Давате ли сладолед на децата, когато имат проблеми със сливиците?

  • 8 359
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И да даваш сладолед на Алексчето, Ваче не мисля, че ще й се оправят сливиците, ако наистина са за вадене. Обложения език вече си мисля, че е нещо строго индувудуално. Щерката, при извадени всички на брой сливици пак чат-пат езика й е като обложен.

А сладолед се дава след операцията, да не провокира евентуално кървене и то не в супер замразен вид, а леко кашев.

На моите деца давам сладолед лятно време. Принципно съм ЗА каляването, но и знам какво е да страдаш от фарингити и ларингити Tired

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Изобщо не лишавам Дияна от сладоледа.
Когато ме боли гърло... винаги имам бутилка вода в хладилника, и това пия. Мама изпадаше в истерия кат ме види - болна пред хладилника. А аз и казвах "при темп се слага студен компрес на челото - в случая гърлото ми има темп" Simple Smile

Ами нали такак се прави "загревающ" компрес на гърлото.. със студена вода  Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
Шани, не са й за вадене сливиците, но чат-пат си се подуват. Усещам го по дъха и обложения език. Да, той си е строго индивидуален, ама понеже е и географски та е по-чувствителен и е като ветропоказател... За сладоледа, аз й взимам на Изида, дето са по-кремообразни и дори като се разтопи не става на вода, а е като крем...

# 33
  • Мнения: 5 877
Аз ям сладолед, като ме заболи гърлото. Нарочно го правя и ми минава.

# 34
Нашата лекарка винаги при уголемени сливици препоръчва сладолед.Нормално е защото студеното помага на кръвоносните съдове да се свият.При обложен език много помага кока-кола .Една чаша и езика е чист.Винаги така лекувам децата си и досега до антибиотик не сме стигали.Изпробвала съм го и върху себе си.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Още нямам деца,но никога няма да забравя ка на другите им купуваха сладолед а на мен само гадна ФУНИИКА.Останало ми е травма за цял живот. Embarassed

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Още нямам деца,но никога няма да забравя ка на другите им купуваха сладолед а на мен само гадна ФУНИИКА.Останало ми е травма за цял живот. Embarassed

Охооо, значи твоите деца, живот и здраве ще се наядат със сладолед! Crazy Crazy Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 2 249
И Ради е с увеличени сливици. И аз съм в чуденка за сладоледа. От една страна вярно студеното намалява възпалението и свива кръвоносните съдове, от друга обаче дядото ни педиатър ме предупреждава, че именно рязкото охлаждане и намаляване на кръвоснабдяването намалява и естествената локална защита на гърлото. Та, да, по време на възпалението е естествено да помага, но чуденката на Ваче за междинните периоди си стои и за мен. Вероятно истината, както обикновено, е по-средата Mr. Green.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Вероятно истината, както обикновено, е по-средата

давай му тогава да яде по половин сладолед, а ти довършвай останалото hahaha

# 39
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат
Вероятно истината, както обикновено, е по-средата

давай му тогава да яде по половин сладолед, а ти довършвай останалото hahaha

то обикновено така става Embarassed  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт