VIP-етаж на АГ-Варна или уж т. нар.безплатно раждане

  • 1 188
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Искам да попитам мамите от Варна,раждали с уговорка при лекар в АГ-болница.Колко струва в момента раждането при избран от вас лекар.Чувам различни тарифи-от 250 до 350 лева.Когато раждах там за парви пат преди 8 години нямаше определена тарифа,а кой колкото има на сърце.Но явно с времената се менят и тарифите.Ако е така не е ли по-добре да се роди на VIP-етажа на АГ- кадето отношението на персонала и условията са много по-добри.

# 1
  • Мнения: 135
Привет! Аз раждах в края на 2004 - със секцио. Платихме 300 евро на лекарката, която ми го направи. Знам от нея, че "тарифата" за нормално раждане бе тогава 200 евро. Това са пари дадени на ръка (отделно 180 лв. за наблюдаване на бременността от нея), а на болницата нищо не сме плащали (здравноосигурена съм). Моя колежка също ражда през 2004 и беше на ВИП етажа - ако не се лъжа цената бе около 500-600 лв., а тя даде отделно и на лекаря още около 300 лв. Но специално за ВИП-а - цените са указани в АГ болница и винаги можеш да ги провериш. А условията наистина са различни, но в интерес на истината и аз може да се каже, че ползвах екстри, които бяха уредени от самата лекарка - в този смисъл за мен беше нещо като ВИП етаж. За това е хубаво да си направиш уговорка с лекаря си и да ти е мирна главата за много неща, които предстоят! Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 131
Здравей! Мисля, че малко са те заблудили - на ВИП етаж определено си плащаш - няма "уж безплатно раждане".
Ако си решила да раждаш с уговорка и да си платиш, то определено е по-добре да го направиш на вип етажа. Много сносни са условията.
Аз родих там секцио на 25 януари 2006. Избрах да си платя за избор на лекар. Т.е. ако отидеш и искаш да родиш там, без да имаш уговорка с лекар, плащаш по-малко, но трябва да провериш колко точно, че не помня.
Д-р Атанасов ми следи бременността и ме изражда. Платих точно толкова, колкото беше обявено в официалната тарифа - нито стотинка повече, нито по-малко. Получих си и фактура от болницата за това.
Значи за престой 6 дни, избран екип и секцио = 600лв.
Можеш да видиш ценоразписа - сложен е точно до приемния кабинет на 1-ви етаж. Плаща се при изписване, след раждането, на касата на болницата. Никой не ми е искал пари на ръка.
По спомен мисля, че нормално раждане беше около 350 - 400 лева ако си избрала лекар. Без уговорка май беше 230лв.

Ако не съм успяла да обясня нещо - питай  Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами аз раждах нормално в АГ през февруари и си платих на доктора. Направих го, защото исках той да ме изражда, имах му доверие, а и после бях много доволна от него и беше и израз на благодарност. Мизерията на нормалния етаж е наистина голяма, но за мен доктора бешен важен. Никой не ми е поставял тарифи, срокове и т.н. Платихме 300лв., защото толкова решихме, няколко дни след раждането. Успех! Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Като си решила да плащаш по добре отиди на ВИП етажа.Там и условията са доста по добри и отношението е съвсем различно.Аз родих при д-р Танев и съм страшно доволна.
4arovnica по мое време нямаше значение дали си си избрал доктор или не таксата е една,а парите за израждането ги получава дежурния екип.Тарифата за нормално раждане беше 400 лв.но цените вече се промениха.

# 5
  • Мнения: 318
И аз съм се насочила към Аг, но все още се чудя за ВИП етажа, имам и доста време още да се чудя де. Доколкото знам не се доплаща допълнително за избор на лекар, просто всичко си е включено в цената, по последна информация знам ,че нормалното раждане е 600лв. А мога ли да ползвам темата да попитам дали някой ходи на  курс за бременни в Аг, как става и изобщо има ли записване, все забравям да питам доктора? Ако има и други желаещи бъдещи майчета може да си ходим заедно? Crazy

# 6
  • Мнения: 1 277
Здравей,
миналата година раждах секцио на ВИП етажа и платих 600 лв., което си е официалната тарифа. Не се плаща допълнително за избор на лекар, тъй като в тази цена е включен и престоят и заплащането за лекарите и екипа.
Цените за ВИП-а бяха:
- нормално раждане- 400лв;
- секцио- 600 лв.
По едно време се говореше, че нормалното ще става 480, а секциото 720лв, но не знам дали вече е влязло в сила.
За "нормалния" етаж "тарифите"(т.е това, което плащаш на ръка) миналата година бяха:
 - нормално раждане- 200-250лв;
-  секцио- 300-350 лв.

Колкото дали да е ВИП етажа или "нормалния" най-добре да се провери на място и така да се вземе решение. Бях за задържане на нормален етаж и мога да кажа, че разликата в условията е осезателна.
Успех!

# 7
  • Мнения: 353
Аз ще раждам живот и здраве на вип етажа,нормалното раждане е 480лв.а секцио-720лв.Мисля че по добре е така,всичко си е указано като цени.

# 8
  • Мнения: 131
Vania na  възможно е нещо да бъркам, но мисля че така бяха упоменати различни суми в ценоразписа.

Момичета, винаги можете да отидете на място (което според мен е най-добре) - ще ви пуснат и на ВИП етажа да разгледате и да прецените сами.
Знам обаче, че от януари 2006 година, беше издадена заповед за всички родилки ползващи услугите на ЖК към АГ и училището за родители - предварително в каса се внасят 150лева за ЖК и 50лв за училището като депозит. В случай, че бременната роди в АГ тези пари и се приспадат накрая от сметката ако роди платено, или се връщат ако роди по ЗК. Но ако избере да роди другаде, тези суми остават в полза на болницата като дарение (за целта се подписва декларация).

А мога ли да ползвам темата да попитам дали някой ходи на  курс за бременни в Аг, как става и изобщо има ли записване, все забравям да питам доктора? Crazy
.
Курсът за бременни се провежда всяка сряда около 14.00часа. Аз така и не се записах, защото до последно ходех на работа. На входа на АГ има телефон на главната сестра, при която става записването. На курс обаче можеш да тръгнеш само след като си внесла тези 50 лева в касата,за които обясних по-горе.

Леко бременеене!

P.S. А за д-р Танев напълно подкрепям Vania na!

Общи условия

Активация на акаунт