Въпрос към майки с момченца:)

  • 569
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!!! Благодаря предварително за помоща. Имам момченце на 20 дни.Знам че трябва да се забелва (или нещо такова) пишлето,но не знам кога се започва.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 968
Прочети внимателно тази тема и вземи решението, което според теб е правилно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0;all

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Ако искаш първо прочети ЗА/ПРОТИВ забелването тук и тук. Попитай в втората тема, ако решиш. Поговори с педиатъра на детето и тогава действай. Мненията са противоречиви  Peace

# 3
  • Мнения: 1 393
Аз го започнах забелването,когато беше 3-4месеца и го забелих изцяло на 20-ия ден.Задължително се прави след баня и после го мажи с риванолов вазелин  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 660
Здравей !

 Когато големият беше бебе съм " придърпвала " леко кожичката надолу винаги след баня , за да е по-омекнала и да не му причинява болка . Това го правех единствено и само с ХИГИЕННА цел / да се почистят белите топченца под кожичката / , изобщо без идея за " забелване " . В последствие се оказа , че сме свършили постепенно и безболезнено и това , така че нямахме проблеми и драми . Успех !  

# 5
  • Мнения: 2 015
Имам приятелка, която започна още от първата седмица.След като бебчо се изкъпе, за да е по мекичка кожата.Колкото по-рано по добре според мен.Аз все още нямам опит и нека кажат другите.

# 6
  • Мнения: 936
Нашата педиятърка каза да започнем от 2ия месец, мъжа ми го прави, докато къпем бебо. Имам познти майки, които не са забелвали, и после са стигали до лекар.

# 7
  • Мнения: 922
След консултация с педиатъра (и под негов контрол от началото до края), аз започнах процедурата още 2-3тата седмица. Правех го повреме на баня, задължително във водата. Много леко и внимателно, за да не причиня болка. Постигнахме 100%-ен успех след 6-тия месец.
Поговори с вашия педиатър и успех Grinning

# 8
  • Мнения: 2 952
пинякога като гледам колко сеговори на тази тема  и само се радвам , че  Саги е обрязан Rolling Eyes още на 8-мия  ден(по традиция)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Започнахме след 40-тия ден по време на баня.Вече е готово,но продължаваме защото много бързо залепва и трябва да се почва от начало ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 910
Тук в консултацията ми казаха да не го пипам. Скоро пак питах, казаха пак същото. Но, като гледам в България педиатрите са на друг акъл... Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 18:50 от 7of9

# 11
  • Мнения: 292
на нас също ни казаха там да не пипаме Naughty, природата си знае работата

# 12
  • Мнения: 2 274
  Аз го направих от хигиенна гледна точка! Още като беше на 1-2 седмици и много бързо стана - веднъж не е изплакъл или да има кръв! Правехме го след къпане, докато още е във ваничката! Лекарка ми каза, че докато са толкова малки нямали ясно усещане за болка или нещо такова  newsm78! Аз лично реших, защото сестра ми не е правила такова нещо на племенника, а само го измиваше доколкото е възможно! В резултат се беше натрупала смегма и се възпали и на 3 годинки се наложи да му правят операция!
   Ти си решаваш! Успех!  bouquet

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За да не се разпръскват мненията из форума по темата и за да не се товари тази в здравния, заключам тук.

Общи условия

Активация на акаунт