Бактерии в урината

  • 2 584
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Момичета, откриха ми E. coli  в урината трябва ли да ги лекувам сега или след като родя? Тези бактерии ги имам сигурно още от 4 месец, но  тогава лекарката не пожела да ми пусне стерилна урина, в края на 7 месец отново  в урината имах бактерии, но отново ми каза да не се притеснявам. Затова реших да си пусна стерилна урина резултата беше E. coli.

# 1
  • Мнения: 580
Егати безотговорната лекарка! Close
Веднага отивай за стерилна урина.Ако тя не ще да ти даде направление, плати си.Казвам ти го от горчив опит.И с двете бременности се борих с тия гадове.При втората ми докараха инфекция, лежане по болници и на края бебе извадено по рано, че му бях предала инфекцията.
Не искам да те плаша, а да те подтикна да се лекуваш на време.
Все пак имай в предвид, че Колите до степен 10^5 (не съм много сигурна обаче дали е до 5та или до 3та) ги считат за нещо нормално.
Аз и след двете раждания ги имах, та съвсем наскоро проведох един дълъг курс на лечение.Сега даже продължавам с имуностимулатор "Уростим", зада предотвратя по нататъшното им появяване.
Уф, сега видях че си си пуснала стерилна....Та какъв ти е резултата?Има ли включена антибиограма с какви антибиотици можеш да се лекуваш?

# 2
  • Мнения: 236
Пиши E. coli > 10^5. Антибиотиците: Ампицилин - R, Пиперацилин - R, Цефалотин - R, Цефтазидим - S, Налид. к-на - S,  Левофлоксацин - S, Триметоприм/Сулфаметаксизол - S, Амоксицилин/клавул. к-на - R. А какво означават тези буквички след антибиотика?

# 3
  • Мнения: 723
Пиши E. coli > 10^5. Антибиотиците: Ампицилин - R, Пиперацилин - R, Цефалотин - R, Цефтазидим - S, Налид. к-на - S,  Левофлоксацин - S, Триметоприм/Сулфаметаксизол - S, Амоксицилин/клавул. к-на - R. А какво означават тези буквички след антибиотика?

S - означава, че е сензитивен, т.е. че е чувствителен към бактериите и им действа (убива ги). R - означава, че е резистентен, т.е. не им действа. Щом са ти над 10^5, трябва лечение, но като си бременна не знам кой от антибиотиците можеш да пиеш. Консултирай се с лекар Peace Стискам палци за бързо оправяне!  Peace

# 4
  • Мнения: 2 731
Пиши E. coli > 10^5. Антибиотиците: Ампицилин - R, Пиперацилин - R, Цефалотин - R, Цефтазидим - S, Налид. к-на - S,  Левофлоксацин - S, Триметоприм/Сулфаметаксизол - S, Амоксицилин/клавул. к-на - R. А какво означават тези буквички след антибиотика?
Да трябва да те лекуват щом са над 10 на 5 -обади се на лекаря си .

# 5
  • Мнения: 580
Ами както са ти казали момичетат най-добре се консултирай с лекар.
Спомням се два от антибиотиците, които съм пила бременна - Амоксиклав и Аугументин
Доктора ще знае какво да ти предпише и не се притеснявай
Успех

# 6
  • Мнения: 4 414
трябва да ги лекуваш. как точно, ще ти каже лекар.
аз също имам горчив опит с нелекувани бактерии - прездевременно раждане, бебето беше с пневмония, лежа кувьоз и т.н... не го казвам, за да те плаша. просто трябва да се вземат мерки овреме. а тези доктори, дето бактериите по време на бременност ги нямат за нищо, не мога да ги разбера #Cussing out

# 7
  • Мнения: 236
Момичета, благодаря ви! Днес показах резултатите на лекарката при която ходя каза да не се притеснявам, против е това да вземам антибиотик, нямало опасност за бебето. Все пак мисля да чуя мнението и на друг специалист.

# 8
  • Мнения: 2 471
Момичета, откриха ми E. coli  в урината трябва ли да ги лекувам сега или след като родя? Тези бактерии ги имам сигурно още от 4 месец, но  тогава лекарката не пожела да ми пусне стерилна урина, в края на 7 месец отново  в урината имах бактерии, но отново ми каза да не се притеснявам. Затова реших да си пусна стерилна урина резултата беше E. coli.


Задължително се лекувай. Отиди при друг лекар за консултация

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, благодаря ви! Днес показах резултатите на лекарката при която ходя каза да не се притеснявам, против е това да вземам антибиотик, нямало опасност за бебето. Все пак мисля да чуя мнението и на друг специалист.


И аз бях така в края на бременността. И моят лекар каза да не се притеснявам /същият като на Агнешка/ и резултатът беше дъщеря ми като се роди - с кислородна палатка и на антибиотик заради левкоцитоза /повишени левкоцити/. Консултирай се и с друг лекар. На мен тогава джипито хубаво ми каза да се лекувам, ама аз не, нали вярвам повече на гинеколога си...

# 10
  • Мнения: 56
Задължително отиди, и при друг лекар, не мен ми откриха във втория месец тази бактерия и пих антибиотик - "ДУРАЦЕФ" и всичко се оправи ! Трябва обаче да пуснеш поне две, а най-добре три урокултури (в последователни дни), за да си сигурна за бактерията да не е замърсена външно урината - това сигурно го знаеш ама аз да си кажа !  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 381
На дъщеря ми й откриха бактерия в стерилната урина, при повторното изследване се оказа, че няма бактерия.Пробата е била замърсена.Направи още едно изследване, за да си сигурна.Дано и при теб да се окаже фалшива тревога  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 4 127
И аз имам пресни спомени от тази бактерия. В 6 или 7 месец се появи. Малко се размотавах, защото гинеколога ми каза, че няма опасност за бебето, а при мен може да се появят проблеми с бъбреците. Започнах лечение след 1 месец.
Оказа се, че точно тази бактерия е опасна за бебето. Ако не се лекува може да предизвика преждевременно раждане. Ако бебето се зарази може да спре растежа му и да има проблеми с дишането. По-добре се консултирай с друг лекар и се лекувай. Аз пих Аугументин. Направих пак стерилна урина и бактерията беше изчезнала. Но точно преди да родя гинеколога заяви, че бебето е наддало само 100-200 грама за 3 седмици. А в 9-тия месец бебетата наддават почти 1 кг. И трябва да извадят бебето максимално бързо, тъй като най-вероятно е заразено с бактерията и се мъчи. Така и стана.  По време на секциото ми казаха, че матката ми е инфектирана. И това след дву месечно лечение.
Добре, че с бебето всичко беше наред. Не са го преценили правилно и то си се роди големичко и здраво. Но не пожелавам на никой да преживее притесненията, които изпитах докато го извадят.
Мисля да му направя стерилна урина щом се посъвзема от раждането.
В болницата му правиха кръвни изследвания и още едно за тази бактерия.Всичко беше чисто.
Дано да се излекуваш бързо. Но не подценявай ешерихия коли.

Общи условия

Активация на акаунт