Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Мили майки,
Интерисува ме дали винаги се изцеждате след кърмене.аз нямам тази възможност,защото започнах работа,която оба4е е наблизо и идвам за да кърмя малката.Но за изцеждане нямам време.Някой знае ли какви са последиците?
А освен това и едната ми гърда по4ти спря да пуска мляко храня само с едната.На някой слу4вал ли се е и този проблем?
Цитирай
колко често кърмиш?
след кърмене как си чувстваш гърдите?
това е важно, за да е ясно - трябва ли да изцеждаш или не. Аз лчино съм се цедила, но имах страпно много кърма и 2та пъти и нямаше как. Но често съществува и идеалния вариант след около месец кърмене, когато млякообразуването се регулира и се произвежда достатъчно да се нахрани бебето и няма нужда от изцеждане.
Твоето бебе на режим ли се храни? Как процедираш ако му е час за хранене, а си на работа?
Цитирай
Не 4увствам тежест в гърдитеЗатова  се 4удя,защо трябва да се изцеждам.Ина4е бебка е на режим,а пък и ве4е заменяме по 1(обедно хранене) с пюре.
Трудна работа общо взето,защото не мога и да спя нощем-буди ме прз 3 4аса.Но това е да си майка. Laughing
Цитирай
barbarela, да ти е жива и здрава сладураната, но искам да ти кажа, че си доста позакъсняла с отказването от нощно хранене. Това мила, се прави когато бебето навърши 1 месец, и след това край, разбираш ли, ама ще кажеш, че плаче, ще плаче 1,2 нощи и после край, осигуряваш си спокойствие занапрерд завинаги. И каква е тази ненормална педиатърка? Тя не знае ли, че детето нощно време трябва да спи, а не да яде, ти ядеш ли нощно време през 3 часа? не , нали? Ама ти си си виновма и не се сърди на никого, че не можеш да се наспиш. След 1 месец, стомахът на бебето има нужда почива от 21 до 6 сутринта, мисля,. даже,. че тук някой беше писал вече по този въпрос.Може би повтарям някои неща от вече казаното, но това е...вече детето ти ще си кара така, и ако не мляко, то ще иска всяка нощ вода.
Ама педиатърката ти е виновна. Тя явно нещо си е сбъркала професията.
Съжалявам, ама още доооста няма да се наспиваш.
На детето ти му определяш режима, а не то на теб. Щом си си избрала този вариант, будувай по цели нощи, но не се оплаквай.
Цитирай
по правило не би трябвало да има нужда да изцеждаш, освен ако не държиш бебка докато си на работа да пие кърма в шише.
Относно нощното хранене - Sad Тъжно е, но е факт, че бебетата са различни. С първото нямах никакъв проблем и към 2рия месец спря да се буди нощем за хранене, но второто си се будеше с постоянна упоритост до към годинка, че и след това. Аз не съм се опитвала насила да отказвам никого. Чаках сами да се регулират, но за съжаление второто ми дете никак не беше фен на режима Sad(. А за теб даже е още по-трудно, защото и работиш. Има все пак надежда при смяна на две хранения, да се буди само веднъж нощем...Но всички бебета са различни ...
Хайде успех и дано скоро се наспиш Smile
Цитирай

САЩ

Цитат на: pipi
barbarela, да ти е жива и здрава сладураната, но искам да ти кажа, че си доста позакъсняла с отказването от нощно хранене. Това мила, се прави когато бебето навърши 1 месец, и след това край, разбираш ли, ама ще кажеш, че плаче, ще плаче 1,2 нощи и после край, осигуряваш си спокойствие занапрерд завинаги. И каква е тази ненормална педиатърка? Тя не знае ли, че детето нощно време трябва да спи, а не да яде, ти ядеш ли нощно време през 3 часа? не , нали? Ама ти си си виновма и не се сърди на никого, че не можеш да се наспиш. След 1 месец, стомахът на бебето има нужда почива от 21 до 6 сутринта, мисля,. даже,. че тук някой беше писал вече по този въпрос.Може би повтарям някои неща от вече казаното, но това е...вече детето ти ще си кара така, и ако не мляко, то ще иска всяка нощ вода.
На детето ти му определяш режима, а не то на теб. Щом си си избрала този вариант, будувай по цели нощи, но не се оплаквай.

Не може да се сравняват бебетата с възрастните. Това с нуждата от почивка на стомахчето няма нищо общо с действителността.
Цитирай
Цитат на: pipi

Е що за обвинения, че сама си била виновна? Shocked  Всъщност, ако ти беше прочела по-внимателно мненията за отказване от нощното хранене щеще сама да видиш, че повечето бебета сами са го отказали и то не с ревове псред нощ, към 2-3 месечна възраст ( вкл. и моето бебе). Как изобщо можеш да сравняваш храносмилателната система на бебето с тази на възрастния човек? И съвсем не е ненормална педиатърката и изобщо гледай моля те да се въздържас от такива изказвания
Цитирай
здрасти. аз се изцеждах само до 1 м но оъе имам доста кърма и се кърмим 7 м
Цитирай
Моят син е на 4м и три седмици. Досега е само на кърма. Не съм се изцеждала освен в много редки случаи, когато съм искала да има малко резервна кърма в хладилника. В твоя случай мисля, че не трябва да се притесняваш щом отбиването става постепенно. С едната гърда си приключила и сега трябва просто да внимаваш да приключиш постепенно и с другата, т.е да кърмиш, докато има. Ако тръгнеш да се изцеждаш, ще симулираш по-голямо търсене. Аз затова не съм се изцеждала.  Laughing
Цитирай
Благодаря на всички за мненията.Наистина pipi
беше много пряма с мен и признавам,4е в началото не ми стана много приятно.Но това е нейното мнение,а форума е затова всеки да изразява своето становище.
Но да ви кажа какво направих.Аз,мъжът ми и малката буба спяхме в една стая(за да ни е топло на всички).Но понеже тя ме будеше 4есто през ноща решихме да експериментираме и се преместихме в нашата си стая .И трябвя да ви кажа ,4е имаше ефект.Малката сладуранка се нахрани в полунощ и спа чак до 6. часа.А за нас това е ГОЛЯМ напредък.
Сега съм по доволна и ще чакам по-добри резултати.Истината е оба4е ,4е като се събуди е много гладна и номера с вода не става.Сигурна съм ,че при различните деца е различно и нокой няма вина затова.А,бе децата още от малки си имат своя характер и индивидуалност!
Успех на всички майки!!! Laughing
Цитирай
към Барбарела:

Можело значи да спи по цяла нощ, нали?
Може значи да се събуди в 6ч.?
След 1 месец, никое бебе не трябва да яде нощем, ти нали не ядеш нощно време, така и бебето свиква, въпросът е как ще го научиш само ТИ и никой друг.
Да храниш едно бебе, навършило 1 месец нощно време  е пълна лудост.

Е, това доказва, че е ще бъде както го свикнеш от бебе, а не след това до 3 години да ти се буди всяка нощ за вода.

Повече воля трябва да проявиш и твърдост.

Успех и всичко найййй Very Happy
Цитирай

До хладилника, който обичам

Моето лично мнение е, че бебето трябва да се храни на поискване, независимо колко е часът. По този начин се поддържа кърмата, а и бебето има много точен часовник за това, кога е гладно и кога не. Ето, че barbarela е намерила разрешението. Дъщеря ми (6м. 3с.) пропуска яденето в 00ч. откакто навърши 40 дена (горе-долу), сега яде в 21, и после в 4:30 или 6:30 закусва, зависи кога стане. После отново спи до 7:30-8:15. Изобщо не е страшно, ако не се придържате към схема, важното е и детето и майката да са доволни.
Цитирай

София - между принцеса и...дивак!!!

Здрасти аз кърмих сина си 1г.1мес. и през цяллото време се изцеждах.Това е доста неприятно занимание но когато опитах да спра с него кърмата ми намаля и взе да не стига а едновременно с това запо4наха да се образуват бу4ки в гърдите и да ме болят.Един педиатър ми каза 4е изцеждането е отживелица и 4е гърдите сами се приспособяват към нуждите на детето но аз не рискувах.Сега една година по късно 4акам второто си бебе и това ми е голяма грижа защото искам да го кърмя но неискам да се изцеждам и незная какво ще предприема.Пробвай и двата варианта и сама реши.Успех
Цитирай

Sofia

Тя не знае ли, че детето нощно време трябва да спи, а не да яде, ти ядеш ли нощно време през 3 часа? не , нали?

Сравнението е безумно!!! Shocked

Ти като пиеш ракия, що не даваш и на бебето а? Или даваш? Thinking
 Като се храниш по 3 пъти на ден, така ли си храни бебето още от родилния дом - като големите хора?! Какво е това да яде по 7-8 пъти в денонощието... smile3527
Цитирай

София . жк "Лагера "

Лелеее pipi  ти да си чела нещо по-съвремено или си само на приказки от на майка ти и на баба ти времето ?
Що за безумие  Shocked
Да не мислиш , че едно бебе на няколко месеца знае кога е ден и кога нощ , а и ако на теб някой ти цепи секундата и определя дажбата как ще се чувстваш ? Била ли си някога на режим ??/?

Виж в Библиотеката има много информация !
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора