Не мога да й сваля температурата

  • 10 873
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
А защо трябва да я сваляш под 37? Остави на организма някакъв шанс сам да се бори - до 38,5 не се води висока Т. В неделя не можех да сваля Т на Мони по никакъв начин, но пък тя беше 40,6 и падаше най-много до 39,6 - тогава се бях притеснила и прибегнах до аналгин, но при посочените от теб температури, не бих рискувала!

Подкрепям напълно. Давам лекарства или слагам свещи само при температура над 38. Аз знам, че температурата е 38, а не 38,5, поне така съм чела, а и така казва GPто.

Както са ти казали, трябва да оставиш организма да се пребори - вдигането на температура е реакция точно от това.

# 16
  • Мнения: 1 113
Благодаря на всички за отговорите и съветите! Heart Eyes
А за температурата - аз исках да я сваля под 39,6, но заедно с всичките лекарства и водни бани успях да я сваля до 37,6 и след малко тя отнова започна да се качва, едва тази сутрин спадна трайно (за колко време, не се знае!). До сега, обикновенно, когато Лили ми вдигне Т, след като й дам нещо температуропонижаващо, Т й спада под 37 гр. поне за 3-4 часа, но този път
По принцип относно температурата винаги съм реагирала с лекарства когато стане 38 гр., но и винаги успявах да я овладея, а сега тц.
Още един път - благодаря, голяма опора сте ми!  bouquet

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Тази година два пъти така боледуваме с децата. Температурата се вдигаше до 40 и няма сваляне в определени часове. Мине ли гадният час на денонощието и пада. Характерно е за вирусни заболявания, които не се влияят от антибиотици. Организмът сам се справя с тях. Нашата задача е да му помогнем, ако видим, че температурата е висока. Да се справям с тази температура се научих от тукашните парамедици, когато веднъж ги викахме по спешност. Синът ми имаше над 40 градуса и изпадна в безсъзнание. Не бяхме подходили правилно за свалянето и  Rolling Eyes От тогава правя така:
Давам калпол през 6 часа, 4 пъти на ден. Когато темп се вдигне над 39 давам нещо съдържащо ибопруфен. Мине ли 39.5 започвам да пълня ваничката за малката или душ за баткото, темп на водата около 37 градуса и ги вкарвам в банята. Неприятна е процедурата, но нищо друго не влияе. Температурата се сваля много бързо така, но и малко след това пак се покачва. Пак повтарям процедурата. Детето да е с един кат по-малко дрехи от обикновено. Като са с над 39 градуса не ги завивам, даже и да ги тресе, а стигнат ли 40 ги разсъбличам. Така даваш възможност на тялото да се охлажда (тук бяхме допуснали грешка и не бяхме дали възможност на тялото на синчето да се охлажда, а в такъв момент всяка десета от градуса е важна). Намаляваш радиаторите, ако е зиме. Внимавай не е хубаво да се сваля темп бързо с повече от градус. Този кошмар може да продължи 2-3 дни, после постепенно в гадните часове ще забележиш, че не минавате темп над 39 градуса, но пък и цял ден е над 37, това е нормално.  Тогава си седим само на калпол през 6 часа 4 пъти дневно.

# 18
  • Мнения: 647
Цитат
Тази година два пъти така боледуваме с децата. Температурата се вдигаше до 40 и няма сваляне в определени часове. Мине ли гадният час на денонощието и пада. Характерно е за вирусни заболявания, които не се влияят от антибиотици. Организмът сам се справя с тях. Нашата задача е да му помогнем, ако видим, че температурата е висока.
Права е м_е_р_и . И ние бяхме така тази година.И то само за едно денонощие.Вече какви ли не мутирали вируси има. Mr. Green

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
сваляй само ако е над 38.5 иначе пречиш на детето да се бори/и вечер ако не може да заспи/
често нурофен помага повече от панадол.
Ние последния път ги редувахме през 4 часа до спадане на Т
и коппреси на прасците - много помагат: с хладка, а не студена вода - малко под телесната Т увиваш прасците и махаш след 15 - 30 минути, после веднага или след 15 минути - пак; и така 3 пъти.
УСПЕХ!

# 20
  • Мнения: 1 113
Днес Лили е по- добре. Снощи вдигна веднъж температура - 38,2 и аз й дадох панадол, падна на 37 и днес е така - от 36,8 до 37,4. Дано вече да се оправя, че се измъчи милата.
Благодаря на всички ви! Hug

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Супер! Утре ще сте без  Flutter

# 22
  • Мнения: 1 113
Супер! Утре ще сте без  Flutter
Дано! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт