Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 122
  • 680
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 21 455
Как и дали и кога ще ги въведат не знам.
На този въпрос може да ти отговори просветното министерство.
Децата трябва да носят таблетите, защото някои от упражненията в клас  се правят он лайн на таблета.
Последните ми постове в темата имат точно толкова общо, колкото и дилемата, дали и кога родителят трябва да звъни на учителя.
Въпросът ми за въвеждането на таблетите в България беше риторичен.
Що се отнася до упражненията в клас - Mouse Mischief се използва доста активно в някои български училища и спестява разнасянето на таблети.
Ако пък използването на таблет е толкова жизнено необходимо, нека училищата ( държавата, общината) да осигурят за ползване таблет за всеки ученик. Децата и в момента учат ИТ и информатика, но не ги задължават да си носят личен лаптоп.
С последното ти изречение съм напълно съгласна.

# 676
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Най накрая стигнахме до същността на дискутирана тема.въпрос на държавна политика.
Относно закупуването на учебни пособия Учебници, тетрадки,  таблети и всички други необходими на ученика неща,  Испания е решила разхода  да бъде поет от семейството на ученика.Комплект учебници  на хартия за основния курс са от порядъка на 350 евро отделно са учебните пособия.
Тази година за ползването на електронните, платихме 62..
За българското неделно училище таксата е 20 евро месец и учебниците са безплатни.Предоставят в началото ма учебната година и се връщат в края и.




Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 10:19 от sl

# 677
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен не ми харесва политиката и системата на Испания.

# 678
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това е програма за всички.
Ръкопис доколкото знам е различно от печатни букви.
Дидева, ако беше прочела темата, щеше да разбереш, че общото  е, че след четвърти клас минават на електронни учебници и задължително носят таблет в училище.


При теб.
А темата е принципна и поради местоположението ѝ най-вероятно е за български училища.

Много, много съм щастлива, че не се налаг ана българските деца да изучат първкласния си материал на 5-6. Много сбъркана стратегия има зад тази система. Вряно работници трябват и трябват почти веднага, но цената е висока.

ПП Може би е добре да създадеш тема за плюсовете на испанската образователна система, за да не товариш тази тема.

# 679
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не ми е необходимо да пускам тема, за да си изясня плюсовете и минусите, Наясно съм с тях.
Изказах мнение, споделих опит.Богатството се основава на многообразието....Различни възгледи, различни разбирания,.Не по добри или по лоши, просто различни.
Едва ли усвояването на четене,  писане и втори или трети н език на 5 или 6 години, ако е осъществено плавно, под формата на на забавни игри,  би оказало негативно влияние върху психическото или физическото  здраве на децата
А тезата за работната ръка определено ме развесели..Много харесвам заключения, почиващи на липса на информация, за конкретния случай.
По този повод
бих  цитирала, един умен мъж
O santa simplicitas!
Останете си със здраве!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 19:28 от sl

# 680
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Едва ли усвояването на четене,  писане и втори или трети на език на 5 или 6 години, ако е осъществено плавно, под формата на на забавни игри,  би оказало негативно влияние върху психическото или физическото  здраве на децата

И аз подходих добронамерено, но с моя мироглед, усиленото усвояване на академични знания в ранна възраст не може да предизвика ни усмивка, защото  пречи на усвояването на други по-важни.

И тъй като написаното от теб много прилича на показване на испанската система като добър пример, предложих да ѝ създадеш тема. Там ще намери нейни почитатели, че даже и проблеми може да разисквате. Ще се намерят и родители на български ученици с твоите разбирания. Но тук е извън темата и заради това съвсем пада ефектът от споделянето.

Общи условия

Активация на акаунт