кетони в урината

  • 9 304
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 696
Мамчета, искам да ви питам случвало ли ви се е и на вас да ви открият кетони в урината. Кръвната захар ми е 3,8 (т.е. - явно не е  от диабет) В нета прочетох на едно място, че било характерно за бременни, пък на мен не ми звучи добре. На друго място пишеше, че е опасно и може да доведе до умствено изоставане на бебето. А д-рката каза просто "Пий повече вода"  Rolling Eyes
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 244
Не се принеснявай, може би си се обезводнила малко, и на мен ми откриха при едно от изследванията, май по същото време, когато и на теб, приемай повече течности, даже и да не си жадна, наливай се с вода и ще се оправят резултатите. Успех Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 5 696
Възможно ли е да се дължи само на това? На теб какво ти казаха д-рите? Мерси за успокоението!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 244
Обясниха ми, че се случва при продължително повръщане, аз обаче нито веднъж не съм, но в този период бях доста преуморена и натоварена в работата, след като си останах вкъщи, започнах да пия по литър и половина вода на ден и при следващите изследвания кетоните бяха в норма. Не се притеснявай, резултатите отчитат моментното ти състояние, пий течности и всичко ще е наред Hug

# 4
  • Мнения: 1 910
Точно така, както ти е казала beba. Повече вода пий.

# 5
  • Мнения: 3 116
И аз имах кетони, точно поради факта че пия малко течности Simple Smile

Повече течности и няма проблем Simple Smile

Леко бремеене  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 5 696
Благодаря ви! Аз по принцип не пия малко течности, но явно трябва още повече да се наливам.  newsm78

# 7
  • Мнения: 75
аз нормално пия по 1.5- 2л на ден, възможно ли е пак да са положително.Вчера доста се ошашках #Crazy

# 8
  • Мнения: 164
И при мен последните три седмици откриха кетони и тестовете за ацетон в урината бяха слабо положителни.Зараниха ми да ям сладко въпреки че захарта ми беше в норма и пиех чай от шипки.Повече течности също.
Иначе бебчо е наред пу пу -вече гука  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
кетони в урината има в два случая:
1. при диабет
2. при недохранване (примерно, нисковъглехидратна диета) и жажда.

аз съм имала 1-2 пъти кетони в урината, на другия ден, като се тествам нахранена и напита с вода - няма ги.

# 10
  • Мнения: 46 403
На мен ми излязоха кетони в 4 месец, докторът ме накара да повторя изследването в друга лаборатория и вторите резулатати бяха чисти.

# 11
  • Мнения: 300
Теди, и на мен ми бяха открили кетотела и двама лекари - без да се познават, ми казаха просто да не ям мазно. Спрях, то и без това меса и пържено престанаха да ми се ядат,  и се изчистиха

Общи условия

Активация на акаунт