не й позволявах/ не е имала ангина. Зачервено гърло - да, но не се стига до усложнение.

Между 3 и 4 годишна ми направи няколко ангини. Педиатър ми препоръча редовна употреба на студеното удоволствие  Wink
Цитирай

Дъщеря ми също е с увеличена 3-та сливица, но си й даваме сладолед.
Сестра ми много си пазеше гърлото като малка, защото пееше. В резултат на което то стана толкова чувствително, че сега малко по-студено, по-газирано или дразнещо /като пуканките напр./ веднага я води до възпаление. Стана й "ахилесова пета". Така че прекаленото пазене не  е много удачно.
Цитирай

БГ - София

Давам и на двамата храни и напитки от хладилника, включително и сладолед.
Цитирай

София

Сестра ми много си пазеше гърлото като малка, защото пееше. В резултат на което то стана толкова чувствително, че сега малко по-студено, по-газирано или дразнещо /като пуканките напр./ веднага я води до възпаление. Стана й "ахилесова пета". Така че прекаленото пазене не  е много удачно.

Ееее, газираното вече си е гадно за гърлото. Всъщност това е проблема в напитките... не че са студени, а че са газирани... (газираните де...  Crazy)
Цитирай

сред деца

Аз да си призная сладолед не давам защото имаме проблеми нон стоп със сливиците, постоянно са зачервени и по принцип са уголемени. Но ще взема да ви послушам и да спра с пазенето. Поне за лятото.
Цитирай

Детето пие сок от хладилника.Има си уголемена трета сливица, хърка, понякога е зачервено гърлото.Яде сладолед целогодишно и доста често.Аз самата съм същата-не е ли ледена напитката-немога да я пия.До сега ангини не е правила, както ми казваха,че се случва заради уголемените сливици.
Цитирай

сред деца

Пенелопа, ние също както писах сме с големи сливици целогодишно(такъв им е сорта) Very Happy, но досега не сме правили ангина също, а често боледуваме.Някой лекар казвал ли ти е как се получава това чудо. newsm78
Цитирай

Ами да, ама не помня, да не говоря сега глупости. EmbarassedДо колкото знам тя по принцип си е такава третата-уголемена и регресира като растат.При някои по-сложни вече моменти и напреднала възраст препоръчват отстраняване, на моя приятелка детенце беше с намален слух от честите ангини. TiredТе и на ясла не искаха да я давам, ама аз я пуснах, не е боледувала. Party
Цитирай

Ееее, газираното вече си е гадно за гърлото. Всъщност това е проблема в напитките... не че са студени, а че са газирани... (газираните де...  Crazy)

Не, аз не се изразих правилно. На мойта дъщеря газирано не й давам, но пък и тя няма никакво желание да пие.
Това, което исках да кажа е, че сестра ми сега и 3 глътки газирано да пийне, вече е проблем. Просто й е прекалено изнежено гърлото, аз например мога да пия газирано / а дали го пия е съвсем друг въпрос/.
А иначе пред дилемата сладолед или газирано, мисля, че по-добре е сладолед. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора