С какво мога да заместя пюрето?

  • 506
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря категорично отказва да яде пюре от около две-три седмици.Много добре почна и си го хапваше доста лакомо и от раз й стана нещо и спря.Тя инат и аз инат,и няколко дена предлагам и след отказ я оставям гладна до следващото ядене.Като казвам че отказва пюре имам впредвид и плодово и зеленчуково.А иначе каша и кисел си хапва,значи не е причината в лъжица и зъби.Не ми се ще да се връщам към адаптето,но незнам какво да предложа вместо пюре,а не мога да си обясня и този каприз.
Приемам съвети всякакви и благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Може да й е омръзнало на детето. Не й ги предлагай няколко дена изобщо. Ще ги позабрави и пак ще започне да ги яде. Давай й каквото иска, нищо, че не е много разнообразно. Не я насилвай. Имат такива периоди всички.

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
и ние го минахме този периот.спокойно.аз я оставих за 1седмица и после пак започна да ги яде.сега от няколко дена се мръщи на  някой,но според мен е въпрос на вкус Grinning

# 3
  • Мнения: 46 484
През тези периоди винаги съм давала само адаптирано мляко.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние не сме имали такива периоди, но можеш да даваш АМ няколко дни и после пак да пробваш с пюретата  Simple Smile Или давай зеленчукова каша за обяд, също можеш да пробваш с домашно приготвена зеленчукова супа + сухар или картофено пюре с АМ, масалце и сиренце

# 5
  • Мнения: 2 936
трябва да пробваш някое което не го е яла досега!виж тези на Бебивита-те са с малко по различен вкус от другите.Алекс ги предпочиташе пред Семпер и тези на Хип в които имаше карфиол и броколи.

# 6
  • Мнения: 2 028
а възможно ли е да не й харесва това, което й даваш?

Огнян например така седя гладен след едно пуешко на Сънвал, просто не го харесваше човека, ама аз два дни в чудо се видях и мислех,че са зъби, а то било въпрос на вкус.

# 7
  • Мнения: 5 299
Не я насилвай. Ще отмине и този период. При Викториа беШе 1 месец така Laughing Това не трябва да те притеснява. ИзчакваШ няколко дена, и пак предлагаШ, ако откаже пак изчакваШ, и пак предлагаШ, но в никакъв случай не я карай насила да яде. Peace

# 8
  • Мнения: 742
изчакаи после пробваи пак може да даваш плодовото с бисквита(настъргана), също така има на АМ-АМ много хубави плодове с босквити или плодове с грис Peace

# 9
  • Мнения: 4 392
Ние на вашата възраст бяхме на мляко,но можеш да смениш марката пюре или да й направиш домашно -картоф+тиква,с малко зехтин примерно.А защо не й даваш мляко?Може да си го иска детето още newsm78

Общи условия

Активация на акаунт