Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте мами!

Някакви майки от пред блока ме линчуваха, че няма ясна система в даването на плодово пюре...казаха ми, че трябва да се дава 1 час след кърмене...това значи ли, че трябва да е и много преди следващото кърмене?Защото аз го давам към 9.30, а човекът иска да заспи с кърмене след около половин час, до 40 мин... newsm78
Цитирай

София, Младост 2

Остави майките и гледай детето Laughing
Принципа е до годинка твърдата храна да се предлага след кърменето. Вече дали ще е веднага след кърмене (бебето може да не прояви никакъв интерес, защото се е нахранило) или някъде между кърменията (ако не е заспало), то ще си покаже самичко. Няма проблем да кърмиш и моментално след пюрето Very Happy
Цитирай

София

ами и аз си мисля, че щом си иска да си суче след това, значи така му е добре!Аз не му давам веднага след сучене нещата(те са и без това само плодовото пюре и зеленчуково наобяд), защото винаги си се наяжда достатъчно от кърмата...а и повечето пъти заспива Smile.Но мерси!
Тъкмо имам възможност да ти кажа, че се радвам, че ще се запознаем на Бузлуджа...  bouquet
Цитирай
наскоро прочетох, че идеята да има поне един час между пюрето и млякото е да може да се усвоява желязото от кърмата максимално newsm78. Аз също нямам ред в даването на пюрета и се бях попритеснила малко  ooooh!, ама кво да го правя човека, като пюрето го приема за предястие и после си иска да цокне за да си завърши хапването  ...  Smile
Цитирай

на Север

когато се сетя Wink
Цитирай

pleven

аз го давам по4ти веднага след кърмата,2 пъти на ден по половин пюре
Цитирай

сф

аз давам между 2 хранения - иначе не можем да устискаме дори 3 часа. петра е голяма лакомия. а така се залъгваме. но пък й давам да пие от обикновена чаша и детето се кефи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.