ВъзкЛоцАттелно-ПодБубителна 57 ЕЛПска

  • 57 349
  • 686
  •   1
Отговори
# 15
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
смятам да настисквам и змея и бащицата му.
профилактично тъй да се каже Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Благодаря за добрите пожелания!
Засега, при това дебело подчертано - засега - караме
много хубаво тийнейджърство.
Авокадото си иска мекотата, иначе не става за ядене. Най-
честата му употреба е - обелване и ядене с лъжица Simple Smile. Като
добавка или салата към основното.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 2 517
Честит празник на малката Ло! Да е жива и здрава, любознателна и щастлива!  bouquet

Аз също обичам авокадо, даже го правя на течен шоколад:

1 меко авокадо на дребни кубчета, 2 с.л. мед, 1 ванилия, 2 с.л какао. Могат да се сложат и 2 с.л. стафиди за консистенция. Всичко се пасира. Какаото сложете отдолу на съда, за да не се разхвърчи от пасатора. Ако е твърде гъсто може да се добави с лъжичката малко вода. Ако ще се потребява от пълнолетни - може и малко ром да се сложи  Laughing

Пасирам всичко направо в бурканчето, което после съхранявам в хладилник. Трайност - към седмица. Ама защото го оставих за проба, а не защото нямаше да го изям скоростно  Laughing

# 18
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Честито порастване, Лодж! Оттук нататък ще става още по-хубаво, да знаеш, желая ти да успяваш винаги да осъзнаваш това!

Честито пораснало момиче, Ло. Наздраве.

Честита ни нова тема и сърдечни служебни благодарности, Аттевна. Вие сте създадена да творите!

Моят нет от няколко дни е някак елегично бавен. Протяжен. Не будещ доверие. Приижда на буйни талази, а после задълго се кротва из кабелните си подмоли, таи се като сом там и само понякога процърква мъничко обмен на данни.

Аз съм в режим на финансови рестрикции и затова пия с умерено гризяща ме съвест. Поръчах си и една книжка. Досега винаги съм успявал да си оправдая подобни дребни волности с факта, че не си купувам ни дрехи, ни обуща с години. При мен нещата са в единствено число: ризата, дънки, чехлите, обувките, якето. Ми какво пък, защо са ми повече парцали и пашкули? Човек има едно тяло, па макар и да е чат-пат тежкотонажно.

Е*ати колко тъпо се изказах: единствено число за дънкИ, обувкИ и чехлИ. Ама вие ме разбрахте, де, че говоря за един чифт. Ох, сега пък стана чифт дънки...

# 19
  • София
  • Мнения: 5 651
Честит рожден ден на ЛоДж, честит празник на систърЛо! Бъдете приятелки и се слушайте една друга  Hug Светалчо го е казала по-хубаво от мен:
Честит рожден ден на порастващата Ло! Леко да крачи по трудните пътеки на порастването и умно да подхожда към опасните потайности! bouquet
Не се съмнявам, голяма Ло, че с разбираща майка като теб тийнейджърството ще е чудно пътуване към съзряването.

# 20
  • Мнения: 35 891
обсъждаме костюмите за хелоуин с момите у дома
голямата предложи да се маскирам като въшка
в момента за нея това било най-страшното нещо на света  

# 21
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Маскирането като мило момиче имА голям успех. Има ли
смисъл да се мисли нещо друго Bowtie С най-добри чувства,
разбира се. Още едно събитие/мероприятие се очертава
преди тази дата, та до маскирането още не сме стигнали в
мислите си.

# 22
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Едното е решило да си шие, повтарям - шие, костюм. Няма лошо, само че не знае ни къде се вдява иглата, ни какъв ще е костюмът. Ама на, решило.... На майка си се е метнало. Аз съм организиран тип. Редовно си записвам задачите за деня на листче и още по-редовно губя листчето, та посвършвам това-онова непредвидено.

# 23
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Едното е решило да си шие, повтарям - шие, костюм. Няма лошо, само че не знае ни къде се вдява иглата, ни какъв ще е костюмът. Ама на, решило.... На майка си се е метнало. Аз съм организиран тип. Редовно си записвам задачите за деня на листче и още по-редовно губя листчето, та посвършвам това-онова непредвидено.



Върна ме в детството, Куркума. Редовно си шиех сама костюми за карнавали (нямаше Хелоуин тогава). Обаче мен много ме биваше с иглата. Не знам дали сте чели "Капитан Блъд". На корицата имаше една дама с кринолин и шапка с пера. Е уших го този костюм мо-та-мо, с всичките му волани и воланчета - само на ръкавите колко имаше!  От разтегателна хартия, в розово и бяло. Татко само цъкаше - тц,тц, какви са тия глупости сега! Рокля от хартия! Обаче не можа да ми откаже да сложи обръч от тел на една мамина нощница, която играеше ролята на подплата. Направих си шапка от кадастрон, досущ като на картинката. Украсих я с пух и пера от една гъска, която беше минала наскоро през тенджерата (тогава птиците се продаваха само живи), пуха боядисах в нежно розово с разтвор на калиев перманганат. Хазяйката я видя и ми донесе 2 щраусови пера, които събираха прах у тях като спомен от буржоазната й младост. Та с перата и с една панделка под брадичката, картоненият кръг се огъна и доби форма на истинска шапка от онова време. И кака ви спечели първа награда на карнавал, който събира всички осмокласници от всички училища във Варна. Познайте каква беше наградата - не, не е  книга. Автоматична писалка!
А преди няколко години ших на Ели костюм "пеперуда" - купих няколко мостри(малки пачета, които вече не им трябват) блестяща нежна органза от магазин за пердета, получи се страхотно. И на моите съм им правила много костюми, когато бяха малки.
Но сега всичко има, отиваш, купуваш - готово. Не ти трябва да мислиш, няма нужда от творчество.
Понякога се дразня, когато казват, че в предишното време не трябвало да мислим, все ни казвали какво да правим и ние не сме мислили с главите си. Нищо подобно. Точно тогава падаше голямо мислене и се раждаха идеи всякакви, и имаше нужда от творчество. Защото е трудно от нищо нещо да направиш и наистина се иска мислене. Сега именно не се иска да мислиш - даваш парите - дават ти стоката. Какво да му мислиш. И всичко е конфекция.

# 24
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
мммдааа, дамата си е такава от малка. Simple Smile
а аз спИчелих единия конкурс с костюм на бандит Simple Smile
заради двамата братя имах два пиЗдолета и нямаше как да има по-бандит от мен. а и си бях нарисувала бандитски мустачки. имах си и шапка. ей такива


вторият с костюм на вещица. от по-съвременните Simple Smile заплаших всички с превръщане в ядрена пепел.

# 25
  • Мнения: 35 891
питах в една тема от къде мога да се сдобия с якичка каквато иска голямата кифла на нейния костюм, ще пусна рисунката на част от проекта й и тук

Скрит текст:

да питам и вас за идея от къде мога да купя чисто бяла такава якичка?
само якичка

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
как си с мЪтематикат аи гЬОметрията?

Скрит текст:
три бързи въпроса:
само отпред ли е? виждам някакви копчета и така ми изглежда.
изрязана, като листенца на цвете или на гънки като жабо?
държиш ли на столчето?

ако и трите отговора са не:
мериш колко искаш да е вътрешната обиколка, умножаваш по три.
смяташ колко да ти е радиуса.
изчертаваш окръжност.
със същия център изчертаваш втора, концентрична окръжност, като си увеличила радиуса с толкова, колкото искаш да е широка якичката (+2см за подгъви).
резваш го, подгъваш долния край. от горния правиш гънките със 100%застъпване. най-добре е да са равни по размер и в една посока, но ако ги пообъркаш не се коси - няма да стреля я.
подгуваш го.
слагаш едно копче и с конец правиш един илик.

за половин якичка инструктажа е същия Simple Smile но правиш два илика, а копчетата зашиваш на блузката.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 651
Добри, сигурно се шегуваш.
Току-що обясни всичко това на човек, който изхвърля дреха заради паднало копче  Mr. Green

# 28
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Добри, сигурно се шегуваш.
Току-що обясни всичко това на човек, който изхвърля дреха заради паднало копче  Mr. Green

Някак предчувствах появата на подобен коментар. Можеше
и да е в частта на геометрията Simple Smile. Можеше и да е от милото
момиче. А така ми се искаше старанието на Добри да беше
възнаградено. Някак. С капчица надежда, че си е струвало.
Ще помисля дали да не спретна нещо такова на ЛоДж. По
това описание Flowers Four Leaf Clover
Много атрактивно описание, много. Пи елегантно се закръг-
ли на три, после още по-елегантно се прескочи преходът от
обиколка на окръжност към радиус Simple Smile. Слушай, Добри, все
съм си мислила, че си хуманитарист, ей Богу.
Което ме подсеща - днес чух, че архитектите и строителите
празнуват. Значи имаме елпи с повод. Наздраве!

# 29
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Добри, сигурно се шегуваш.
Току-що обясни всичко това на човек, който изхвърля дреха заради паднало копче  Mr. Green

утре потегляме Simple Smile
иначе с кеф бих спретнала якичката и лично бих я затегнала около врата на човека, изхвърлящ дреха заради едното копче.

Simple Smile
ако някой иска да сподели каквтото и да е за пътуване из балканските страни да споделя.
ще правим голямо балканско турне из всичките балкански страни и анклави и ми е малко... всякакво Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт