Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте мами, от няколко месеца искам да си купя дигитален термометър за ухо, но не знам на коя марка мога да се доверя. Като имам предвид опита ни с обикновените дигитални термометри, не ми се иска да дам 120 лв. и да не отчита вярно температурата, както обикновено се получава. Ако имате впечатления, кажете какъв ушен термометър да си купя.

# 1
  • UK/София
Имам един супер марков, но колкото пъти меря с него температурата, толкова пъти е различна ConfusedСпазвам всички  инструкции, но ими термометъра е повреден, или аз.За мен най-добър си е класическия живачен термометър!

# 2
Аз имам и за ухо/филипс/ и заслепоочие/ премаман/ и за мерене от разтояние / сименс/ и пак си мера с класически термометър температурата.Защото първо ,че всеки пък ми показват различно - граници от 35 до 40градуса Rolling Eyes #Crazy сменят им се разни консумативи ,които ги няма почти никаде/то и за това си караме безнакрайници/ и въобще не съм доволна.
Лично аз бих те посъветвала да не си взимаш. Thinking

# 3
  • Варна
Ние имаме термометър за ухо на Браун - Thermo Scan IRT 4020 http://www.braun.com/global/products/healthwellness/earthermomet … oscan/models.html
В упътването към него има дадена таблица за нормалната температура, измерена в ухото на човека според възрастта му. Например за децата до 10 г., нормална температура е 37.8 градуса.
В началото ми беше много трудно, но вече свикнах с показанията му. При всички случаи показва доста по-високи температури (между 0,6 и 0,8 градуса), отколкото би измерила под мишницата на детето.
Аз съм ЗА такъв термометър, защото дава показание за 1 сек., не е необходимо да будиш детето, за да му измериш температурата, не е необходимо да го държиш неподвижно и т.н. И дори и да се съмняваш в показанието му, все пак може да те ориентира дали температурата се повишава или не. И най-важното дава изключително бързо резултат.
За мен цената се е избила отдавна.
След като купихме този термометър, намерих в нета няколко сайта, които предлагаха на доста по-ниска цена, от порядъка на 40 -50 лв., такива термометри, чиито характеристики бяха почти същите като на нашия. Така, че потърси и ти ако искаш и си избери.

# 4
  • София
Имам такъв термометър и съм доволна. Ще погледна каква марка е. Номерът е хубаво да се сложи в ухото. В началото го слагах твърде дълбоко и все показваше повишена Т, но свикнах за 1 ден и ми върши страхотна работа. Под мишницата на бебе не мога да му меря температурата - не търпи просто и е някаква борба  Confused.

# 5
Нашия е на ОМРОН.Доволна съм, ползвам го вече няколко години. Peace

# 6
  • София

Нашият също е ОМРОН.
Показва 36,5 като нормална температура на детето. Засичали сме го спрямо нормален, защото джи пи-то не вярваше.

Предимствата са ти ги казали вече, недостатъкът е само, че има накрайници, които трудно се намират.

Аз нашия съм го ползвала даже и върху таткото - той спеше и така и не разбра  Laughing

# 7
  • DE
Ние имаме термометър за ухо на Браун - Thermo Scan IRT 4020 http://www.braun.com/global/products/healthwellness/earthermomet … oscan/models.html
В упътването към него има дадена таблица за нормалната температура, измерена в ухото на човека според възрастта му. Например за децата до 10 г., нормална температура е 37.8 градуса.
В началото ми беше много трудно, но вече свикнах с показанията му. При всички случаи показва доста по-високи температури (между 0,6 и 0,8 градуса), отколкото би измерила под мишницата на детето.
Аз съм ЗА такъв термометър, защото дава показание за 1 сек., не е необходимо да будиш детето, за да му измериш температурата, не е необходимо да го държиш неподвижно и т.н. И дори и да се съмняваш в показанието му, все пак може да те ориентира дали температурата се повишава или не. И най-важното дава изключително бързо резултат.
За мен цената се е избила отдавна.
След като купихме този термометър, намерих в нета няколко сайта, които предлагаха на доста по-ниска цена, от порядъка на 40 -50 лв., такива термометри, чиито характеристики бяха почти същите като на нашия. Така, че потърси и ти ако искаш и си избери.

Ние имаме същия.
Това е една от най-успешните ми покупки. Успявам да измеря температурата на детето без усилие и без неудобство за него. Показва ми вярно, тествала съм го сравнен с живачен термометър.
С 2 думи - страшно съм диволна!

# 8
  • пред компютъра

Нашият също е ОМРОН.

Peace
 Нашият е същият. Купихме го, когато малкият се роди и с него меря Т на децата. Доволна съм.

# 9
ОМРОН само един модел за ухо ли имат?

# 10
  • пред компютъра
ОМРОН само един модел за ухо ли имат?

Не съм 100% сигурна, но мисля, че е един . Ето ТОЗИ. Моят е такъв.

# 11
Имаме Браун и съм супер доволна. Мери точно, сравнявала съм с живачен и няма  разлика. Голямо улеснение е, защото първо става много бързо и освен това можеш да мериши температурата и докато детето спи, което при заболяване е голямо улеснение-

# 12
  • София
Нашият е Омрон. Доволна съм. Мери температурата вярно, бързо и безпроблемно.

# 13
  • Германия

Peace  Peace  Peace и ние имаме такъв!! аз съм сравнявала в началото с този на Браун и с нормален в дупето, и дава почти същите резултати в ухото (много малка разлика 0,1-0,2°)... но детенцето не се изнервя, както го е описала люди. аз меря 2-3 пъти и вземам най-високата температура...

# 14
Spored men s jivachen shte izmachish i deteto i sebe si, dokato mu izmerish temperaturata. Kogato rodih biah v Anglia i ot tam si kupish na Chicco, s koito se meri pri dopir na slepoochieto. Otchita mnogo barzo i viarno. Tai kato si go zabravih v kashti ot tuk si kupih digitalen za uho, no bebo izobshto ne dava da mu se dopre do uhoto - goliama maka e. V kraina smetka si zavisi i ot bebcho. Taka che pretseni na teb i bebo koe shte vi e po-udobno. Pojelavam ti da ne go izpolzvash chesto:))))

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт