българи=румънци

  • 1 927
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 465
Има хора и хора,

има запознати и незапознати, зависи на кои от тях ще попаднеш.
Аз лично от свекъра и свекървата не мога да се оплача, купиха си български разговорник преди да дойдат в България на сватбата, всичко що се споменаваше и споменава по телевизията за България веднага ми се съобщава. даже когато имаше футболен мач на България излъчен тук по телевизията, представете си свеки ми се обади предварително за да го гледам/тя мач ама никога, никога не гледа Naughty/ и 5 пъти ми каза, че била за българския отбор - е, ние паднахме Laughing Когато имаше предаване "таласа" за България пак ме предупредиха да го гледам, бяха шашнати от ритуала в църквата и въобще доста се интересуват от това което се случва в България.
и не само те, но и повечето от останалите роднини от страна на съпруга ми.
Неприятно ми стана веднъж от техни приятели, които като че ли бяха решили да ме изпитват - питаха ме колко на брой било населението на България, после на София и т.н., аз им отговорих правилно Wink и представете си след което човекът отвори един гид и прочете пред мен същото Shocked по-голяма обида не ми се беше случвала. #Crazy #Crazy #Crazy чудех се да се смея ли, да се ядосвам ли, а там бяха и свекър ми и свекървата, и съпругът ми....

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 15:36 от Pollia

# 31
  • Мнения: 2 379
колко на брой било населението на България, после на София и т.н., аз им отговорих "правилно" Wink и представете си след което човекът отвори един гид и прочете пред мен същото Shocked
Pollia, що не го обогати допълнително откъм български фолклор и не му разказа коя е Мара Подробната Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 914
и не само те, но и повечето от останалите роднини от страна на съпруга ми.
Неприятно ми стана веднъж от техни приятели, които като че ли бяха решили да ме изпитват - питаха ме колко на брой било населението на България, после на София и т.н., аз им отговорих "правилно" Wink и представете си след което човекът отвори един гид и прочете пред мен същото Shocked по-голяма обида не ми се беше случвала. #Crazy #Crazy #Crazy чудех се да се смея ли, да се ядосвам ли, а там бяха и свекър ми и свекървата, и съпругът ми....

 newsm12 те са си за bash , ама другия път като те питат им кажи да си го прочетат....
Много ми е интерсно ако не отговаряха цифрите, тогава какво щяха да кажат.... newsm78

# 33
  • Мнения: 1 465
колко на брой било населението на България, после на София и т.н., аз им отговорих "правилно" Wink и представете си след което човекът отвори един гид и прочете пред мен същото Shocked
Pollia, що не го обогати допълнително откъм български фолклор и не му разказа коя е Мара Подробната Mr. Green
Щях, ама пусто добрите маниери....

# 34
  • Мнения: 1 465
И от политиката на България някои много се интересуваха, и като обяснявам ама все не могат да разберат Симеон "на каква длъжност е" Joy - нали бил цар. Ама не е лесно. Naughty

# 35
  • Мнения: 3 388
на мен никога не ми се е искало да донеса вкъщи някой китеник,червена покривка , или да си правя кът български вкъщи. изобщо не съм патриотична, даже съм доста критична.
но невежеството страшно ме дразни.
 Peace



 Peace Peace Peace

# 36
  • Мнения: 3 388
веднага след сватбата една приятелка на майката на съпруга ми дойде да ни честити и да ни донесе нейнния подарък-рамка за снимки от сребро-абсолютен кич, вЕрвайте ми  Wink и ме пита - а при вас какво е времето сега / беше момент на жестоки жего е Италия/. Представяте ли си ........ тя май не знаеше на кой полюс въобще се намира  Shocked
А свкърва ми вече е много наясно и ако някой обърка страната, го поправя и даже вмыква по някоя и друга информация за България  Grinning винаги поздравява баба ми и е възхитена от плетените и на една кука покривки  Laughing Иначе моята свеки си има подарени от мен точно такива плетени покривки на едн акука, едно каренце червено с написано на бг България и разни други сувенири, които съм и подарявала - всички те, на лично място в дома и, за което съм много щастлива  Grinning

# 37
  • Мнения: 3 388
Забравих да кажа!
Иначе фамилията е вече доста наясно, особено от страна на баща му. Тои перфектно различава бг ракията от всички други  Laughing а мъжа на сестра му е счетоводител и одитор в международни фирми, много от които сръбско-или-румънско-италиански ... тъй че, поне там не се налага да обяснявам  Laughing  а за непросветените се грижи майка му-да им обяснява, аз нямам нерви .... още повече като виждам, че от едното влиза, а от другото излиза  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт