Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора
Цитат
много е тъжно да си далече от тях. живяхме 8 години тук с дъщеря ми и внук ми. после се омъжи в ИТАЛИЯ, сама го заведох при мама. Роди ми се и внучка....Зная, че са много добре, но пак ми е мъчно за тях. Има ли и други баби, които четат тук за децата си?

« Последна редакция: чт, 11 май 2006, 09:36 от Mamma »
Цитирай

USA

Здравей, Краси!
Аз съм от категорията "родители в чужбина", а не от "родители на родители в 1ужбина" Wink, но реших да ти пиша как е при моята майка. Тя е сама в Б-я, защото татко ми почина, а аз съм единствено дете. Аз съм със съпруга ми и сина ни в САЩ. Не е лесно да си далеч от децата и внуците си, но животът продължава... Майка ми беше при нас за 6м., живот и здраве ние ще сме през лятото за 1м. в Б-я. Това е засега, напред бъдещето ще покаже... Smile
Цитирай
благодаря ти.аз си имьм и друга тук,а днес от нета разбрах,че пак ще ставам баба тук-за 4 път.те си чатьт тук.а таткото ни почина преди 22 години
Цитирай

USA

благодаря ти.аз си имьм и друга тук,а днес от нета разбрах,че пак ще ставам баба тук-за 4 път.те си чатьт тук.а таткото ни почина преди 22 години

И на нас - децата също ни е мъчно за раздялата с вас - майките, но ни крепи мисълта, че знаете, че сме добре и мислим за вас.  bouquet
Цитирай

Cтраната на лалетата...

Etka , и моята майчица е самичка в България Hug !Разлика ни с теб е , че аз съм малко по - близко...ама за майчиното сърце това едва ли е от голямо значение! Hug
Цитирай

Finland

ооох, това ми е болна тема, особено, откакто татко си отиде, малко повечЕ от година мина  Crying or Very sad
все си казвам, чЕ само заради това не трябва децата ни да остават без братчЕ и сестричЕ  Love

БАбче Краси, да ти кажа ние с мойта майка какво правим: тя иска оЩе да работи. Затова Скайп всеки ден, имейли, идва тук и взима цялата си отпуска...А когато се умори да работи, сме се уговорили, чЕ Ще идва за по няколко месеца поне. НЕ говори и дума фински, но е оправна  Hug Миналият път обикаляШе пътиЩАта, занимаваШе се с Гого, а през почивните дни се опитвах да я развличАм...
много е трудно и тъжно понякога, но не трябва да се предавате. Важното е всички да сме здрави  Hug
Цитирай

Рим-Ямбол

Здравейте,аз сам 6терката от Италия Laughing
А мама и хабер от компютър си няма6е,а сега нови теми взе да пуска newsm10
Темата е ясна,не е лесно да си дале4 от мама,но правилата на живота не винаги се съобразяват с граници и континенти.Мисля 4е важното за всеки родител е 4е детето му е здраво и психи4ески спокойно.За6тото аз,като се замисля ако бях останала там о6те малко,най малкото си докарвах невроза.Надявам се,4е вси4ки родители мислят така,както моята майка:Трудно е да си дале4 от децата си,но о6те по трудно е да гледа6 как страдат ден след ден.Поздрави на вси4ки и много,много целувки на на6ата баба Love Love Love Love Love
Цитирай

ЯМБОЛ

Ако можех да се разделя на 3- за Италия,за София и за Ямбол....Да съм при вас и да си работя.....Ама не става,а до пенсията остават 5 години....А толкова много ви обичам всичките! 1luvu newsm51
Цитирай

France

много болна тема ...

Аз и моята мама сме отдавна тук, аз израснах буквално тук, но много липсвахме на баба и дядо. Всяка година идваха за по няколко месеца, ние си ходихме в България, но не е същото. Преди две години мама доведе и двамата окон4ателно тук, баба беше много болна и по4ина тук, във Франция. Сега е погребана тук и мама не може да си го прости...дядо не издържа и се прибра в Бг. Старото дърво не може да се изкорени.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

много болна тема ...

Аз и моята мама сме отдавна тук, аз израснах буквално тук, но много липсвахме на баба и дядо. Всяка година идваха за по няколко месеца, ние си ходихме в България, но не е същото. Преди две години мама доведе и двамата окон4ателно тук, баба беше много болна и по4ина тук, във Франция. Сега е погребана тук и мама не може да си го прости...дядо не издържа и се прибра в Бг. Старото дърво не може да се изкорени.

Много тъжно..
Ние пък си нямаме баби, ни тук, ни в БГ. Не дочакаха да видят внучките си..  Crying or Very sad
Дядото в БГ обаче много тъжи за нас..
Цитирай

Italia

Italina помислих си за теб като го про4етох и то наистина се оказа,4е мама Краси е твоята мама.   bouquet
И моята мама се казва Краси и ние сме разделени като вас :аз и вну4ката в Италия а мама,татко и сестра ми ( плЮс баба,дядо,леля и братов4еди) в България.  Sad
Знам,4е на мама,сестра ми и останалите им е много мъ4но за нас и най_ве4е за детето ( всеки път като се 4уваме го усеЩам в гласа им  Sad ). Майка ми и баЩа ми са сравнително млади ( 53ти набор ) и до пенсия им остава оЩе доста ( да са живи и здрави  Peace ) та затова идват тук,само когато имат отпуска.  Confused
Миналата година се радвахме на баба тук цели 3 месеца и беШе малък празник. Няма да ви описвам какво беШе когато майка ми си тръгна.  Crying or Very sad И сестра ми не беШе на гости през лятото за малко,но времето сякаШ излетя и тя си замина.
Сега се 4уваме 4есто по нета,здраво снимки,телефон и си ходим до Бг веднъж годиШно,но пак е малко.
Какво да се прави,такъв е живота,4овек никога не знае къде Ще го отвее вятъра.  Thinking
Ме4тата ми е един ден да мога да  взема наШите тука... Blush
Цитирай

Италия

Какво да се прави,такъв е живота,4овек никога не знае къде Ще го отвее вятъра.  Thinking
Ме4тата ми е един ден да мога да  взема наШите тука... Blush

Аз съм в още по-кофти ситуация,защото съм единствено дете,и съответно дъщеря ми е единствена внучка.А и родителите ми не са много млади-майка ми е на 63,а баща ми на 71 години.Освен това от години съм в чужбина...
  Детето ми отрасна с баба и дядо,които гледаше на снимка...и аз като mcdirock мечтая някой ден да ги взема при мен...дано!  Peace  Love
Цитирай

España

И аз съм щерка в Чужбина.И моят татко е сам в Бг.Майка ми почина преди 7 години,а след това почина и сестра ми.Татко едва го преодоля.Сега е сам и много тъгува.А и ние за него.Питах го дали му се идва,но е категоричен че не иска.На 70години е.Но трябва да се справя сам.Много ми е мъчно като си помисля.На всичкото отгоре няма грам понятие от компютри,но иначе смс-и изпраща.
 Smile
Цитирай

ЯМБОЛ

Момичета,май темата ви хареса,ни6то че е тъжна.Купете на родителите си компютри.Те ще се научат заради вас.Това е страхотна възможност-всеки ден по няколко пъти да са с вас.Когато си информиран,става по-лесно.Все едно,че сме заедно......
Цитирай

Италия

Купих им компютър,но за съжаление не възприемат много лесно..но пък се чуваме почти всеки ден по телефона!

Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора