Въпрос към майчетата, хранещи бебета с адаптирано мляко!

  • 905
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте майчета! Аз живея във Швеция и вчера получих писмо от една шведка, която ще пътува към България с бебето си, което е на три месеца. Тъй като нейния "младеж"  Grinning се храни с адаптирано мляко, тя се обърна към мен с въпроса дали се продава NAN1, NAN2 или BabySemp, който е продукт на шведската фирма Semper.  Тя се интересува най-вече дали има готови опаковки по 200 мл., такива, които могат само да се затоплят и да се дадат направо. Тук има такива и тъй като те ще си карат отпуската на черноморието, им се иска да използват такива опаковки, но не им се носят оттук.
Млеката в метални кутии ли се продават, къде могат да се купят и колко струват. Тя ще бъде с бебето си във Варна и ще съм много благодарна, ако майчетата от Варна ми дадат повече информация. Тук кутиите с NAN се купуват в хранителните магазини, без рецепта и там се продават и тези готовите разфасовки. 
Накратко: проава ли се NAN1 и NAN2, как и откъде може да се купи, каква е цената и дали има готови разфасовки от по 200 мл. или само големи кутии.
Зная, че излезе дълго това запитване, но ще съм ви много благодарна, пък и малкия Лукас също  Peace ако ми отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 416
Мама на Микаела,
НАН1 и 2 се продават навсякъде в България без рецепта, но в метална кутия. Цената им варира между 7 и 8 лева.
За "Baby Semp" не знам, може би някоя друга майка е ползвала или има информация.
На разфасовки от 200 грама не съм попадала, но може и да има...
Май не ти бях максимално полезна, но дано и по-информираните се сетят...
Успех!  Peace

# 2
аз съм от софия но не мисля че ще е по-различно положението от Варна.
храня бебчето засега с Нан1 от самото раждане, скоро ще минем на Нан 2. за първи път чувам за такива опаковки по 200 мл newsm78. тук ако искащ да си правиш млякото на место понасяш металната кутия на Нан-а и термоса с топлата вода:)
да Нан е  в метални кутий и от около може би месец и малко повече е от нов вид с бифидус бактерии и някакви аминокиселини, селен и не занм си оше какво. тези нови кутии са по 400 гр и струват на различните места различно-аз съм го виждала от 7.35 лева да стига до 8.10 лева. и да продава се и по хранителните магазини, по аптеките, по магазини с детски стоки съвсем свободно.
ами дано съм била полезна

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Има навсякъде NAN1 и NAN2 в кутии по 400гр. /сухо вещество/, тук в България няма малки опаковки АМ, както и течни готови за консумация

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 12:30 от DoniBoni

# 4
  • Мнения: 680
във Варна има НАН1 и НАН2 навсякъде цената е 7-8лева.

# 5
Много ви благодаря за бързите и изчерпателни отговори, страхотни сте!  Hug
Цената на NAN е същата като тук, жалко само, че такива готови опаковки още не са дошли на нашия, българския пазар.
Прегръдки от необичайно слънчев и топъл Стокхолм и още веднъж благодаря за помощта! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт