Свекърва ми има диабет

  • 862
  • 6
  •   1
Отговори
Здравеите,  бих искала да поздравя всички,тъй като съм нова.Много сте готини и вярвам че ще ме посъветвате.Свекърва ми има диабет,а не знам дали той се предава и генетично Sick.Моля ви ако знаете дали моето малко съкровище е застрашено кажете ми.Също и какви изследвания трябва да направя на бебка.Много ме е страх.

# 1
  • Мнения: 1 427
Здравей Simple SmileВероятно ще прехвърлят темата ти в здравния подфорум, но ще т отговоря тук.Да, има вероятност мъжът ти да е предразположен към заболяване.Но не се шашкай.В нашият род баба ми и баща ми са диабетици.Аз за сега нямам и помен.Изследванията най-добре ще покажат.Направете си за успокоение.

# 2
  • Мнения: 922
Добре дошла Hug
Няма от какво да се притесняваш Peace
Най-честата причина за диабета е стреса
Не е наследствено
Успех Grinning

# 3
  • Мнения: 1 150
Добре дошла  Hug

Не се притеснявай,  диабета бива наследствен, от стрес, старчески,  други се раждат с това заболяване.
Не е задължително да се прехвърли на детето ти. При мъжът ти може да се оключи някога, а може и да не се.
Не всички наследствени болести се предават. Зет ми е с хемофилия, племенника ми не е, а се предава по мъжка линия.
Спокойно и успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 553
Здравей!

Не искам да те плаша, само ще ти кажа какво се случи при нас.На леля ми детенцето е на 5 годинки.На мъжа на леля ми баба му е болна от "старчески диабет". Преди месец откриха на малката детски диабет. Казаха, че се предава по наследство предразположение към тази болест.Значи от пра-бабата го е наследила.Не се шашкай, но ако забележиш нещо нередно у детенцето си се консултирай с педито. И все пак кажи че имате диабет в рода да се знае.

Поздрави и да не се уплашиш сега ей  Hug

# 5
  • Мнения: 7 716
Наследствен е. Още от сега започвай да го ограничаваш на сладки и тестени неща. Така се щади панкреаса и се предполага, че ще работи правилно възможно най-дълго.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наследствен е. Още от сега започвай да го ограничаваш на сладки и тестени неща. Така се щади панкреаса и се предполага, че ще работи правилно възможно най-дълго.
Най-големият фактор за появата на диабет е генетичната предразположеност. И солта е хубаво да се ограничава, освен сладкото и тестеното... То това си едно по-здравословно хранене, на което по начало е добре да се свикне детето.
В нашия род има много диабет и аз постоянно си следя кръвната захар, но ето вече 31 г. е в норма, а аз ям основно въглехидрати. Не се шашкай толкова Peace

Общи условия

Активация на акаунт