Какво е контракция? в 5 м съм

  • 1 852
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте търсих тема но не можах да намеря, много ще се развам ако някой ми обясни какво точно е контракцията в 5 месец. Може да съм смешна но просто не мога да разбера какво усещам. Първо си мислух че може да усещам бебо но, сега се замислям дали не е някаква контракция защото понякога е доста силно. И така да Ви опиша чувството щото не е болка. усещам нещо като свиване  и отпускане вътре в корема / нещо като стискане при пишкане / само че не мога да го контрулирам. и понякога е толкова рязко и изведнъж а понякога е съвсем лекичко не  мога да го осетя предварително за да си пипна корема / прочетох че контракцията втвърдява корема незнам дали при мен е така/ А и от време на време усещам ниско по корема болка като опъване отвтре на определено място ту отляво ту отдусно ту в средата.?!!?! оффф сори може да са ми много тъпи въпросите ама.... намам кой да питам моля Ви кажете ми какви са били вашите контракции. дали ако отида на лекар ще си види тов на ехографа ако например в момента нямам такова усещане??? може ли да се разбере дали съм имала?

 Много поздрави и Ви благодаря предварително.Simple Smile)))

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
При мен имаше болка ниско долу, съпроводена с втвърдяване на корема- става ти твърд като камък! На видеозон може да се види контракцията, но само когато в момента я има! Но все пак отиди на лекар и му обясни  всичко! На мен ми изписаха хапчета и така вече близо два месеца си ги пия!

# 2
  • Мнения: 1 284
споко това са подготвителни контракции нищо страшно  Peace
леко бременеене

# 3
  • София
  • Мнения: 6 259
На видеозон може да се види контракцията, но само когато в момента я има! Но все пак отиди на лекар и му обясни  всичко!

Аха, иначе и на мен ми прилича на подготвителна контракция и най-вероятно няма нищо притеснително.

# 4
  • Мнения: 318
Здравей!! При мен положението е горе-долу същото. Тези болки се появяват когато съм стояла повече време седнала или права, по-скоро го определям на мускулна треска или нещо подобно. Обадих се на лекаря и той ми каза да пия 3 по 1 но-шпа на ден, дори и да няма болки и така 10 дни. Каза ми ако не ми минава да му се обадя и да отида на преглед. Това е от мен, дано съм помогнала

# 5
  • Мнения: 1 805
Наистина това са си контракции, подготвителни.
Аз имах доста такива, много седях на работното място.
Понякога са по-чести, понякога по-кратки, различно.
Нищо страшно.
2-3 часа преди да родя отидох на контролен презлед и докато чаках за около час получих такива контракции но доста начесто (за 1час около 10-11 контракции) оказа се че имам 6см. разкритие и ще раждам.


Да, между другото е хубаво да уведомих лекаря си и да ти даде да пиеш нещо.

# 6
  • Мнения: 133
споко това са подготвителни контракции нищо страшно  Peace
леко бременеене
Не съм сигурна, че в пети месец това може да е т.нар. подготвителна контракция ( майче е доста раничко, особено ако се случва по-често). Мисля че е най добре да отидеш на лекар - по-добре без повод, отколкото късно. Лекарят със сигурност няма да те укори. С втората си бременност имах такива леки контракции в 4-тия месец, отидох на доктор, каза ми че наистна матката е прекалено напрегната и проблемът съвсем не е за пренебрегване. Известно време ми биеха Но-шпа ампули, после на хапчета плюс Магне Б 6 и другото не си го спомням. При мен контракциите бяха като присвиване в корема и втвърдяване ( по принцип корема трябва да е по-мек и спокоен). Моят съвет е да отидеш на лекар. Не трябва с лека ръка да подминаваме тези неща, за да не съжаляваме после. Всичко най-хубаво и дано всичко се оправи.

# 7
  • Мнения: 2 479
А може и да е бебо наистина...На мен повече на това ми прилича,отколкото на контракция.А и казваш,че не е болезнено и е толкова кратко,че не можеш да провериш дали ти се втвърдява корема newsm78...за мен не е контракция,пък не знам.Сподели с лекаря си какво точно усещаш,въпреки че аз лично не виждам нищо притеснително - тук никой не може да ти постави диагноза.

# 8
  • Мнения: 139
Здравейте! Дали мога тук да вмъкна и моя въпрос ?
В 7-ми месец съм, освен ритането на бебо усещам инещо подобно на пулсиране в корема. Хем ритане, хем пулсиране. Какво е това? Дали е нормано? Някоя от вас дали е усещала такова нещо ?

# 9
  • Мнения: 922
Контракцията всъщност е стягане на матката. Целта е изхвърляне на това, дето е в нея... Нали така раждаме Wink Grinning
Като усещане представлява втвърдяване на корема - като камък - не е задължително да е болезнено, може нищо да не се усети, освен едно стягане...
Общо взето в ранните месеци, контракции се получават, когато организмът ни се почувства изморен или "стреснат" (буквално и преносно). Контракциите са защитна реакция на нашето тяло. Разбира се от една-две нищо няма да се случи, но при по-чести и продължителни, макар и неболезнени, е необходимо да се отиде на лекар (по възможност АГ Wink )
От друга страна, при контракции бебето се чувства притиснато и свито от всякъде; лекарите казват, че силните и продължителни конткрациите предизвикват "страдание на плода"

Що се отнася до Но-шпа-то - само по лекарско предписание Naughty. Това е лекарство все пак Wink

Успех и леко бременеене Hug

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да подкрепя момичета!
Дори само да е твърд - контракция е. Лекаря ти трябва да знае и да реши имаш ли нужда от нещо - но шпа, магнезии, болничен.... Може да гиполучаваш от нерви или пренапрежение. Аз имах доста, понякога по 1 час. Излязох в отпуска и ми минаха.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Здравейте! Дали мога тук да вмъкна и моя въпрос ?
В 7-ми месец съм, освен ритането на бебо усещам инещо подобно на пулсиране в корема. Хем ритане, хем пулсиране . Какво е това? Дали е нормано? Някоя от вас дали е усещала такова нещо ?
Според мен може усещаш хълцането на бебето!  baby_neutralНезнам нека кажат и другите момичета!  Peace

От друга страна, при контракции бебето се чувства притиснато и свито от всякъде; лекарите казват, че силните и продължителни конткрациите предизвикват "страдание на плода"
И на мен са ми го казвали това- затова се изписват хапчета, а и при контракция се скъсява шийката на матката- и това не е хубаво!

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Лично на мен не ми приличат на котракции. Но пък лекар да си каже мнението.

# 13
  • у нас
  • Мнения: 660
vesi27,засичай контракциите,които усещаш,по колко са на ден и при следващия преглед сподели с доктора ти,защото при мен нещата започнаха точно така.Получавах контракции,които според доктора ми не трябва да са повече от 5-6 на ден.Моите бяха повече и се наложи да ми се направи гинекологичен преглед,при който се установи,че имам скъсяване на шийката 40 процента и 1см разкритие в началото на 6 месец.Сега съм на Гинипрал и Магнерот.След днешния преглед се установи,че нещата не са се успокоили въпреки хапчетата,даже се налага да увелича дозата им.
Стискам палци при теб да са само подготвителни контракции и да не ти създават проблеми.

# 14
Наистина това са си контракции, подготвителни.
Аз имах доста такива, много седях на работното място.
Понякога са по-чести, понякога по-кратки, различно.
Нищо страшно.
Да, между другото е хубаво да уведомих лекаря си и да ти даде да пиеш нещо.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт