Отговори
# 75
  • Мнения: 1 172
ЗА държавна болница съм. Първо избрах лекаря, след това имах възможност да избера и болница, в която той да си уреди и да мога да родя при негов екип. Той ме посъветва да избера държавна. И обяснението му беше в липсата на обурудване и набор от скъпи и рядко необходими лекарства при възникнали усложнения по време на раждането.

Притеснява ме, че собственикът на една частна болница излиза в национален ефир и заявява, че в неговата болница няма мъртвородено бебе , нямат никакви гафове, всичко е отлично, супер професионалисти и т.н. а във форумите могат да се прочетат достатъчно драми на бременни, проследили бремеността си точно в тази болница.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 166
Всички лекари работещи в частните клиники, обикновено имат доста голям стаж в държавни болници.
Какво ви кара да им вярвате на едното място, а на другото не?

Доста време съм работила във фирма, чиято дейност е в областта на медицината. Когато трябваше да избера къде да родя аз се допитах до колеги (не само от фирмата, в която работех аз). Всички ми препоръчаха държавна болница и по специално "Св. София" или "Шейново". В частните болници (разбира се не всички) в повечето случай апаратурата не е най-новото в областта, както се рекламират, не винаги е и производство на водещи фирми - най-често се купува само по цена, а не по качество.
Това е по отношение на апаратурата. За опита на лекарите не споря. Той наистина е придобит в държавните болници.

# 77
  • Мнения: 35 951
Държавна болница-там са най-добрите специалисти

с избор на лекар Simple Smile

# 78
  • Мнения: 522
Аз раждах в клиника и следващия път пак там ще отида.Просто нямам думи да опиша с какво внимание и какви грижи се полагаха за мен.А за условията е излишно да говоря-то се знае.Незнам само защо се смята,че клиниките нямат нужната апаратура newsm78.По- добре ли е да ме гледат в някаква воняща болница на някакъв двупотопен уред които представлява телевизор"Електрон" с някакво приспособление и му викат-ехограф. Close

# 79
  • Мнения: 11 534
И аз съм ЗА държавната болница,но при определен лекар,който съм си избрала. Peace

# 80
  • Мнения: 184
Всички лекари работещи в частните клиники, обикновено имат доста голям стаж в държавни болници.
Какво ви кара да им вярвате на едното място, а на другото не?
Напълно съм съгласна с това.Аз съм от малък град и най-големия специалист, който беше преди години  тук в момента работи в Частна клиника в Пловдив. Аз преживях тежко раждане и отвратителото отношение на персонала в болницата тук. Бях се зарекла да не раждам второ тук, но нямам възможност за частна клиника. Но сега ще си ангажирам лекар поне.

# 81
# 82
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В частните болници (разбира се не всички) в повечето случай апаратурата не е най-новото в областта, както се рекламират, не винаги е и производство на водещи фирми - най-често се купува само по цена, а не по качество.

Аз поне това което съм видяла в две държавни и две частни болници е точно обратното.
Допотопна техника в държавните и нова в частните (разбира се, има си изключения, но в общия случай е така).
А като се сетя за рентгена в Пирогов, за който говорихме скоро, едва ли някой може да ме убеди, че държавните болници са по-добре оборудвани.

От друга страна споделям мнението, че е важен преди всичко екипа, независимо къде е раджането.
Моята гинеколожка е работила в Шейново, Св. Лазар, 3-та АГ, Вита, а в момента има частен кабинет. Честно казано, с нея бих се навила и в къщи да си родя без притеснение.

# 83
  • Мнения: 664
Аз раждах в чужбина, тук ако бремеността е проблемна от самите частни клиники пренасочват към държавните болници, които се водят първо ниво и се занимават точно с патологиите на бремеността. Моята бременност се развиваше нормално, можех да си позволя и избрах частна клиника. И в Бг бих постъпила така.

# 84
  • Мнения: 9 901
четвърта опция, но подобно Реза - с моята гинеколожка бих родила навсякъде.
Който твърди, че частните болници не са още на необходимата висота, явно не е запознат добре с тях.

# 85
  • Петрич
  • Мнения: 321
Четвърта опция Peace

# 86
  • Мнения: 514
Там, където бачка мойта лекарка.

 Peace

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
раждах в частна болница. специалистите са много добри, апаратурата по-нова и модерна от тази в държавна болница. получих грижи и най-вече спокойствие, мило отношение на персонала и присъствие на таткото по всяко време на денонощието.

Това все едно аз го писах. newsm10

# 88
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
4-та опция, стига да са добри специалисти

# 89
  • Мнения: 2 839
В държавна с избор на лекар, поради посочените многократно причини.

Всички лекари работещи в частните клиники, обикновено имат доста голям стаж в държавни болници.
Какво ви кара да им вярвате на едното място, а на другото не?
Вярно е това за стажа, обаче има и нещо друго ... почти всички отивайки в частна клиника, запазват и работата си в държавната. Защото все още там се работи на по високо ниво, всички тежки случаи се изпращат в държавните, а за един добър специалист те са предизвикателство. Една нормално протекла бременност може да приключи успешно и в къщи дори, както стана ясно наскоро тук във форума  ooooh!
На мен лично са ми известни 2 случая вав Варна в които внуците на гинеколози работещи в частната клиника се родиха в държавното АГ. Може би е показателно, а?
И ако някой пак ми каже `аз отивам да раждам здраво дете`, ще му кажа - никой не отива да ражда болно или мъртво такова.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт