Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора
Такава диагноза ми поставиха след рентгенова снимка.Било лека форма,но нямало лекуване.Някой знае ли нещо повече по въпроса?
Цитирай

Здравей
Аз съм със същата диагноза. Също ми казаха, че няма лекъване а само поддържане и профилактика. Ходи се на физиотерапия и се пият поддържащи лекарства 2 пъти в годината. На нем ми откриха на врата. Или от там всъшност тръгна проблемът.
Ще следя темата за повече разяснения. Peace
Цитирай

От години страдам от това заболяване.Започнах с ошипяване на врата , но поради принудителната ми поза в която работих(шивачка) ошипяването стана и по целия гръбнак.Наистина лечението е временно облекчаване на болката с процедури и физиотерапия.
за съжаление не се лекува. Hug
Цитирай

Ами то какво стана бетер като бабите сме....Аз ходя на физеотерапия заради периартрит а се оказа че имам шипове на 3;4;5прешлен а оттам притискане на нервни окончания.Освен това гръбначно изкривяване с разлика между двете плешки от 1 сантиметър!!! И освен това хронична умора на ставите и липса на смазващо вещество!!!Егати сега съм на33 а после?
Цитирай

И аз имам ошипяване, на целия гръбначен стълб е, отвратителна работа... а съм на 28... newsm45
Цитирай

Не съм предполагала, че толкова млади хора го имаме този проблем! #CrazyМай сме по-зле и от бабите. 35
Цитирай

Направо е трагично. Като легна по гръб после немога да мръдна от болка, а се налага да ставам по 10-ина пити на нощ, защото дъщеря ми се буди и реве. С какви медикаменти ви "третират"?
Цитирай

Наистина много млади хора страдат от това заболяване.И аз започвам да се плаша , ами като станем на по 50 год.как ще я караме.То сега боли та за по нататък незнам.През нощта като се обръщам всичко пука и пращи и боли.УЖАСНО Е.
Цитирай

Моят мъж и той страда от шипове и един куп други проблеми заради работата си / програмист е /. Единственото което му помага е един гел, който ни изпратиха от Испания - Enangel! Активното вещество е Dexketoprofen! Предполагам, че го има и на други места в Европа!
   Дано съм помогнала!
Цитирай

ЗДРАВЕИТЕ !ИМАХ ТАКИВА ОПЛАКВАНИЯ ПРЕДИ 12 ГОДИНИ,ОТКРИХА МИ ШИПОВЕ И ДИСКОПАТИИ НА ТРИ НИВА НА ШИЙНИ ПРЕШЛЕНИ,А ПО-КЪСНО И НА ЛУМБАЛНИТЕ ПРЕШЛЕНИ.ОТ ЛЕКАРСТВА,ФИЗИОТЕРАПИЯ И БАЛНЕОЛЕЧНИЕ ИМАХ ВРЕМЕННО ОБЛЕКЧЕНИЕ.СЕГА СЪМ ДОБРЕ,ОТ НЯКОЛКО ГОДИНИ НИЩО НЕ МЕ БОЛИ.ПОМОГНАХА МИ 1. ПРАВИЛНОТО ХРАНЕНЕ И ПЕРИОДИЧНОТО ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ/ПО ЛИДИЯ КОВАЧЕВА/,СВАЛИХ 10 КГ,НЕ БИВА ДА СЕ ДОПУСКА НАДНОРМЕНО ТЕГЛО 2.РЕДОВНА ГИМНАСТИКА-НАЙ-ПОДХОДЯЩИ СА КАЛАНЕТИКА И ЙОГА 3.ПРАВИЛНО ПРОВЕДЕНО ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ 4.РЕДОВНА УПОТРЕБА НА ЕСЕНЦИАЛНИ МАСТНИ КИСЕЛИНИ,СУПЕРАНТИОКСИДАНТ,ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЯ И КОЛАСТРА НА  ФИРМА AQUASOURCE.
ОСВЕН ТОВА МНОГО Е ВАЖНО ДА ГЛЕДАШ ПОЗИТИВНО НА ЖИВОТА И ДА НЕ ТОВАРИШ ГРЪБНАКА СИ С ИЗЛИШНИ ЯДОВЕ И НЕПРИЯТНОСТИ.
Цитирай

здравеите!аз сам на 30 години.Имам подобен проблем ошипяване на грабнака ж средния отдел.Ужасно е, боли много,а от там и колената се увредиха.При вас така ли е? С какво ви лекуват?
Цитирай

днес ми сложиха тая диагноза- точно така със снимка.
5-6 прешлен на  врата -  флостерон инжекций  ми изписаха.нема отърване  обаче , нямам и килограми за сваляне- 178 см  на 80 кг съм
Цитирай

И аз имам ошипяване, на целия гръбначен стълб е, отвратителна работа... а съм на 28... newsm45
а аз съм на 17 имам шипове до долната страна на гръбначния и някакво вкалцяване в началото на кръста - в областта на ханша. И някой лекар неможе да ми каже какво и къде да го направя. Тренирам и спорт, който допълнително усилва болката ако някой има подобни проблеми да сподели нещо което помага  newsm78
Цитирай

Ами то какво стана бетер като бабите сме....Аз ходя на физеотерапия заради периартрит а се оказа че имам шипове на 3;4;5прешлен а оттам притискане на нервни окончания.Освен това гръбначно изкривяване с разлика между двете плешки от 1 сантиметър!!! И освен това хронична умора на ставите и липса на смазващо вещество!!!Егати сега съм на33 а после?

Момичета, прочетох за вашите страдания и искам да ви предложа да се информирате за две добавки, които помагат за облекчаване на симптомите - едната е чисто противовъзпалителна и болкоуспокояваща http://www.--spam--.com/index.php?option=com_content&task=vi … id=25&Itemid=
а другата е хиалуронова киселина - това е именно смазващото вещество в ставите http://www.--spam--.com/index.php?option=com_content&task=vi … id=30&Itemid=
Надявам седа съм ви била полезна Hug
Цитирай

Това за гладуването и наднорменото тегло са пълни глупости,аз съм много слаба и висока.
Напротив,лечение има-явно хората,коита са писали по-горе са доста невежи.
Аз имам цели статии за това заболяване.
Лечението е 2 вида-гореспоменатото се нар. конисервативно,а при силно болки и обезобразяване
на гръбначния стълб се прилага операция и отскраняване на образуванията.
При мен тези образувания направо стърчат и ме е срам да си вдигна косата,отделно имам и гръбначно изкривяварне,така че остиохондрозата е най-малкия проблем,ако говорим за
болки и нарушена визия на гр.стълб.
Цитирай

1-14 от 71 отговора