Аз пак да досадя, ама имам нужда от съвет...

  • 2 393
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Миличка а вие под наем ли сте или е ваша къщата. Ако сте под наем мисля че можете да накарате хазяите да сменят покритието на пода с паркет или някакъв нетоксичен тип балатум(линолеум). Ако е ваша къщата можете сами да смените всичко, макар че е тежко да се правят такива ремонти, но заради бебенцето което скоро ще се появи ще е по-добре да няма такива покрития които събират прах. Естествено остава варианта ако имате хазяи да ви откажат. Тук във френско често има мокети - на нас половината квартира ни е така и то в спалните. А в предишната имаше мокет и в банята и тоалетната и ние ги махнахме без да питаме хазяите, те се поразсърдиха намекваха че може да не ни върнат залога който се дава при нанасянето ако причиниш щети, но после се оказа че мокета е залепен върху идеално запазени плочки и те склониха че добре сме направили че сме разкарали мръсния мокет.
Така че ако имате възможност махайте всички килими и мокети, че да не развият някаква алергия дечицата. Аз съм с такава алергия от малка защото винаги съм живяла в такива квартири с мокети и килими и ако някой ден имам собствена къща ще сложа само паркет или балатум, писнало ми е да имам постоянна хрема и вечер да кашлям нон стоп. Гледам че малката бебка също развива същите проблеми даже ходих на лекар заради постоянната кашлица и ми казаха че е заради подовото покритие и ако мога да го махна.
Под наем сме и хазаите не искат да пипат подовата настилка, а да махнем сами едно че не смея ( че те са три стари моми и знам ли какво ще им щукне, да не ни изгонят точно преди бебето), а сега няма и как да се изнесем оттук ( а пък и квартирата има много други преимущества). В Бг и в двата апартамента сме с паркет и плочки, тука като дойдохме направо ...не ми се говори, отврат е ! И аз искам да ги махна..освен да говоря пак с хазаите ама не се надявам много... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 7 091
Tandoori, освен като изчистите сега с фирма, за понататък да си купиш прахосмукачка Rainbow, която чисти с воден филтър и всички гадости остават остават вътре. Имам приятелка с астма, която също живее под наем и имат мокет в едната стая, та специално си куми такава и е много доволна.
Понеже работи в лаборатория е вземала проба от филтъра след почистване и разправяше, че гледката под микроскопа и повредила апетита за седмица напред.
Успех!

А тези Ренбоу не бяха ли и пречистващи въздуха или греша нещо?

# 17
  • Мнения: 2 381
Tandoori, ние наехме машина от Jewel Osco, от там се взимат и препаратите. Много бяхме доволни. Добре изпират и мирише на чистичко - много приятно. Ако се страхуваш от химикалите минете накрая само с вода. Само, че килимите стават мноооого мокри. Трябва тази работа да я свършите, когато е достатъчно топло, за да изсъхне всичко.

Освен това има прахосмукачки с воден филтър други марки, не само Рейнбоу.

# 18
  • Мнения: 7 091
Tandoori, ние наехме машина от Jewel Osco, от там се взимат и препаратите. Много бяхме доволни. Добре изпират и мирише на чистичко - много приятно. Ако се страхуваш от химикалите минете накрая само с вода. Само, че килимите стават мноооого мокри. Трябва тази работа да я свършите, когато е достатъчно топло, за да изсъхне всичко.

Освен това има прахосмукачки с воден филтър други марки, не само Рейнбоу.

 Аз видях, че има голям избор на прахосмукачки с воден филтър и перящи, но цените им са горе-долу близки ( а пък не са малко пари) и се чудех ако някой е ползвал определена марка дали не може да препоръча, че да не е да дадем толкова пари, а да не става за нищо накрая.  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 381
аха и аз забелязах високите цени. Не мога да ти помогна с лично мнение. Абонирани сме за Consumers Report и мога да погледна коя е дадена на първо място.

# 20
  • Мнения: 7 091
аха и аз забелязах високите цени. Не мога да ти помогна с лично мнение. Абонирани сме за Consumers Report и мога да погледна коя е дадена на първо място.
Много ще съм ти благодарна за което!  bouquet

# 21
  • Мнения: 154
Tandoori, и аз като Niki1 бих ти препоръчала да си вземете под наем машина за пране на килими. Ние редовно взимаме от U-Haul и сме много доволни - изпират добре и ти сам си решаваш какви препарати да използваш. След изпирането килимите остават влажни, но при отворени прозорци за 1 нощ всичко изсъхва.

# 22
  • Мнения: 650
Тандоори, всъщност за мокет говориш нали! Малко ме обърка с тези килими пък залепени от едната до другата страна. Ако е мокет, със сигурност има една подложка отдолу и даже като се изпере професионално под пара, химически, сухо петната и мръсотията се събират отдолу и после пак избиват ако са се изпрали. Въобще тези мокети са една малка трагедия. По принцип щом сте под наем аз доколкото си спомням почти всички договори включват да се сменя мокета или даже пере при определено време. иначе може да пробвате както Ники е казала после само с вода, но ще е мокро а ти сега си бременна...абе става една. Щом сте алергични може би химическото няма да е много удачно, не съм запозната много, но то и за другото се използват препарати. Поне ако можете да накарате вашите хазяи да платят за почистване поне няма да е лошо. А да купите за вас и аз не знам малко скъпичко си идва за по мощна и по хубава, но пък ако имате проблем и ви помогне ще си струва парите... А и бебчето като се роди и почне да лази не можеш да го спасиш от пода-все там ще лази, пада, тича, даже някои лижат мокета...

# 23
  • Мнения: 7 091
Тандоори, всъщност за мокет говориш нали! Малко ме обърка с тези килими пък залепени от едната до другата страна. Ако е мокет, със сигурност има една подложка отдолу и даже като се изпере професионално под пара, химически, сухо петната и мръсотията се събират отдолу и после пак избиват ако са се изпрали. Въобще тези мокети са една малка трагедия. По принцип щом сте под наем аз доколкото си спомням почти всички договори включват да се сменя мокета или даже пере при определено време. иначе може да пробвате както Ники е казала после само с вода, но ще е мокро а ти сега си бременна...абе става една. Щом сте алергични може би химическото няма да е много удачно, не съм запозната много, но то и за другото се използват препарати. Поне ако можете да накарате вашите хазяи да платят за почистване поне няма да е лошо. А да купите за вас и аз не знам малко скъпичко си идва за по мощна и по хубава, но пък ако имате проблем и ви помогне ще си струва парите... А и бебчето като се роди и почне да лази не можеш да го спасиш от пода-все там ще лази, пада, тича, даже някои лижат мокета...

Ами казах килими, защото да ти кажа, не е точно мокет. В едната стая имаме мокет, и в БГ преди мнооого години имахме и те са едни по-тънки. Тези мокетоподобни килими са много дебели- като килим! Дебелината е около 4 пръста, но иначе по структура приличат на мокет. Много са странни...
А пък това за като се роди бебето и като почне да пълзи, косата ми е изправя! Иначе ние както писах по-нагоре ще ги изперем с една професионална прахосмукачка, която пере( сигурно фирма ще викаме), но исках и да ги поддържаме с нещо друго освен с обикновена прахосмукачка, защото те реално само лятото могат да се перат, а пък веднъж годишно само като се изперат обикновената прахосмукачка нищо не ги чисти.

# 24
  • Мнения: 1 630
А дали не можеш да опънеш един балатум или ламиниран паркет върху мокета??? Не е много евтино решение, но пък си решаваш веднъж за винаги проблема.
Зависи от това колко е сериозно положението на мъжа ти  разбира се и колко време искаш да останете в този апартамент.

# 25
  • Мнения: 1 216
Все трябва да има нещо, което да не мирише толкова силно. В апартамента, където живеехме всичко беше мокетирано- много хубав, дебел и мек- краката ти потъват направо, светлобежов. Като се нанесох, беше пран и не миришеше определено, аз не съм алергична, но всякакви миризми ги надушвам бързо и ако имаше нещо щях да забележа. Полсе още веднъж е пран- пак не миришеше. В това е спасението в случая- по- често професионално чистене. Абсурд да се вдигате да правите нещо- да не ти казвам, че ще си имате неприятности, а и колко ще ти струва професионалното поставяне на голяма площ - цифромания отвсякъде, нищо, че на пръв поглед като гледаш цените ти се струва евтино.

Тези карпети си има и своите предимства- създават уют и докато бяхме там цяла зима чорап не съм сложила, тихо се стъпва. Но е трудно поддържането.

Сега в нашата къща навсякъде сме сложили паркет, в спалните също. Но пък не мога да оставя бебето да пълзи само по паркет, взехме пак дебел килим и да не мислиш, че няма прах и не лапа боклуци. Те децата си ги търсят тези работи направо  Grinning. Сега се учи да ходи и колко пада тук там, а преди и стълбите бяха в мокет и ако падаше, щеше да е меко, но свърши вече.

# 26
  • Мнения: 7 091
А дали не можеш да опънеш един балатум или ламиниран паркет върху мокета??? Не е много евтино решение, но пък си решаваш веднъж за винаги проблема.
Зависи от това колко е сериозно положението на мъжа ти  разбира се и колко време искаш да останете в този апартамент.

Ами тъкмо гледам цените, за да махна в помещенията, където най-много ни пречи ще ми излезе 10 000$ само балатума, без лепилата, без поставянето ( ако да речем сами го поставим). Въпроса е, че не можем особено сега да дадем толкова пари при положение, че ако нещо се случи и с еналожи да се изнесем, тоя балатум за нищо няма да става.  А в тази къща колко ще останем идея си нямам...със сигурност поне още 1 година ако не се наложи нещо спешно, ама то човек никога не знае.

# 27
  • Мнения: 7 091
Все трябва да има нещо, което да не мирише толкова силно. В апартамента, където живеехме всичко беше мокетирано- много хубав, дебел и мек- краката ти потъват направо, светлобежов. Като се нанесох, беше пран и не миришеше определено, аз не съм алергична, но всякакви миризми ги надушвам бързо и ако имаше нещо щях да забележа. Полсе още веднъж е пран- пак не миришеше. В това е спасението в случая- по- често професионално чистене. Абсурд да се вдигате да правите нещо- да не ти казвам, че ще си имате неприятности, а и колко ще ти струва професионалното поставяне на голяма площ - цифромания отвсякъде, нищо, че на пръв поглед като гледаш цените ти се струва евтино.

Тези карпети си има и своите предимства- създават уют и докато бяхме там цяла зима чорап не съм сложила, тихо се стъпва. Но е трудно поддържането.

Сега в нашата къща навсякъде сме сложили паркет, в спалните също. Но пък не мога да оставя бебето да пълзи само по паркет, взехме пак дебел килим и да не мислиш, че няма прах и не лапа боклуци. Те децата си ги търсят тези работи направо  Grinning. Сега се учи да ходи и колко пада тук там, а преди и стълбите бяха в мокет и ако падаше, щеше да е меко, но свърши вече.

Направо се чудя как да постъпим. Може би ако понатиснем хазаите ( ние сме тука вече 2 години и не са имали никакви проблеми с нас, дори напротив) може и да се съгласят да го махнем, от друга страна през зимата и така е много студено( имам опит от БГ какъв студ е през зимата без килими Simple Smile), и така сметките ни  за газ и ток са едни голееееми цифри, че се чудя, дали пък ако само го изперем, да изкара до другото лято и може би да вземем пречиствател за въздух и просто нова прахосмукачка, с която да го поддържаме по-добре няма да е по-разумно?  newsm78 Това за падането съвсем го отчитам като фактор, защото знам малкия как падаше в БГ Wink като круша направо. И си е опасно, а тука се търкаля по земята, не знам. newsm78
От друга страна, ако е просто килим, който може да се вдига- поддържането е друго. Не е като да го переш на място и всичко да попива надолу, да не говорим, че никога не можеш да го изпереш толкова добре колкото ако го махнеш.

# 28
  • Мнения: 650
Значи става за тези идиотски мокети-и кои знае кога са слагани, забравих им името. яма да могеш нищо отгоре да сложиш-това е сигурно. То едно професионално изпиране зависи от площта понякога струва колкото една не лоша машинка за почистване. Но ако са стари тоз боклук отдолу си стои и избива. Аз сега таино се надявах че ще се споразумем със строителя за паркет на първия етаж, ама не тои тупна една цена и ние се отказахме. като е нов мокета и го пазиш-никакви обувки, често чистене и поне два пъти годишно пране не е толкова страшно, но така както ми го описваш...почти е безнадеждно. Ще се поизисти и след три-четири месеца пак ще е същото. Мога да ти кажа една идиотска идеа и за някои моге да е абсурд, но от този мокет няма оттърване и изчистване, но дали ако не си вземеш някои евтин и голям килим-поне да го затиснеш и да ти е чисто отгоре. иначе ще стане една безкраина въртележка от пране. Може и да греша, но като си го представя тоз мокет и ми става лошо, напълно те разбирам... И да наистина мокетите имат предимства които е изброила LiveJazz, но ако са чисти Laughing
Тандоори за колко площ става въпрос, контрактор ли ще наемате и защо ще си давате парите на рентал? 10К са много пари за балатум.

# 29
  • Мнения: 7 091
Значи става за тези идиотски мокети-и кои знае кога са слагани, забравих им името. яма да могеш нищо отгоре да сложиш-това е сигурно. То едно професионално изпиране зависи от площта понякога струва колкото една не лоша машинка за почистване. Но ако са стари тоз боклук отдолу си стои и избива. Аз сега таино се надявах че ще се споразумем със строителя за паркет на първия етаж, ама не тои тупна една цена и ние се отказахме. като е нов мокета и го пазиш-никакви обувки, често чистене и поне два пъти годишно пране не е толкова страшно, но така както ми го описваш...почти е безнадеждно. Ще се поизисти и след три-четири месеца пак ще е същото. Мога да ти кажа една идиотска идеа и за някои моге да е абсурд, но от този мокет няма оттърване и изчистване, но дали ако не си вземеш някои евтин и голям килим-поне да го затиснеш и да ти е чисто отгоре. иначе ще стане една безкраина въртележка от пране. Може и да греша, но като си го представя тоз мокет и ми става лошо, напълно те разбирам... И да наистина мокетите имат предимства които е изброила LiveJazz, но ако са чисти Laughing
Тандоори за колко площ става въпрос, контрактор ли ще наемате и защо ще си давате парите на рентал? 10К са много пари за балатум.

И ние не влизаме с обувки, ама тези преди нас са влизали  Sick и уж са го прали след това, ама на мен все не ми изглежда чисто  Blush Laughing То и аз съм една мания не е истина Simple Smile А площта..идея нямам колко е голяма къщата като площ, но много приблизително към 200-300 квадрата( 2 етажа). Добре, че третия етаж не го ползваме. Което е интересно там обаче има паркет  #Crazy Rolling Eyes.  Сега като се замисля, аз не съм питала хазаите какво има под тези килими, ако имаме късмет може да е паркет и да ги понатисна да махнем поне в спалните тези отвратителни килими. А за цените- объркала съм се и аз къде съм бляла. Балатума излиза към 5000-7000, ламината към 20 000. Така или иначе в тая къща толкова пари не мисля да затворим, а и хазаите едва ли ще са много щастливи да им лепим отгоре върху килимите нещо, така че отпада като вариант. Просто погледнах колко струва иначе нямаме намерение да го правим.

Общи условия

Активация на акаунт