Спират МАТЕРНАТА !!!!

  • 3 487
  • 73
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте!
Пия МАТЕРНА от 3 месец на бременноста.Вчера отидох да си я купя,защото ми свърши и ми казаха,че вече не се произвежда и трябва да се консултирам с лекаря за нови витамини!!!А вие пиете ли витамини??

# 1
  • София
  • Мнения: 17
Аз пия Pre-Natal, канадски са, на фирмата Jamieson. Препоръчаха ми ги в аптеката и ми казаха, че дори са по-добри от Матерна, защото витамините, които съдържат, са извлечени от натурални растителни източници. Засега съм доволна. Не ми дразнят стомаха и се чувствам добре.

# 2
  • Мнения: 46 488
Не я спират от производство, а спират вноса.
Ако имаш някой познат да ти я донесе от чужбижа или мини на друга марка  Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз пия Топ Левюр (Top Levure)
Доволна съм. Моят лекар ги препоръчва на всичките си бременни, защото не се получават нежеланите последствия от Матерна-та. Струват м/у 9 и 11 лева (30 хапчета). Лично аз се чувствам много добре, не съм усетила никакви странични реакции, нито ми се е увеличил апетита, нито нищо. Единственото, което усещам е, че ме правят по-жизнена, ама то при повечето подобни витамини е така Simple Smile

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Сега пия Актив Натал на Хипп - сокче, в едно шише има 20 дози, в кутия са 2 шишета и цената е около 8 лева.
Но от другата седмица започвам Пре Натал, взех си го за 40 лева и са 100 таблетки - препоръчаха ми го в Шейново...

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
По време на бремеността си пиех витамини на Амуей. "Нов живот" се казват и бях много доволна от тях!

# 6
  • Мнения: 2 663
погледни в търсачката,за това се говори вече много

# 7
  • София
  • Мнения: 6 541
Аз пия Топ Левюр (Top Levure)
Доволна съм. Моят лекар ги препоръчва на всичките си бременни, защото не се получават нежеланите последствия от Матерна-та.
И моят!  Peace

# 8
  • Мнения: 959
През цялата ми бременост не съм пила нищо друго освен фолиева киселина. Никакви витамини, които искуствено да надуват плода. Но за сметка на това ядох всеки ден по около 2 кг. различни плодове и зеленчуци (по-добрият вариант). Вики се роди жива и здрава и нищо и няма. Просто не разбирам защо трябва да давате луди пари за искуствени витамини като има толкова много плодове и зеленчуци на пазара? newsm78 Но това е мое мнение, в крайна сметка всеки сам отговаря за себе си. Hug

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Deb за какви нежелателни последствия сте чували за Матерната. Просто ми е интересно.
А иначе си е хубаво витамини, а и плодове си е хубаво. Във витамините за бременни трябва да
съдържат и фолиева киселина и особено за бременни, които не се хранят качествено витамините се отразяват добре - има си всичко необходимо за бебето. Аз второто си дете го родих преждевременно - носих го само 6 месеца и всичко му беше развито както трябва и това го отдаваха на витамините, които съм взимала(че е оцеляло) още преди да забременея за бременни. А най-добър съвет за витамини, като че ли човек може да получи не от лекарите, а от аптекарите. Според мен трябва да пише, че са за специално за бременни.

# 10
  • Мнения: 35 988
крайно време беше!
пий ПреНатал!

# 11
  • Мнения: 855
Аз пия витамини на Озон и съм доволна,докторът ми ги препоръча
За нежелателните последствия сигурно има на предвид гадене,повръщане които се появяват при някои бременни

# 12
  • Мнения: 1 146
Аз не съм пила никакви витамини - само фолиевата киселина. Много плодове и зеленчуци папах.
Но сега все по-често чувам добри отзиви за соковете на Хип за бременни. Аз пия тези за кърмачките  на хип:D

# 13
  • Мнения: 728
Аз не съм пила никакви витамини - само фолиевата киселина. Много плодове и зеленчуци папах.


И аз така. Гинеколожката ми беше против Матерната и всякакви изкуствени витамини.

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Аз пия Pre-Natal, канадски са, на фирмата Jamieson. Препоръчаха ми ги в аптеката и ми казаха, че дори са по-добри от Матерна, защото витамините, които съдържат, са извлечени от натурални растителни източници. Засега съм доволна. Не ми дразнят стомаха и се чувствам добре.
И аз тия пих, не съм фен на Матерна-та Peace

# 15
  • Мнения: 350
Всички мултивитамини вършат работа - прословутия елемент селен е все 50мгр. във всички!!!
Не се шашкайте от рекламите.

# 16
Време беше да я спрат!По-добре пий Пренатал

# 17
  • Мнения: 1 910
Е тук пък препоръчват пресните плодове. Аз за всеки случай пак питах и те казаха пак - плодове, плодове, плодове, витамини на таблетка не ти трябват.yes

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 380
По време на бремеността си пиех витамини на Амуей. "Нов живот" се казват и бях много доволна от тях!
   

много съм доволна от тях,пия ги и сега-те са подходящи и за кърмачки

# 19
  • Мнения: 1 403
И аз пиех Матерна и бях много доволна. Незнам защо доста доктори не я препоръ4ват а и щом е спират от производство има нещо  newsm78

# 20
  • Мнения: 120
Аз пих в началото фолиева киселина, а сега вит.С и магнезий /той не е витамин, но предполагам, че въпросната матерна е комбинация от витамини и минерали/. Лекарката не ми е изписвала нищо друго. И ям много ябълки и банани/просто това обичам/.

# 21
  • Мнения: 1 041
аз също не съм пила никакви витамини освен фолиева киселина и то само в началото.моят доктор е против матерната, защото тя втвърдявала костите на главичката на бебо и по време на раждането можело да се появят проблеми. това бе неговото обяснение; а иначе ми препоръчваше по 100 гр. месо на ден и много плодове и зеленчуци.

# 22
  • Мнения: 46 488
... щом е спират от производство има нещо  newsm78

Моля те, прочети цялата тема! Wink

# 23
  • Мнения: 1 165
Аз също бях на Матерна,но след като вече не можех да я намеря никъде,лекарката ми предписа Центрум.

# 24
  • Мнения: 743
Аз си купих Матерна веднага след като спрях фолиевата киселина и желязото ,но съм я пила редовно 2 седмици,много ми се увеличи апетита от нея и качих изведнъж много килограми,затова сега пия по 2 таблетки седмично докато свърши,моята гинеколожка не препоръчва никакви добавки,но аз не винаги мога да си позволя плодове и зеленчуци в нужното количество,и месо също,затова в такива дни пия по една таблетка.Като свърши мисля да си взема сокчетата Hipp,чух добри отзиви за тях! Peace

# 25
  • Мнения: 667
През първата си бременност пих Матерна. Въпреки че пиех по 1/2 табл. на ден, действително дъщеря ми беше с по-малка фонтанела. Сега съм решила да наблягам на плодовете и зеленчуците. Но не винаги ми се ядат.

# 26
аз до колкото знам матерната се пие преди забременяване.на мен ми предписаха фолиева киселина,която я пиех през цялата бременност.тя е полезна за бебето.

# 27
  • Мнения: 723
Deb за какви нежелателни последствия сте чували за Матерната. Просто ми е интересно.


Не знам тя какво е чувала, но когато бях бременна, моят лекар ми каза, че в Майчин дом са правили изледване, на което поради някакви бюрократични причини не са дали гласност, и то докзва, че на децата, чийто майки са пили Матерна, им се втвърдява черепа и съответно се израждат по-трудно.

Аз лично не съм пила витамини по време на бременността. За мен истината е в плодовете и зеленчуците.  Peace

# 28
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Deb за какви нежелателни последствия сте чували за Матерната. Просто ми е интересно.
Широко разпространено мнение е именно това, че костите на бебето стават по-твърди и бебетата се раждат по-трудно, понеже черепът им е по-твърд и минава трудно през целия път дето има да го изминава  Crazy Освен това, много жени се оплакват, че им се увеличава апетитът и напълняват.
А най-добре наистина е да се консумират повече плодове, а не да се пият витамини. Просто по-голяма част от бременността си изкарах през зимата и казах на лекаря ми, че нямам възможност да ям достатъчно плодове, та затова той ми препоръча Топ Левюр и тогава изкоментира Матерна-та.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз понеже съм "възрастна" майка тогава бях на 35 и много чакано бебе и знам от близки наоколо, че при "възрастните" майки поколението им се ражда с проблем в зъбите, а въобще
не ми се ядяха плодове не спрях да пия Матерна (не че ми се пиеше Матерна с тези голями хапчета). Сега слава богу всичко е наред и със зъбите сме добре. Поначало не сме към боледуващите деца. А аз цялата бременост качих само 12 кг, което за полежаване 9 м направо си е добре, а с второто също пих ама го носих 6 месеца, и го родих преждевременно защото изкарах грип, очакваха да има проблем с очи уши, рахит и т.н ама нищо. Един млад организъм се спрява взима от Вашия калции вашите минерали, на мен и косата не ми намаля малко. Ако има нещо по добро, вървиме напред майките ако искат ще пият друго (то на човек от вътре му
идва, кое е най добре)

# 30
  • Мнения: 5 577
Аз пиех Матерна, много бях доволна - ноктите и косата ми станаха по-здрави, добре ми се отрази.  Confused

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Deb за какви нежелателни последствия сте чували за Матерната. Просто ми е интересно.
Широко разпространено мнение е именно това, че костите на бебето стават по-твърди и бебетата се раждат по-трудно, понеже черепът им е по-твърд и минава трудно през целия път дето има да го изминава  Crazy Освен това, много жени се оплакват, че им се увеличава апетитът и напълняват.
А най-добре наистина е да се консумират повече плодове, а не да се пият витамини. Просто по-голяма част от бременността си изкарах през зимата и казах на лекаря ми, че нямам възможност да ям достатъчно плодове, та затова той ми препоръча Топ Левюр и тогава изкоментира Матерна-та.


Аз съм чела, че докарвали  и стареене на матката.....или нешо такова

# 32
  • Мнения: 2 784
Аз пиех Неоксид- нещо на базата на пшеничният зародиш беше плюс някакви добавени витамини. 30 таблетки бяха около 9 лева, пиех ги до скоро, доволна съм.

# 33
  • Мнения: 124
Аз през цялата си бременност (а всъщност започнах 2-3 месеца преди да забременея) пих фолиева киселина, витамин С и последните месеци магнезий (Магнерич), но, както се оказа, май е трябвало и желязосъдържащи лекарства да вземам. Моят гинеколог беше против Матерната.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
И през трите си бременности не съм пила абсолютно нищо Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 014
Цитат на: secretgarden link=topic=99408.msg1763115#msg1763115 date=1147599350
Аз съм чела, че докарвали  и стареене на матката.....или нешо такова
[/quote

Може би искаш да кажеш старерене на плацентата?

Аз пих почти през цялата бременност Матерна, детето се роди с голяма фонтанела, противно на всички прогнози. Не качих повече от 12-13 кг. през цялата бременност, а и с плацентата всичко си беше наред.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат на: secretgarden link=topic=99408.msg1763115#msg1763115 date=1147599350
Аз съм чела, че докарвали  и стареене на матката.....или нешо такова
[/quote

Може би искаш да кажеш старерене на плацентата?





Ох, да...голяма глупост съм написала, благодаря за поправката  Embarassed

# 37
  • Мнения: 619
гонеколожката при която ходя винаги ме е съветвала да се храня с разнообразна храна+плодове и зеленчуци доколкото е възможно през зимата.относно матерната- за цяла бременност съм изпила 2 опаковки-док ми беше казала,че може да я пия от време на време като се сетя(нямало нужда по-често)-аз така и правех Simple Smile.други витамини не съм пила освен фолиевата киселина до 3 месец.

# 38
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес говорих с моя приятелка аптекарка с която заедно бременяхме и изпихме за 9-те месеца 7-8 Матерни. Каза че сега я заменяли с Топ левюр ама някои съставки липсвали.

# 39
  • Мнения: 67
Аз пих фолиева киселина до четвъртия месец, а сега пия Топ левюр. Незнам дали има всички необходими съставки, но и лекарката ми каза да не се  "втелясвам" толкова. Да ги пия, когато се сетя и да ям повече зеленчуци.

# 40
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Никакви витамини не съм пила - само фолиева киселина.
Безсмиселно ми се струва да се пият изкуствените витамини, при условие, че вече има всякакви зеленчуци и плодове на пазара

# 41
  • Мнения: 2 040
Незнам защо я спират, аз я пиех до 8 месец като бях бременна .. единственото гадно нещо, бяха че са й много големи хапчетата, ама като трябваше ..  Grinning

# 42
  • Мнения: 235
Голяма работа, че спират вноса на Materna-та.....
Излишно се тъпчете с химии, наречени "витамини"

# 43
  • Мнения: 200
През цялата бременност не съм пила матрена. Даже не ми я предписаха. Защо не смениш малко витамините!?!?! Няма да ти навреди

# 44
  • Мнения: 1 425
Не пия витамини, но си хапвам плодове и зеленчуци в големи количества. Сега е сезон в които всичко има на пазара.

# 45
Аз пих витамини, докато бях бременна. Сега просто си ям плодове и зеленчуци- хем си ги обичам, хем да давам пример  Joy

# 46
  • Мнения: 572
Здравейте,

Аз понеже сега силно се интересувам от всички неща, свързани с бременността, като бременна за първи път, поразпитах тук-там за тази Матерна. Моя колежка, която има 2 деца, ми "забрани" да я взимам, две нейни познати от работата, които са пили Матерна, са родили мъртво бебе в 9 месец. Разбирам, че това не означава, че всички, които я взимат, преживяват тази трагедия.  Но е факт, че има и такива случаи. Освен това, вече навсякъде се говори, че е канцерогенна, дори моя братовчедка, която живее и работи в Канада, ми го каза. Тя се интересува за втора бременност.
Нямам информация за това на Jamison, но знам, че на аптекарите не е достатъчно да се доверява човек. Проучете и по други начини за въздействието им.

# 47
  • Мнения: 46 488
Sarra, за съжаление стват такива неща, мъртви бебета се раждат и без майката да пие Матерна  Confused

# 48
  • Мнения: 2 255
Аз не съм пила никакви витамини - само фолиевата киселина. Много плодове и зеленчуци папах.


И аз така. Гинеколожката ми беше против Матерната и всякакви изкуствени витамини.

И моя доктор изрично ме предупреди - никакви витамини, само плодове  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 2 901
Това ми намирисва на поредната тема "За и против МАТЕРНА"

Извинявайте, но поредните изказвания от рода

През цялата ми бременост не съм пила нищо друго освен фолиева киселина. Никакви витамини, които искуствено да надуват плода.

на мен ми предписаха фолиева киселина,която я пиех през цялата бременност.тя е полезна за бебето.
Фолиевата киселина има смисъл да се пие принципно до 28-я ден, в някои източници до края н първото тримесечие. Защо си се "тъпкала" с такова нещо? А това, че витамините изкуствено надуват плода... newsm78.. не ти ли се струва малко нелогично...

И моя доктор изрично ме предупреди - никакви витамини, само плодове  Wink
Излишно се тъпчете с химии, наречени "витамини"
Витамините са доказано полезни, когато човек няма условията да си набави достатъчно разнообразна храна. Може и да имате финасовата възможност, но когато сами избирате храната, която ще приемате, много често се водите от лични вкусови предпочитания, а това не винаги е доказателство, че е най-правилното хранене. Ама и чак пък пък изрично предупреждаване за никакви витамини...

Моя колежка, която има 2 деца, ми "забрани" да я взимам, две нейни познати от работата, които са пили Матерна, са родили мъртво бебе в 9 месец. Разбирам, че това не означава, че всички, които я взимат, преживяват тази трагедия.  Но е факт, че има и такива случаи.
Да, има такива случаи, но хайде да не пускаме сега и тема за преброяване на майките пили МАТЕРНА, за да доказваме, колко от тях са родили живи и здрави бебета.

Гадене, повръщане, наддаване, апетит... това не са ли характерни признаци на бременност.

Един съвет, наистина не се префъндалясвайте по витамините - сега е сезонът на най-разнообразните плодове, хапвайте. Просто се въздържайте от мнения, които съзържат информация, добита по слухове и най-малкото звучат нереално! Вярно, бременни сте, по-емоционални, но мислете логично все пак! Изследвания в МД, мсови напълнявания и смъртност, малко... newsm78

За протокола - пиех МАТЕРНА през цялата бременност, а след като родих - когато не забравям! Наддадох 12 кг, на дъщеря ми фонтанелата още не й се е затворила. Първите 3 месеца ми ставаше лошо единствено когато пиех МАТЕРНАТА на гладно, но тя на гладно не се пие. А след третия месец никога не ми се е гадело.

Лека бременност на всички. Какъвто и избор да направите за витамини по време на бременност, той ще е правилният - в крайна сметка, когато те са специално направени за бременни, те са съобразени с това ваше състояние.

# 50
  • Мнения: 1 559
   Лятото можеш да си набавяш витамините с много плодове и зеленчуци.Ако искаш да пиеш допълнителни витамини, препоръчвам ти  Пренатал Grinning

# 51
  • Мнения: 3 760
Аз съм на мнение, че от време на време по едно витаминче (по възможност от този тип комбинирани, които съдържат и вс. макро и микро елементи) е най-доброто решение. Редовното пиене на синтетични витамини ми се  струва, хммммм, противоестествено  Laughing И е малко като угояване...Но не смятам, че с храната приемаме всичко необходимо. За това - веднъж на няколко дни, колкото да компенсираме евентуален дефицит...
Пийвах Спектрум-вите. Те са от производителя на Центрум. Имат почти същия състав, но са много по-евтини. Пиех един-два пъти седмично, но през лятото забравях...

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен това, вече навсякъде се говори, че е канцерогенна, дори моя братовчедка, която живее и работи в Канада, ми го каза.

Кой точно елемент е канцерогенен ....за да бъдем точни  newsm78

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Освен това, вече навсякъде се говори, че е канцерогенна, дори моя братовчедка, която живее и работи в Канада, ми го каза.

Кой точно елемент е канцерогенен ....за да бъдем точни  newsm78


и мен това ме интересува. Щото имам близки болни от рак ама не са пили Матерна.

# 54
  • Мнения: 572
Аз само ви предадох какво са ме посъветвали моите хора.
Не знам повече, но и не искам да пия изкуствени витамини, не съм превърженик, та не смятам и да се задълбочавам в аргументите ми против тях.
Аз ако изобщо реша да взимам някакви "подобрители", бих избрала само хомеопатия, не знам.

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз само ви предадох какво са ме посъветвали моите хора.
Не знам повече, но и не искам да пия изкуствени витамини, не съм превърженик, та не смятам и да се задълбочавам в аргументите ми против тях.
Аз ако изобщо реша да взимам някакви "подобрители", бих избрала само хомеопатия, не знам.


Никой няма право да говори така за дадени витамини или лекарства. Както на Вас Вашия лекар е казал да не взимате, моят ми е казал да взимам. С първата бременност съм изпила 8 опаковки,
а с втората 6. Децата и аз слава богу сме си живи и здрави. А това, че била Матерната канцерогенна е много несериозно казано и без факти е направо престъпление да се говори.
Има хора със слаби нерви. Слава богу много литература изчетох преди да почна да ги взимам и аз съм си вътрешно убедена. Също съм за мнението ако  някой не иска да взима витамини. Всеки го чувствува отвътре. А Матерната не е спряна по други причини, а просто е спрян вноса.
Може би скоро ще има.

# 56
  • Мнения: 3 200
Изобщо не можех да я пия, много големи хапове ми засядат в гърлото и повръщам, нищо не пих през цялата бременност. А не можело да се дъвчи, даже го пишеше на опаковката си спомням, та голяма мъка с тая матерна, но аз и един хап не можах да изпия, като зиключим един сдъвкан

# 57
  • Мнения: 2 039
Мацки,аз пия Мултитабс,като си правя почивчици от по 10дена.Чувствам се добре от него,но знам ли newsm78!Аз сама си заместих Матерната,щото я няма никаде Rolling Eyes.Вие кво ще кажете?

# 58
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 
Мацки,аз пия Мултитабс,като си правя почивчици от по 10дена.Чувствам се добре от него,но знам ли newsm78!Аз сама си заместих Матерната,щото я няма никаде Rolling Eyes.Вие кво ще кажете?




Погледнете каква е разликата между двете. Много е важно да има минерали за зъбите на детето напр флур, необх vit е. Просто ги сравнете и аз имам познати които пиеха Мултитабс и си добавяха останалото със храна или с витамини.

Моя близка, която сега е бременна каза, че много близко до Матерната е Пренатал.

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 19:53 от dorothy

# 59
  • София
  • Мнения: 3 389
Валентина, много добре казано, независимо, че аз не пих витамини. Мисля, че няма правило, всеки организъм различно понася, то няма две еднакви бременности, а какво говорим за препарат- на някои действа добре, на други- не.
Но е доста грозно да се правят крайни изказвания- по принцип. Бях споменала мнение в подобна тема и след това по случайност я отворих пак и намерих доста злобни забележки  Joy чак ми стана смешно  Hug

# 60
  • Мнения: 235
Това ми намирисва на поредната тема "За и против МАТЕРНА"

Извинявайте, но поредните изказвания от рода

През цялата ми бременост не съм пила нищо друго освен фолиева киселина. Никакви витамини, които искуствено да надуват плода.

на мен ми предписаха фолиева киселина,която я пиех през цялата бременност.тя е полезна за бебето.
Фолиевата киселина има смисъл да се пие принципно до 28-я ден, в някои източници до края н първото тримесечие. Защо си се "тъпкала" с такова нещо? А това, че витамините изкуствено надуват плода... newsm78.. не ти ли се струва малко нелогично...

И моя доктор изрично ме предупреди - никакви витамини, само плодове  Wink
Излишно се тъпчете с химии, наречени "витамини"
Витамините са доказано полезни, когато човек няма условията да си набави достатъчно разнообразна храна. Може и да имате финасовата възможност, но когато сами избирате храната, която ще приемате, много често се водите от лични вкусови предпочитания, а това не винаги е доказателство, че е най-правилното хранене. Ама и чак пък пък изрично предупреждаване за никакви витамини...

Моя колежка, която има 2 деца, ми "забрани" да я взимам, две нейни познати от работата, които са пили Матерна, са родили мъртво бебе в 9 месец. Разбирам, че това не означава, че всички, които я взимат, преживяват тази трагедия.  Но е факт, че има и такива случаи.
Да, има такива случаи, но хайде да не пускаме сега и тема за преброяване на майките пили МАТЕРНА, за да доказваме, колко от тях са родили живи и здрави бебета.

Гадене, повръщане, наддаване, апетит... това не са ли характерни признаци на бременност.

Един съвет, наистина не се префъндалясвайте по витамините - сега е сезонът на най-разнообразните плодове, хапвайте. Просто се въздържайте от мнения, които съзържат информация, добита по слухове и най-малкото звучат нереално! Вярно, бременни сте, по-емоционални, но мислете логично все пак! Изследвания в МД, мсови напълнявания и смъртност, малко... newsm78

За протокола - пиех МАТЕРНА през цялата бременност, а след като родих - когато не забравям! Наддадох 12 кг, на дъщеря ми фонтанелата още не й се е затворила. Първите 3 месеца ми ставаше лошо единствено когато пиех МАТЕРНАТА на гладно, но тя на гладно не се пие. А след третия месец никога не ми се е гадело.

Лека бременност на всички. Какъвто и избор да направите за витамини по време на бременност, той ще е правилният - в крайна сметка, когато те са специално направени за бременни, те са съобразени с това ваше състояние.


Кой дава тон за спор.... Joy дано никой да не запее
тук всеки има право да изказва мнение....
Естествено, вижда се кой реагира остро на изказванията против Матерна-та - тези, които са я пили

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 21:52 от JoniCage

# 61
  • Мнения: 13 762
здравейте момичета
добра тема за обсъждане.
Съгласна съм, че ако бременната се чувства добре, Е ПО за предпочитане да консумира много плодове и зеленчуци, както и други набавящи витамини и минерали храни. В такъв случай смятам, че матерна или каквито и да са други добавки освен може би фолиевата киселина за по желание Simple Smile
Какво да кажат обаче бременните дето не могат да се хранят добре особено първите 4–5 месеца ( които са решаващи за формиране на бебето) говорим за бъдещи майки с гастрит или рефлукс, и всички други такива  за които всяко хранене означава последващо повръщане, почти всеки плод и зеленчук е дразнещ и дори всяка чаша вода означава киселини като на дракон . За тях според мен е почти задължително да набавят необходимото по някакъв друг начин, дори използвайки заместители , макар че дори тях лесно повръщат.

Би ми било интересно да чуя мнението ви.

Поздрави и най добри пожелания на всички

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
здравейте момичета
добра тема за обсъждане.
Съгласна съм, че ако бременната се чувства добре, Е ПО за предпочитане да консумира много плодове и зеленчуци, както и други набавящи витамини и минерали храни. В такъв случай смятам, че матерна или каквито и да са други добавки освен може би фолиевата киселина за по желание Simple Smile
Какво да кажат обаче бременните дето не могат да се хранят добре особено първите 4–5 месеца ( които са решаващи за формиране на бебето) говорим за бъдещи майки с гастрит или рефлукс, и всички други такива  за които всяко хранене означава последващо повръщане, почти всеки плод и зеленчук е дразнещ и дори всяка чаша вода означава киселини като на дракон . За тях според мен е почти задължително да набавят необходимото по някакъв друг начин, дори използвайки заместители , макар че дори тях лесно повръщат.

Би ми било интересно да чуя мнението ви.

Поздрави и най добри пожелания на всички



Ами да, права си.....  bouquet
Аз на детето синтетични витамини не бих дала, но за себе си нямам против........
те за кого са всъщност- за майката, нали....   newsm78 
иначе детето си получава всичко необходимо от организма на майката.....и синтетичните витамини не преминават през плацентата или  newsm78
Или са за бебето....нещо съм забравила тези неща...и не мога да си открия нелогичния момент , ако има такъв............
Моля ви да ми отговорите

# 63
  • Мнения: 658
Не я спират от производство, а спират вноса.
Ако имаш някой познат да ти я донесе от чужбижа или мини на друга марка  Peace
точно така, спряна е защото фирмата вносител, не е подновила разрешителното за внос, т.е. не си е платила за тази година Wink
Но аз спрях Матерната по други причини. Причиняваше ми зверски запек. И другите витамини съдържат желязо (то запича), но сега от тях не страдам Laughing толкова зловещо. Сега пия Хип Натал когато ми скимне, защото предимно наблягам на естествените витаминки. Peace

# 64
  • Мнения: 670
Пиех Матерна от третия месец до края на бремеността. Не ми е причинила дискомфорт, а напротив. Сега, когато няма внос ще я замествам с други комбинирани витамини и минерали.

# 65
  • Мнения: 46 488
Аз пък преди време пусках една анкета в дира и се оказа, че на нито една майка и на нито едно бебе не им беше станало нищо, затова спора е излишен, ако някой е пострадал, моля да пише, всичко останало за мен са празни приказки ...

# 66
  • Мнения: 13 762
здравейте момичета
добра тема за обсъждане.
Съгласна съм, че ако бременната се чувства добре, Е ПО за предпочитане да консумира много плодове и зеленчуци, както и други набавящи витамини и минерали храни. В такъв случай смятам, че матерна или каквито и да са други добавки освен може би фолиевата киселина за по желание Simple Smile
Какво да кажат обаче бременните дето не могат да се хранят добре особено първите 4–5 месеца ( които са решаващи за формиране на бебето) говорим за бъдещи майки с гастрит или рефлукс, и всички други такива  за които всяко хранене означава последващо повръщане, почти всеки плод и зеленчук е дразнещ и дори всяка чаша вода означава киселини като на дракон . За тях според мен е почти задължително да набавят необходимото по някакъв друг начин, дори използвайки заместители , макар че дори тях лесно повръщат.

Би ми било интересно да чуя мнението ви.

Поздрави и най добри пожелания на всички



Ами да, права си.....  bouquet
Аз на детето синтетични витамини не бих дала, но за себе си нямам против........
те за кого са всъщност- за майката, нали....   newsm78 
иначе детето си получава всичко необходимо от организма на майката.....и синтетичните витамини не преминават през плацентата или  newsm78
Или са за бебето....нещо съм забравила тези неща...и не мога да си открия нелогичния момент , ако има такъв............
Моля ви да ми отговорите

Здравейте отново
Интересен въпрос на който потърсих отговор в интернет.
и намерих следното :
Тялото ви произвежда всичко, от което се нуждае плодът
Сега и до края на бременността бебето ще получава всичко необходимо от тялото ви. Храната, която приемате, се разгражда на различни хранителни вещества и витамини, които се пренасят от кръвта. Точно сега ембрионът буквално плува в майчините си хранителни вещества. По-късно, когато се развие плацентата, веществата ще се транспортират до нея и през пъпната връв ще постъпват в циркулацията на плода.

Ако искате подробности можете да прегледате целия линк на адрес :

http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=451

Поздрави и отново най–добри пожелания

# 67
  • Мнения: 68
Не успях да прочета много подробно цялата тема, но както во повечето теми от този род има две противоположни мнения. Аз също не съм привърженик на изкуствените витамини, но мисля, че в нашия развит икономически свят все по-трудно могат да се набавят истински храни - включително плодове и зеленчуци. Или са престояли, или обработени с химикали, или имат много нитрати - ако не и всичко заедно. Та не съм убедена, че можем да синабавим съвсем всичко от плодове и зеленчуци. Още повече че някои от нужните елементи за бременната се набавят не от плодовете, а от други продукти. Затова съм решила да си набавям витамините от продуктите на аквасорс - нали за тях се казва че дават всичко необходимо на организма и то го дават директно на клетката. И със сигурност се препоръчват и за бременни и кърмачки.
Съжалявам, ако се повтарям с някоя от вас, но и аз дълго време бях в дилема - да пия или да не пия Simple Smile

# 68
Vesi , моляте напиши ми от къде си ги купуваш тези сокчета , защото  моите свършиха , а ми трябват ужасно много . И дали ги има редовно в наличност???

# 69
  • Мнения: 678
Бременна съм вече в 8- ми месец и къде да чукна- до сега без никакви оплаквания- нито гадене имах , нито повръщане , нито някакъв дискомфорт....сега само от тежестта на беба чувствам вече умората.............
Та в началото на 4-месец започнах да пия МАТЕРНАТА и още от 2-та , 3- та Таблетка получих сърцебиене и вдигнах кръвно. Личния ми каза че не е логично да е от нея- както и аз си го мислех...но веднага ги спрях и се почувствах отново добре....
Само на зеленчуци и плодове съм , месо и разнообразна храна.....
 А и между другото - витамините си ги пиете за себе си , а не за бебо- ...той бебо си взима и изсмуква всичко необходимо от Вас.....не му трябва допълнителен внос на витамини.....като например изкуствената МАТЕРНА !

# 70
  • Мнения: 3 405
Пиех Матерна от третия месец до края на бремеността. Не ми е причинила дискомфорт, а напротив.

И аз така я взимах. Дали заради нея, или поради друга причина, зъбите на Ники изникнаха в третия месец, хи-хи, и после се наредиха в бебешката му уста един след друг. Grinning
Смени млечните си зъби, когато беше на 5.

Едва ли е от матерната, но аз първо си помислих, че е от нея. Grinning

Чух, че и Пренатал са ги спрели от внос.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 067
На мен ми изписаха Пренатал, защото първите три месеца много повръщах и отслабнах, оказа се че имам пилорна стеноза, което очевидно ще ми направи проблем с повръщането и до края на бременността.

За сега не мога да намеря Пренатал по аптеките в София. Поръчах на братовчедка ми в Англия витамини на същия производител, със същите съставки, но предпочитам ако намеря Пренатал, така че ако някой знае къде ги има вналичност може да ми пише.

За Матерната ми казаха в една аптека че имала много калиций и децата се раждали по трудно заради по-калцираните си кости... Дали е вярно нямам идея... Но явно е въпрос на организъм.

# 72
  • Мнения: 115
Пих Матерна от третия месец на бремеността и не съм имала никакви проблеми. Благодарна съм, че родих здраво дете. Мисля, че не е хубаво да се изпада в крайностти. Лоши работи може да се случат на всеки пил или не пил Матерна, разбира се не го пожелавам на никого. Аз бях бременна зимата и нямаше голямо разнообразие на плодове и зеленчуци, но сега когато им е сезона смятам, че трябва да се възползваме от това независимо дали сме бременни или вече родили.  Пожелевам здраве на всички майки и техните бебоци

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
И аз да си кажа- изпих точно 10 хапчета Матерна. Като чета за какви цифри за опаковки говорите  #Crazy Не съм привърженик на пиенето с шепи на лекарства, пък били те и витамини. И фолиева киселина не съм пила.

Общи условия

Активация на акаунт