Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

при любовта

момичета ,по колко пъти е ормално да акат на ден бебета хранени с АМ .....?  bouquet
Ама че акана тема  Mr. Green
Цитирай

София

Спокойно, Джу, не си първата.
До около вашата възраст си водех дневник-дата и текст"акал-неакал".
При мене обикновено прескачаше по ден, докато не почнах да давам пюрета.
После-стой, та гледай. В по-ново време историята помни случай на трикратно ходене без разстройство. Crazy Mr. Green
Цитирай

Sofia

понеже сменихме доста ам бебо ходеше на 4 дни веднъж, но сега му давам сокчета(ябълка) и ходи всеки ден, е случва ни се и да прпуснем, но много рядко
Цитирай

при любовта

хехехе ,то и аз имам календарче и си правя кръстчета когато е акал ,ама като почнахме сокчетата и зачести по няколко пъти на ден.Случва се и малко слуз да има ....затова се притесних.Аз му давах лечебна Милупа ,но вече я спрях и сега е само на Аптамил 1 ( с по 1-2 лъжички оризова каша на Милупа вътре ) .Днес му дадох и сок от банан на Хип (много малко) че да видим.Сега очаквам зелено включване  Mr. Green
Не ми е ясно колко е нормалното изхождане в пъти обаче , и кога става пртеснително
Цитирай

Добрич

Моята Симонка също има проблем с акането,макар да и е меко акото тя  не може да го изака ,напъъъъъъва се,прррръцка ама нищо!Педиатърът ми каза,че са и лениви червата и да не се притеснявам а просто всяка вечер да я изаквам с термометър(каза че някои бебета така акали чак до 6ти месец).Аз го питам"Нали казват ,че не  е хубаво да се изаква по този начин?", а той казва"а вие какво друго предлагате ,като няма друг начин.Като започнете със сокчетата ще се нормализират нещата ,а за сега това е решението".И аз това и правя всяка вечер преди къпане си я изаквам и тя спи спокойно!  
Цитирай

София

Според мен такъв критерий "нормално-ненормално" не може да има, освен ако не се касае за диария или разстройство. Зависи си как дечкото усвоява храната и каква е обмяната.
А за запек-беше ми казал лекарят, че за истински запек при малко бебе се говори чак след 4-5 ден неходене.
Цитирай

на друга планета

Май моя син е най - дрисливото бебче Laughing. Той е изцяло на Фризолак и си ака по три  пъти на ден.А когато сменихме Фризолак с Фризовом беше голям кошмар , аз го храня а той пълни памперса  Sick.
Цитирай

Бургас

И аз си записвам акането все още.Докато бяхме само на АМ по веднъж на ден или през ден,но първите 2 месеца беше по-начесто.
Цитирай

В центъра на Стара Загора

Когато беше само на АМ през ден,много рядко се случваше да ака всеки ден.След като започнах пюретата си ака всеки ден,дори по два пъти на ден.
Цитирай

при любовта

sve ...,не е само твойто така ,и ние акаме по 3-4 пъти ,а сме на АМ и аз си мислех че е разстройство  smile3538
Цитирай

варна

аз кърмих 20 дена ,през тези 20 дена акаше по5-6 пъти,сл;ед като минахме на АМ имахме малко запек и тогава започна да си ака по1-2 пъти дневно Peace
Цитирай

Ruse

моята беба докато беше на кърма акаше по 8 пъти.По4нахме НАН и акането стана много зор-по веднъж на ден ,през ден,през два.Минахме на Омнио 1 и акането се нормализира -по 1 или 2 пъти на ден.Сега яден много неща и акането стана по 3 или 4 пъти дневно Mr. Green
Цитирай

Бургас

Моята бебка е на Нутрилон от раждането и от тогава си ака по веднъж на ден. Случвало се е да прескочи 1-2 дни, както и да напълни памперса 3 пъти за 1 ден, но това са изключения.
Цитирай

Според мен такъв критерий "нормално-ненормално" не може да има, освен ако не се касае за диария или разстройство. Зависи си как дечкото усвоява храната и каква е обмяната.
А за запек-беше ми казал лекарят, че за истински запек при малко бебе се говори чак след 4-5 ден неходене.

newsm10 много правилно
при нас е имало дни в които не е акал, дни в които е акал 1 или 2 или 3 пъти.....
Един път се е случвало термометър да слагаме именно защото не ака 4-5 дни. Ама за по-малко....... пък и всяка вечер да му го мушкам......не е много добра идея
Цитирай

при любовта

добре де ,нашето момче ака по 4 пъти на ден ,редичко е ,но не чак толкова...има едни бели топченца в акото и не мисля че е мнооогоо обилно...има и по малко слуз .Това разстройство ли е или не? newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора