Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 600
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 353
"Край на дежурството" е последната част на Мистър Мерцедес, втората е "Търси се".

# 676
  • Мнения: 9 683
Другият е продължение пък на Дежурстовото.

# 677
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Vicky_P, виж "Безсъние" Hands Plus1

# 678
  • Мнения: 68 630

Една от любимите ми. Късно я прочетох..преди няколко години.

# 679
  • Мнения: 21 438
Много е хубава "Безсъние", аз я харесвам най-много от всички от по-новите.

А какво ще кажете за книгите на децата му, бива ли ги колкото тате? Simple Smile

# 680
  • Мнения: 68 630
Тя не е много нова, поне за мен...... от 1994г е.
За мен нови са написаните последните 15-10 години.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 2 033
...

А какво ще кажете за книгите на децата му, бива ли ги колкото тате? Simple Smile

На Джо Хил съм чела " Рога" и " Носферату". От Оуен Кинг " Двойна прожекция".
Рога и Двойна прожекция не ми допаднаха, не са по мой вкус. Докато Носферату бих препоръчала. Силно ми допадна, дори я наредих във библиотеката до творчеството на С. Кинг. Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 10:21 от floren

# 682
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Споделям мнението на Floren. "Носферату" и "Пожарникаря" на Джо Хил съм чела. Харесаха ми и двете. "Двойна прожекция" на Оуен Кинг не ми хареса изобщо, така и не ме грабна.

# 683
  • София
  • Мнения: 5 828
На Джо Хил "Пожарникарят" - препоръчвам, хареса ми много.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 004
"Кутия с форма на сърце" също е хубава. Джо Хил ми допада повече от брат му. "Двойна прожекция" ми беше много скучна.

# 685
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Другият е продължение пък на Дежурстовото.

Няма ли край тази мъка? Аз също прочетох Край на дежурството на един дъх.
Сега не мога да се преборя с Дума Ки. Напоследък съвсем я зарязах. Тропическите острови вече никога няма да са, каквито бяха. Grinning

# 686
  • Мнения: 424
Аз започнах Торба с кости. Харесва ми, но съм още в началото.. И даже лекооо имаше напомняния за Безсъние, за Тъмната половина.
  Любимо ми е това при Кинг, че всичките му книги рано или късно се завързват една с друга. Различните герои се срещат, загатва се части от другите истории.. Точно като серуал без край, само показва историите и на второстепенните герои.

# 687
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Топло, чак пари! Нов роман през август.



Тук има и мъничък откъс:
https://ew.com/books/stephen-king-billy-summers-excerpt/

# 688
  • Мнения: 371
Топло, чак пари! Нов роман през август.

Тук има и мъничък откъс:
https://ew.com/books/stephen-king-billy-summers-excerpt/

Еххх, кога ли ще излезе на Български се чудя ..... много искам да прочета за "боклукчията" с пистолета.
С всеки нов роман се убеждавам, че обичам Кинг!

В момента довършвам Томичукалата и ме чакат Безсъние и Бягащият човек, но нямам много време, което ме ядосва.

# 689
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Хм, интересно, Кинг го е ударил на криминалета. Джо Хил има добри попадения, макар че едва ли щеше да е толкова популярен ако не беше с връзки 😆 Сърцевидната кутия беше окей, Рогата опитах да го видя на филм и беше адски скучно, обаче определено имам намерение да прочета Носферату. Само дето междувременно все ми попадат други неща и така и не стигам до него. Носферату не го ли екранизираха за телевизия нещо, някой да е гледал?

Оуен определено ми е скучен като писател. На Табита Кинг също беше издавано едно дребно книжле много отдавна, не знам преводът ли беше кофти или книгата, но съвсем незабележително.

Ефибушов скоро чете Сейлъмс Лот, иска нещо подобно, коя бихте препоръчали? Дадох му Гробището за дом.любимци, но нещо го е зарязал. Кое друго след вампирите?

Общи условия

Активация на акаунт