Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Пловдив

ShockedЗдравейте момичета!
Търся си книга с известни типични рецепти от цял свят. Имате ли нещо подобно и какво бихте ми препоръчали???
Ще ви обясня на кратко какво търся:
Напр.:
италианска - карпачо, паста, лазаня, тирамису....,
 австрийска - кайзершмаарен, торта"Трюфел", Salzburger Nokcherln....,
испанска - паеля, тортиля, гаспачо, тапас.....
гръцка - хтипи, меломакарон.....
френска - лучена супа, .......
английска - пай......
Цитирай

Русе

Здравей, виж в готварската книга на форума - има някои такива рецепти.   chef
Цитирай

Пловдив

мексиканска - тортиляс, гуакамоле.....
американска - браунис,....
китайска - салати, ястия.....
сосове - айоли, тартар, зелен сос, домашна майонеза....и т.н.

Просто ме интересуват класически изпитани рецепти, които се харесват на хората по тези региони и се приготвят в ресторантите им newsm78
Абе трябва ми 1 хубава готварска книга с известни световни рецепти /но не "изгъзици"/, а нещо което наистина се готви и се яде масово от хората  bouquet
Цитирай

София

попадала съм на таква книга (май дори майками имаше нещо такова), но бе само с 1-2 рецепти от държава (дали не бяха само европейски newsm78)
Отиди в някоя голяма книжарница, няма начин да няма...
....  ако си от Сф, виж на В.Левски - м/у НДК и Попа, на Графа - преди беше Отворено общество сега май й смениха името, и в един от безистените с/у пл.Славейков (на самия площад) имаше една хубава книжарница
Цитирай

През девет форума в десети

"Околосветско пътешествие с нож и вилица в ръка" - Гюнтер Линде и Хайнц Кноблох, Изд. "Петър Берон", 1990 г.
Ако не е преиздадена, може да се намери при антикварните книги. Има не само най-типичните рецепти за много страни, но и описание на хранителните навици на населението. Интересна е!
Цитирай

Поzвам една страничка на немски www.chefkoch.de.Там има интернационално рецепти, дори и български.
Цитирай

ShockedЗдравейте момичета!
Търся си книга с известни типични рецепти от цял свят. Имате ли нещо подобно и какво бихте ми препоръчали???

Тук в Стара Загора има една голяма книжарница (да не и правя реклама) но сигурно ги има навсякъде - има мноооооооооооооооооого видове кухни - като се започне от китайска, гръцка, испанска........, та се мине през яйца, сандвичи,зеленчуци...... абе много голямо разнообразие - едни са по продукти, други по готови произведения, трети по националности, четвърти - по вид хранене - разделни, диатични и т.н.
Тъй че, търсете добре заредена книжарница.
Цитирай

София

Аз имам  "Световна кулинарна енциклопедия" -много съм доволна.
Всичко това ,за което питаш го има, но не е описан подробно начина на приготвяне. Ако имаш познания по готварство, ще ти хареса. Но ако си начинаеща -може би - не.
Голяма и тежка книга е и струва над 60 лв.
Другият вариант е да си купиш поотделно готварски книги: Френска къхня, Италианска кухня и т.е.

Цитирай

sylya имаш интернет имаш и форуми Smile Книги хубави са на чужди езици... на Бг мога да препоръчам  " Готварство за начинаещи" Ако живееш извън България... тогава "Le Cordon Bleu"

Цитирай

София, Бели Брези

И аз бих ти препоръчала "Околосветско пътешествие с нож и вилица". Много е разнообразна Peace
Цитирай

Пловдив

Момичета балагодаря ви на всички!

От Пловдив съм. Преди време обикаляха някакви "ръчни търговци" и предлагаха нещо подобно за 15-20 лв. мисля че беше. Книгата беше дебела 6-7 см. на гланцирана хартия, всяка рецепта беше придружена с цветна снимка на ястието....абе чудесия. Съжалявам, че не си я купих тогава. Сега си счупих краката да търся по книжарниците. Нямат подобно нещо, а 1 продавач ми каза, че знаел какво търся, но тиражът се бил изчерпал, а били предназначени само за "ръчна търговия".

Ще ми кажете ли нещо по-подробно за тази "Пътешествие с нож и вилица в ръка"?......май така се казваше
Цитирай

sylya ти явно имаш предвид ТОВА

не е лоша, но превода и малко куца Confused
Цитирай

През девет форума в десети

Има интересни рецепти, както и любопитни факти относно кухнята на различни нации и създаването на някои ястия. Заслужава си.
Цитирай

София

Ха, ха превода на тази книга (от линка на Марабу) наистина е не е на ниво, на моменти съм се смяла с глас... Smile  Rolling EyesИма много интересни идеи, но според мен няма класически рецепти, като тези които изброяваш по-нагоре, нищо че заглавието и е такова. Smile Ако тази са ти предлагали търговците..мисля ,че няма да намериш това ,кото търсиш вътре.  Thinking

"Le Cordon Bleu", е страхотна книга..имам я  на руски, в електронен вариант.  Smile

"Околосветско пътешествие с нож и вилица в ръка" - и нея имам.. Blush, интересна е има голямо разнообразие от рецепти.Много е стара и няма "картинки", но историйките са забвни, рецептите са до колкото е възможно - "без изгъзици" Wink Няма всички рецепти от изброените по-горе, но става.Проверявай за нея и на сергиите за стари книги, аз лично от там съм си я купила.Преди ,когато нямах нет, точно нея ползвах. Smile

За "Световна кулинарна енциклопедия", не мога да изкажа лично мнение, но една приятелка много я хвали..аз дори не съм я разглеждала.

Друга приятелка ми препоръча тази поредица, но и нея не съм разглеждала още. Sad

В книгата на Вагенщайн("Моята кухня") има много от рецептите, които търсиш, аз много я харесвам.Каквото съм правила от нея- винаги се е получавало.  Smile Пропорции, време за приготвяне, обясненията.Няма картинки наистина, но въпреки това си заслужава. Smile Не знам обаче как ще я намериш..май е изчерпана оттдавна.Тук, в София, я има само на "София прес" . Confused (може би и от сайта на издателството..незнам  Embarassed)

Марабу, разкажи повече за " Готварство за начинаещи"..колко горе долу са рецптите,картинки има ли..и друго за каквото се сетиш. Smile
Цитирай

Courage имам и аз електрония руския вариант "Le Cordon Bleu", но това не е единствената им книга   Very Happy оттам и готвя .

" Готварство за начинаещи" ужасно интересна книга поне за мен, въпреки че мога да кажа , че не съм начинаеща. "Издание, обогатено с повече от 200 рецепти"
Наистина е написана на прост език, а и оригиналното заглавие "Cooking for Dummies"  си говори само за себе си Laughing
Картинки има, но снимки няма. Според мен си заслужава Smile

Аз пък имам многоо кулинарни книги, много списания и тетрадки... и многоо интернет  Mr. Greenкакто и форуми., последно време се хващам че повече готвя от форумски рецепти Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора