Ски сезон в Пампорово 2017/2018/2019

  • 47 755
  • 427
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 382
Благодаря много за отговорите. При нас ранна резервация е трудна работа в грипен сезон с малки деца, та в последния момент каквото успея ще резервирам.

# 226
  • София
  • Мнения: 3 129
Малко пресни отзиви, утре се прибираме от Пампорово.
Отседнахме в Съни хилс, много, много хубава хотелска част, просторно, чисто, топло, в последния момент се оказахме по-малко хора, но ни настаниха в по-малък апартамент, така че и от комуникацията съм доволна. Ресторантът не става, закуската е що-годе, за свободна консумация на вечеря има само сръбска скара - различни меса, всичко с абсолютно еднаква гарнитура, няколко салати и това е. Не ни позволиха да вечеряме преди 20:00 часа, така открихме ТЕРАСА-та в комплекс The Castle. Много приятно място, и обслужване и храна. Обядвахме в Камелия, разбирам защо не успяхме да го резервираме, всичко е на ниво. Определено догодина ще гледаме да запазим по-навреме там. На следващия ден се опитахме да обядваме в Spider's house на Студенец, без успех. Сервитьорите ни заобикаляха половин час, без някой да ни вземе поръчката, и си тръгнахме, съответно НЕ препоръчвам. В момента сме в механа Невада, много приятно ни изненада. Отвън не личи да е нещо особено, но и храната и обслужването ни харесаха. Много мили хора, вкусно и цените са добри.
Не знам Съни хилс защо така си скапват впечатлението с този ресторант, той на вид е много пипнат, както всичко в хотела, но "свърши" (ММ 3 вечери се опитва да пие тъмна бира, но НЕ, първо Свърши, после "Ми не докараха") и "не може сега да вечеряте" развалят впечатлението от всичко положително.

# 227
  • Мнения: 165
Здравейте ,
предстои ни кратка екскурзия до Пампорово като ще отседнем във вилно селище Малина ,много искаме да се качим до вр.Снежанка , но незнам има ли какво да правим там , предвид ,че не сме скиори , как изобщо става самото качване до върха какви са цените на лифта ,ще съм благодарана на някакво актуално ифно .


Благодаря предварително.

Благодаря предварително

# 228
  • Мнения: 966
Качването става с лифт. За вас най-близо е лифтът на ски център Малина. Горе има само няколко заведения.Едното е на самата кула. От него се открива хубава гледка/ако няма мъгла/. Цената на лифта за възрастни е 20лв. в двете посоки.

# 229
  • Плевен
  • Мнения: 250
Задължително се качете на кулата, гледката отгоре е фантастична. Цената миналата година беше 5 лв на човек/само за кулата/. Може да хапнете в заведението-на мен много ми хареса. Щом не карате ски, може да се разходите до Широка лъка или до Смолян.

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 176
До кулата няма ли достъп с кола?

# 231
  • Мнения: 10 195
До кулата няма ли достъп с кола?
Лятото да Simple Smile сега е писта Simple Smile

# 232
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте,
Не съм ходила на ски от 20-тина години на Пампорово. Обмисляме да сме там последната седмица на Март.  Предполагаемата прогноза за тогава е, да е топло и да не вали сняг. Мислите ли, че все пак  пистите ще са обработени и ще става да се карат ски? Как е по принцип по това време на годината?

Ако някой е наемал къща в района, може ли да препоръчате къща, или друго подобно място, подходящо за група от около 10 човека. Бихме искали да сме настанени заедно, така че вечер да успяваме да се видим и поприказваме, докато по-малките деца вече спят /не моите, те са достатъчно голями, за да се грижат за себе си Simple Smile/.


# 233
  • Мнения: 1 454
Кочорова махала, Борики.

# 234
  • Мнения: 2 714
Задължително се качете на кулата, гледката отгоре е фантастична. Цената миналата година беше 5 лв на човек/само за кулата/. Може да хапнете в заведението-на мен много ми хареса. Щом не карате ски, може да се разходите до Широка лъка или до Смолян.
Тези пет лева точно за какво се плащат, че че не ми става ясно? Ако искаш да влезеш в заведението на кулата-5лв.,така ли? А заведението е ресторант или сладкарница? И какви са цените орентировъчно, скъпарско нещо или нормални?

# 235
  • Мнения: 92
Тези пет лева точно за какво се плащат, че че не ми става ясно?

Тези 5 лева се дават за да ползвате двупосочен асансьор, който ще ви изкачи / свали на височина 150 м. за по-малко от 90 секунди. За съжаление стълбище в кулата няма. 

# 236
  • Плевен
  • Мнения: 250
Задължително се качете на кулата, гледката отгоре е фантастична. Цената миналата година беше 5 лв на човек/само за кулата/. Може да хапнете в заведението-на мен много ми хареса. Щом не карате ски, може да се разходите до Широка лъка или до Смолян.
Тези пет лева точно за какво се плащат, че че не ми става ясно? Ако искаш да влезеш в заведението на кулата-5лв.,така ли? А заведението е ресторант или сладкарница? И какви са цените орентировъчно, скъпарско нещо или нормални?
Все пак тази кула трябва да се издържа, 5 те лева са вход. Цените горе на върха по всички заведения са високи, на кулата е като останалите заведения.

# 237
  • Мнения: 92
Обмисляме да сме там последната седмица на Март.   Как е по принцип по това време на годината?

Трудно е да се направи прогноза за състоянието на пистите в Пампорово за след месец. По принцип ски зоната е разположена на ниска надморска височина, което предполага, че дори и при наличие на сняг, ако времето е относително топло, снегът ще става тежък (кишав) след 11 часа. Сняг вероятно ще има (имат съоръжения за изкуствен сняг), но обикновено след средата на март за каране става до към обяд. След това е ок за водни ски. Това са само прогнози, но като се има предвид, че досега на практика няма зима, не знам как ще е. В началото на март ще карам ски там и ще мога да дам инфо тогава.

# 238
  • Мнения: 790
Обмисляме да сме там последната седмица на Март.   Как е по принцип по това време на годината?

като се има предвид, че досега на практика няма зима
Това не е вярно. Преди седмица бяхме на Пампорово и толкова сняг не бях виждала досега. Имаше 2 метра покривка. От хотела казаха, че отново очакват да вали сериозно.
В края на март не сме ходили, но миналата година бяхме там втората седмица на март и беше доста добре. Зависи от годината.

# 239
  • Мнения: X
А ние на 3-ти март плувахме и си тръгнахме предсрочно. Та си е много права  Joop.

Общи условия

Активация на акаунт