Почистване на индукционен котлон

  • 6 290
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, от скоро имам индукционен котлон, но след няколко пъти ползване котлона се зацапа. Почиствам с вода след всяко ползване, но това зацапване си остава. Някой запознат ли е с какви препарати се почистват тези котлони след употреба?

# 1
  • Мнения: 40 749
Както и неиндукционните. Има си специални препарати за керамични плотове - напръскваш малко, разнасяш с грапавата страна на гъбка (има специални гъбки за плотове или за стъкло, ама всяка става) и търкаш. После избърсваш с мокра кърпа докато не остане никаква следа от препарата и докато плотът е още мокър го подсушаваш с домакинска хартия за да стане идеално чист. Ако не направиш последното остават капки и следи. Ако има нещо много загоряло се стърже с едни стъргалки, едно време ги даваха заедно с плотовете, сега не знам.

# 2
  • Мнения: 13
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 11 313
Аз чистя с ЦИФ за индукционни котлони.
От Джъмбо вземам кърпи за индукционен котлон - страхотни са.

# 4
  • Мнения: 1 110
С препарати за стъклокерамични плотове. При нужда много помагат и специалните ножчетата за почистване.

# 5
  • Мнения: X
При индукционен котлон не би трябвало да има загорели остатъци че чак стъргалка да трябва. Поне на моя за 2 години никога не е имало. Лично аз избягвам да използвам абразивни препарати от рода на ЦИФ.
Лично аз плота си го напръсквам (естествено след като е изстинал) с препарат за чистене на стъкло/прозорци. Напръсквам и стъкления гръб на кухнята отзад ако е пръскало яденето нещо като пържа. Изтривам с микрофибърна кърпа. После самия плот забърсвам със сухо парче кухненска хартия за да се лъсне че е черен. За 2 години си е като нов.

# 6
  • Мнения: 1 110
Ножчето е много фино и просто лесно маха всичко, дори да не е загоряло Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за бързите отговори! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
създавам нова тема,, Почистване на индукционни котлони,,

Общи условия

Активация на акаунт