прозрачна пудра

  • 13 339
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 269
Момичета, моля за помощ! Аз не използвам пудра и фон дьо тен, но видях ефекта върху лицето на една моя колежка от една пудра. Е, за тази пудра ми се ще да поразпитам. Тази колежка напусна , та няма как да я попитам. На лицето седи като много фин слой прозрачен кадифен филм с лек отблясък на светлината. Ох, дано да ме разберете с това объркано обяснение. Та молбата ми е ,ако някоя от вас има представа  за какво говоря, да помогне със съвет. Няма значение цената или фирмата производител .  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 617
Може би трябва да търсиш прахообразна пудра със светлоотразяващи частици.
Аз ползвам една на орифлейм-в кутийка и се разнася с четка. Понеже съсм със смесена кожа, а и крема ми мазнее от фактора, си слагам от нея и съм много доволна от резултата. Но моята не е блестяща.

# 2
  • Мнения: 2 323
И аз за ния се сетих Peace

# 3
  • Мнения: 5 228
Много фирми имат такива пудри. Много добър продукт е Translucide на L'Oreal:



# 4
# 5
  • Мнения: 5 539
Момичета, моля за помощ! Аз не използвам пудра и фон дьо тен, но видях ефекта върху лицето на една моя колежка от една пудра. Е, за тази пудра ми се ще да поразпитам. Тази колежка напусна , та няма как да я попитам. На лицето седи като много фин слой прозрачен кадифен филм с лек отблясък на светлината. Ох, дано да ме разберете с това объркано обяснение. Та молбата ми е ,ако някоя от вас има представа  за какво говоря, да помогне със съвет. Няма значение цената или фирмата производител .  Simple Smile
А откъде знаеш, че не е било фон дьо тен, примерно? Grinning На мен така ми звучи...

# 6
  • Мнения: 2 952
не  , не ....това  е прозрачна пудра....безцветна е....лицето ми не понася пудри и фон дьо тен....имам много  чувствителна кожа и явно ми се  задушава кожата ли как да кажа ..и после ми излизат едни червени петна .....затова никаква не ползвам , но има... има хубави прозрачни...предимно  за лятото , защото се поти лицето , а не искаме да речем пудра с цвят...та тази  го  задържа "сухо"  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 647
Много фирми имат такива пудри. Много добър продукт е Translucide на L'Oreal:

А тази пудра прозрачна ли е?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 9 470
Почти всяка козметична фирма има такъв продукт- прозрачна пудра. Wink
Обикновено се нарича транслусидна, транслуцендна и пр. Зависи как ще го разчетеш Laughing.
Та значи като се започне от Манхатън, Ейвън, Орифлейм, Ревлон, та се стигне до Ланком и Шанел- всички имат прозрачна пудра в асортимента си. Wink
Аз имам такава на Ив Роше. Прахообразна е. Simple Smile

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята е на Орифлейм-компактна и съм много доволна  bowuu

# 10
  • Мнения: 249
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=662346 -това е моята пудра.На пръв поглед малко стряскаща,но стои точно както  я описа-като прозрачен филм и почти без цвят.Много финна.Цена-70 лв.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 10:48 от ЛейдиЛил

# 11
  • Мнения: 1 269
Момичета, моля за помощ! .......................
А откъде знаеш, че не е било фон дьо тен, примерно? Grinning На мен така ми звучи...
Знам със сигурност, че е пудра, попитах колежката върху която видях ефекта. Лошото е, че не се осведомих за подробностите, а тя напусна и е извън БГ за дълго време.
Благодаря за линковете, момичета! Попитах една представителка на Ейвън, но не ми предложи такъв продукт. На Орифлейм представителки познавам няколко, но уви никой не ми каза за прозрачна пудра. Аз искам точно това - да няма цвят и през лятото да не ми се изпотява лицето, а да се получава ефекта на кадифената  бебешка кожа.

# 12
  • Мнения: 174
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=662346 -това е моята пудра.На пръв поглед малко стряскаща,но стои точно както  я описа-като прозрачен филм и почти без цвят.Много финна.Цена-70 лв.
70 леваааа, не прозрачен филм а златен трябва да има за тези пари и пак не бих си взела #Crazy
Ползвам на Манхатан антибактериална и съм страшно доволна Peace

# 13
  • Мнения: 249
Ами pazzza пише,че няма значение цената или фирмата производител.

# 14
  • Мнения: 5 317
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=662346 -това е моята пудра.На пръв поглед малко стряскаща,но стои точно както  я описа-като прозрачен филм и почти без цвят.Много финна.Цена-70 лв.
На мен не ми се отваря снимката.Каква марка е тази пудра?

# 15
  • Мнения: 35 961
На Орифлейм представителки познавам няколко, но уви никой не ми каза за прозрачна пудра. Аз искам точно това - да няма цвят и през лятото да не ми се изпотява лицето, а да се получава ефекта на кадифената  бебешка кожа.

http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetail.jhtml?buttonProdMo … riflameColourFace
тази е прахообразна полупрозрачна и ми е любима

а тази е компактна, с лек блестящ ефект
http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetail.jhtml?buttonProdMo … riflameColourFace

# 16
  • Мнения: 217
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=662346 -това е моята пудра.На пръв поглед малко стряскаща,но стои точно както  я описа-като прозрачен филм и почти без цвят.Много финна.Цена-70 лв.

Много добро попадение! Използвам същата, моята кожа е много чувствителна и ако два поредни дни слагам фон дьо тен на третия ден съм като пъпчив тинейджър. А тази пудра не ми дразни лицето.  Wink

# 17
  • Мнения: 1 269
Eто тази пробвах преди малко и имаше подобен ефект. Утре ще поръчам и дано се окаже верният избор. Благодаря за инфото! Hug

# 18
  • Мнения: 2 936
крем-пудра на GALENIC

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Копче го е казала - транслусидните пудри са прозрачни. Всички останали имат цвят.

# 20
  • Мнения: 258
някой да има жпе4атляния от пудрата за 4увствителна кожа на "авен" Grinning

# 21
  • Мнения: 139
Може би е МАТИРАЩАТА ПУДРА С УСПОКОЯВАЩ ЕФЕКТ, от серията "Pure Pore-Fection", на AVON. Тя е безцветна, но има невероятен ефект, особено за кожи, които бързо се омазняват. Може да се нанася и върху друга пудра, само на проблемните места. Вече е по-топло, кожата ми бързо се омазнява и ти ми напомни, че е време да си е позлувам! 

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз си взех транслуента на МАкс Фактор - прахообразна и направо съм възхитена ooooh!матира много добре, и е много приятна като текстура!

# 23
  • Мнения: 1 269
Аз си взех транслуента на МАкс Фактор - прахообразна и направо съм възхитена ooooh!матира много добре, и е много приятна като текстура!
Колко струва, ако не е тайна?

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
18, 40лв. Взех я от Ремедиума Simple Smile

# 25
  • Мнения: 258
18, 40лв. Взех я от Ремедиума Simple Smile
хмм а я кажи още нещичко за нея-придава ли блясък или нещо такова? Party

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
не, транслусидна пудра си е, т.е. напълно прозрачна, без блясък, цвят и т.н.

# 27
  • Мнения: 258
не, транслусидна пудра си е, т.е. напълно прозрачна, без блясък, цвят и т.н.

а за каква кожа е предназначена?

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Мисля, че става за всеки тип кожа, не е обозначен конкретен тип. На опаковката отдолу пише че е професионална, но това не ми се струва съвсем вярно. Професионалните неща не ги продават по магазините за масова козметика /в повечето случаи/ Simple Smile

# 29
  • Мнения: 258
Мисля, че става за всеки тип кожа, не е обозначен конкретен тип. На опаковката отдолу пише че е професионална, но това не ми се струва съвсем вярно. Професионалните неща не ги продават по магазините за масова козметика /в повечето случаи/ Simple Smile
мерси много ще проверя утре Hug
мойта кожа е суха и много чувствителна но може и да е подходяща пудрата newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 10 858
Предлагам ти да отидеш в магазин с тестери на Макс Фактор и да пробваш директно върху лицето. щом ти е суха и чувствителна кожата - да не те излъжа нещо, да си купиш пудра за 20 лв и после да ме псуваш Hug Laughing
Пробвай я, разходи се малко и така...  Peace

# 31
  • Мнения: 1 986
  Вчера си купих пудра със светлоотразяващи частици-на Ревлон;стои страхотно Wink

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Аз искам точно това - да няма цвят и през лятото да не ми се изпотява лицето, а да се получава ефекта на кадифената  бебешка кожа.
Ако още не си си купила - пробвай транслусенд (демек прозрачна без цвят) пудра на Lizzie - води се детска козметика, но нищо детско няма в нея. Ефектът е точно какъвто търсиш. Цена - 5-6 лЪвЪ.

# 33
  • Мнения: 599

Ако още не си си купила - пробвай транслусенд (демек прозрачна без цвят) пудра на Lizzie - води се детска козметика, но нищо детско няма в нея. Ефектът е точно какъвто търсиш. Цена - 5-6 лЪвЪ.
Наистина, твърде привлекателно ми звучи! Още днес ще потърся, хем не съм фен на пудрите, но искам да блести кожата ми, това ще да е точно за мен  Blush

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Наистина, твърде привлекателно ми звучи! Още днес ще потърся, хем не съм фен на пудрите, но искам да блести кожата ми, това ще да е точно за мен  Blush
Ако искаш да блести, търси не безцветната пудра, а пак на тази фирма - пудра блестяща с пухче. Има я в три (поне) варианта - безцветна, бронзова и розова. Но наистина бая блести.

# 35
  • Мнения: 17 407
Някой ползвал ли е прахообразната пудра със светлоотразяващи частици на Avon?

# 36
  • Мнения: 1 986
 Аз не съм,но както писах по-горе-същата-прахообразна и блестяща я има на Ревлон и съм много доволна Wink

# 37
  • Мнения: 1 269
Аз искам точно това - да няма цвят и през лятото да не ми се изпотява лицето, а да се получава ефекта на кадифената  бебешка кожа.
Ако още не си си купила - пробвай транслусенд (демек прозрачна без цвят) пудра на Lizzie - води се детска козметика, но нищо детско няма в нея. Ефектът е точно какъвто търсиш. Цена - 5-6 лЪвЪ.
Още не съм си купила, че времето ми е кът. Обаче  пудричката  звучи много промамливо.  Бу, къде се продава? Тази марка за сеФте я чувам.

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 19:51 от pazzza

# 38
  • Мнения: 5 539
Някой ползвал ли е прахообразната пудра със светлоотразяващи частици на Avon?
Да.
Хубава е, но по-скоро я ползвам като руж или както ползвам перлите. За покриване на цялото лице ми се вижда малко силна Simple Smile

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Още не съм си купила, че времето ми е кът. Обаче  пудричката  звучи много промамливо.  Бу, къде се продава? Тази марка за сеФте я чувам.
Купих я от магазинче за козметика на Оборище срещу Нева, но съм я срещала и другаде (основно по квартални неголеми магазини).

# 40
  • Мнения: 4 621
Visible Lift na Loreal Peace

Общи условия

Активация на акаунт