Въпрос към мамите кърмили децата си повече от годинка

  • 1 060
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
от малкото на брой кърмения кърмата няма да спре.

След първия месец - месец и нещо, не съм кърмила нощем. Кърмихме се по 6, 5 и т. пъти на ден с намаляване на кърменията с едно всеки месец. Кърмата намалява, но и детето има нужда от по-малко/ броя кърмения намалява, но киличеството при всяко кърмене е ОК/. Кърмих месец 2 пъти /първото и последното хранене за деня/, повече от месец само вечер и спрях защото реших. Кърма си имаше.

Кърмените деца често са по-здрави и поради силната връзка с мама и сигурността в обичта и грижите й. Това помага при адаптирането в яслата и по-малкия стрес от промяната. Стресът значително намалява естесвения имунитет на детето. НО ако не кърмиш има и други начини детето да се чуства така:)

# 16
  • София
  • Мнения: 6 254
Ние се кърмим сутрин и вечер по два пъти (т.е. сутрин 2 пъти и вечер 2 пъти) от доста време (може би 2-3 месец). Давала съм и през деня, но сега като започнах работа няма как, а и той не търси. Намаля, да, но според нуждите му. Няколко дни преди рождения му ден ни приеха в болница и тогава беше само на кърма и гърдите ми отново бяха препълнени. Няма страшно. Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 147
И ние минахме на 2-3, понякога 4 кърмения на денонощие. Кърмата явно намаля, защото преди докато го кърмех от едната гърда, млякото слизаше и в другата и от нея също потичаше - постоянно ползвах от кърмаческите подплънки. Нощем също "потичах" и също спях с подплънки. Сега вече този ефект го няма. И аз се притеснявах дали няма да намалее драстично кърмата и да не му достига   Sad, но засега май всичко е ОК.  Скоро ще минаваме и на детска кухня, но смятам да продължавам с кърменето ... дакато има желание. Надявам се и мляко да има! baby_neutral

# 18
  • Мнения: 1 547
Не съм забелязала да е намаляла кърмата. Просто колкото се търси, толкова предлагам. Суче 4 пъти на денонощие, но тези дни явно има някакъв дискомфорт и непрекъснато ме търси. Честно казано, не се занимавам с въпроса дали ми е намаляла кърмата, защото знам, че като съм спокойна и пия достатъчно течности нямам проблем. Пък и моето кърмаче вече си хапва достатъчно твърди храни и пийва вода и айрян. Мисля, че така можем да продължим дотогава, докато ние желаем.  Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 896
На такъв режим - кърмене сутрин и вечер, може да издържиш и повече от година. Дъщеря ми се отказа сама на 3г9м и повече от година, а може и повече от две години да сме били на този режим. Кърмата намалява, но е достатъчно за по-голямото дете.
 Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Според мен, може да се говори за намаляване единствено за обобщеното количество кърма за денонощието. Не е намаляла в часовете (периодите от деня - сутрин, вечер, НОЩЕЕЕЕМ  #Crazy), когато детето принципно суче - т.е. стига му, но просто по-рядко пие.

# 21
  • Мнения: 3 886
аз кърмих синът ми до 2години и 2-3 месеца когато си искаше а това беше задължително сутрин и вечер  .по рядко се сещашеза следобяд .но не заспиваше без цицка и малката е така newsm44 newsm68 newsm44 smile3521 smile3502 1crib

Общи условия

Активация на акаунт