ужас:цъфтяща коса

  • 3 521
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
не знам ве4е какво да предприема,но с първата бременност,нямах никакви проблеми с косата си,но сега дори и след постригване,тя пак цъфти ли ,цъфти.Моля, посъветвайте ме какво да използвам като козметика или бабини деветини,защото ве4е нито хубавия шампоан и балсам не помагат.  newsm78. Чудя се новата серия на Шварцкоф

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо хубаво отрязване на всичко цъфтящо, после шампоани, балсами и маски за суха коса. После течни кристали за връхчетата. Шваркопф - не  Naughty , това е козметиката с най-ниско качество в Германия и изобщо не струва. Вземи си Лореал, жълтата или новата, розова серия. И червената е добра, нищо, че е за боядсивани коси, дори да нямаш е ок.

# 2
  • Мнения: 1 616
Подкрепям Блонди по въпроса за кристалите за коса! Аз така реших проблема с цъфтящите краища! Косата ми е фина, тънка и цъфтеше ужасно - всеки месец се налагаше да почиствам краищата! Откакто ползвам кристалите, косата ми цъфти едва на 4-5-ти месец след последното подстригване... Опитай, дано останеш доволна. Но не преставай да слагаш маски или балсами, защото течните кристали не могат да заместят другите грижи за косата!

# 3
  • Мнения: 5 299
Течни кристали Peace

# 4
  • Мнения: 723
Подкрепям съветите на мамите, но имай предвид, че през бременността хормоните бушуват и това е причина за усилен цъфтеж при някои жени и за заздравяване на косъма при други. Така че подстригвай редовно, използвай качествена козметика, но ако цъфтежът продължава, не се притеснявай, всичко ще отшуми след раждането. Яж много моркови и плодове, защото и липсата на витамини води до цъфтеж на краищата на косъма. Peace

# 5
  • Мнения: 5 312
Peace Peace Peace

Можеш да слагаш на връхчетата на косата някакво масло-пшеничен зародиш,карите,но по-много мъничко,иначе косата ще ти изглежда мазна.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 673
Мамите са ти дали съвети.
От маските аз рядко купувам готови. най-често в домашни условия използвам мед, яйца, сметана, ..., ако може целия хладилник на главата ще си изсипя Simple Smile

# 7
  • Мнения: 155
Аз използвам силикон против цъфтящи връхчета. Пробвай!

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз използвам силикон против цъфтящи връхчета. Пробвай!

 newsm78  Какъв е този силикон? Как се казва?

# 9
Абсолютно задължително е както ти казаха и по-нагоре,че трябва да се отървеш изцяло от цъфналото.Моята фризьорка ми каза,че косата цъфти защото косъмът е мъртъв(било то от третирване с бои и прочие и прочие) или не се храни достатъчно,така че прави маски,подхрани я малко.Пий много течности,почни да взимаш витамини за коса,защото проблемът е и вътрешен,ти не може да си накупиш куп продукти за поддържане на добрият вид на косата,и организмът ти като не може да я храни достатъчно...кел файда?Както се казва в една реклама:"Красотата отвътре личи и отвън"

P.S. Не я реши докато е мокра,така само спомагаш за накъсването й
 

# 10
  • Мнения: 221
а дали  маската за дълга коса не  е подходяща. Иначе нито се реша докато косата  ми е мокра,вярно суша я ,но от дале4е с хладната струя, постригах се и пак.............А не бях имала такъв проблем. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт