Газирана вода и бременност

  • 15 299
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 357
Откакто съм забременяла се наливам почти само с газирана вода. От негазираната ми ставаше лошо, а ако прекаля с плодовите сокове ми се появяват киселини.
Та въпросът ми е може ли по някакъв начин въглеродният диоксид да ни навреди? До сега не съм срещала подобна статия по въпроса, но все чувам, че "газираното не е полезно". Някой знае ли изобщо какво точно му е вредното? Количествата, които поглъщам не са малки, но е все пак само вода, разни фанти и коли почти не съм близвала.

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 12:57 от Марлийс

# 1
  • Мнения: 5 790
Няма как да ти навреди. Пий си спокойно. Докато бях бременна колко кола изпих....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Докато бях бременна само газираната вода ме спасяваше от киселините. Няма проблем, лека бременност. Hug

# 3
  • Мнения: 619
мисля,че не е проблем-пия изключително много газирани напитки всякакви.вода почти не пия

# 4
  • Мнения: 1 489
Няма нищо страшно.Пий си газ.вода колкото искаш и колкото можеш.
Газираното не е вредно,а от него на някои хора им става тежко и за това не се препоръчва.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 746
Мен единствено газираната вода ме спасява от киселини.

# 6
  • Мнения: 513
Като бременна единствено газираната вода утоляваше жаждата ми не виждам нищо притеснително в това да си пиеш газирана вода ,пий спокойно  Peace

# 7
  • Мнения: 1 947
   Ако не се прекалява, е чудно средство срещу киселините (както вече споменаха горе) Simple Smile

# 8
  • varna
  • Мнения: 404
спокойно можеш да си пиеш газирана вода-няма проблем

# 9
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Няма нищо страшно.Пий си газ.вода колкото искаш и колкото можеш.
Газираното не е вредно,а от него на някои хора им става тежко и за това не се препоръчва.
Подкрепям.

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
мисля, че няма да ти навреди. Под газирано аз разбирам всякакви напитки от рода на фанта, кола и т.н., които наистина не са полезни.

Ако искаш, купувай си естествена газирана вода на Михалково, много е хубава Peace

# 11
  • Мнения: 680
Като бременна единствено газираната вода утоляваше жаждата ми не виждам нищо притеснително в това да си пиеш газирана вода ,пий спокойно  Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 2 609
Пий си спокойно, Peace не се притеснявай.

Докато бях бременна колко кола изпих....
А аз фанта лимон, която иначе необичах. Laughing

# 13
  • Мнения: 8 505
И аз пиех доста безалкохолно през бременността.И на мен ми помагаше при киселини,когато се получеха.Само с тоника внимавах (той ми е любим,но нали съдържа хинин...),но колите не съм си броила Peace

# 14
  • Мнения: 222
Ако zнае6 само колко гаzирана вода иzпивам на ден, тук в австрия нормална по4ти не пият и ни6то ми няма, а и коли4ка си пийвам, zа6тото от соковете ми става ло6о и полу4авам киселини.Ако има6е повод zа притеснение 6тях да бъда предупредена от моят лекар.  bouquet

# 15
  • Мнения: 2 922
Докато бях бременна само газираната вода ме спасяваше от киселините.
Газираната вода наистина помага с/у гадните киселини  Peace

# 16
  • Мнения: 1 006
Аз докато бях бременна само с газирани напитки се наливах.

# 17
  • Мнения: 346
и аз да се включа в подкрепа на газираната вода-единственото ми спасение от ужасните киселини които са ме нападнали

# 18
  • Мнения: 2 381
Много газирана вода и тоник пиех Peace

# 19
  • Мнения: 2 784
Изпила съм литри сода с лимон, докато бях бременна. Много обичам, а и ме спасяваше от киселините. Когато пък содата не помагаше вземах едни таблетки, май Стопацид бяха. newsm78.

# 20
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   В газираната вода  е спасението от киселините. Пии в неограницени количества.

# 21
  • Мнения: 3 929
Аз също бях така и се наливах с газирана вода с изцеден лимон в нея. Може да ти навреди единствено с това, че повишава кръвното като всяка газирана напитка - от въглеродния двуокис.

# 22
  • София
  • Мнения: 830
Явно не си само ти, която е намерила спасение от киселините в газираната вода. Аз също и двата пъти  Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 184
На мен лекаря ми препоръча газирана вода срещу киселините, когато бях бременна, така че няма проблем да я пиеш. Не знам защо ама като родих акушерката ми каза да не я пия.  newsm78

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз лично пиех със стекове содата на Кинли, всяка седмица купувахме от Метро по два три стека и си ги изпивах. Напоследък я поизоставих, но сега като се сещам и ми се пълни устата със слюнка. Помагаше ми и за киселините, но вече е нетърпимо и нищо не помага.

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
мисля че няма как да навреди

# 26
  • Мнения: 1 040
Газираната вода беше единственото нещо, което ме спасяваше от киселините последните 2 месеца Wink

# 27
  • Мнения: 607
Няма страшно.Пий си спокойно.Аз също пиех.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз пиех с литри през последните месеци заради киселините - иначе не я кусвах.

# 29
  • Мнения: 208
Имах доста киселини по време на бременоста си и само содата ми беше спасение. Така, че пий наволя колко душа ти сака Simple Smile.

# 30
Газираната вода беше единственото нещо, което ме спасяваше от киселините последните 2 месеца

# 31
  • Мнения: 3 760
И аз пиех доста безалкохолно през бременността.И на мен ми помагаше при киселини,когато се получеха.Само с тоника внимавах (той ми е любим,но нали съдържа хинин...),но колите не съм си броила Peace
Отдаааааааавна не съдържа  Laughing Забранено е.

# 32
  • Мнения: 2 959
Марлийс, не се притеснявай. Пий си, като ти се пие, но с мярка. И аз пиех газирана вода с лимонче е страхотно и освежава, а и помага за неприятните киселини. Hug А ако се притесняваш да не навредиш на детенце, консултирай се с гинеколога си, за да разсееш своите тревоги. Hug

# 33
  • Мнения: 4 621
Не може да ти навреди. Докато бях бременна пиех много газирана вода - помагаше ми срещу киселини Peace

# 34
  • Мнения: 318
И аз пия много газирани напитки-всякакви, не съм чувала досега да навредят с нещо, освен че може би после става по-тежко на стомаха Peace

# 35
  • Мнения: 1 045
Не съм чувала да вреди по някакъв начин. Чувала съм, че газираните напитки не са полезни зараде изкуствените подсладители в тях, но в газираната вода няма такива работи.
А аз без газирана вода не бих издържала, защото киселините ще ме уморят.

# 36
  • Мнения: 8 917
Няма как да ти навреди. Пий си спокойно. Докато бях бременна колко кола изпих....
smile3521

# 37
  • Мнения: 178
Содата ми е любима и през цялата бременност си я пиех без да се притеснявам.Спокойно,щом ти се пие,пий. Peace

# 38
PII KOLKOTO IZKA6,SAMO DA TI POMAGA NA MEN LI4NO NI6TO NE MI POMAGA.NE SE PRITESNIAVAI  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт