Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Момичета, чета ви и съвсем се омягьосах, защото не искам при майка ми да правя грешките, които направихме при нас.

Ще правим южни спални и исках, като вас, да ползвам слънцето за енергодоставчик през зимата, да поспестим от ток.

Много се чудя дали си струват тези специални стъкла. Дали не е по-добре да се направи 3ен стъклопакет 44 или 48 мм с 3 бели стъкла, за да влиза повече светлина и топлина през пролет-есен-зима.
На сестра ми обикновените дървени прозорци с 2 стъкла правят есента стаята и много по-топла от нашите 4 сезона южно изложение. Друг е въпросът, че вечер стаята изстива, заради дървената неизолирана дограма, но през деня е много приятно топло при нея.

Т.е. колебая се между Бяло+Бяло+Ка, или Бяло+Бяло+Бяло.

И смятам в бъдеще да сложим и външна ролетна щора.

# 16
  • Мнения: 11 615
Още малко малко информация, която може да помогне да вземете правилното решение:
https://plast-market.bg/blog/k-staklo-4-sezona-dvoen-i-troen-staklopaket

# 17
  • Мнения: 847
Здравейте!
Да напиша отзиви след две години (как се изниза времето?).

Помещенията са все още без изолация - под нас не живее никой. К + Б + К стъклопакет. Южно изложение, но на сравнително висока надморска височина.

* Липсва ми да застана на пътя на слънцето в стаята и да усетя как ме залива топлина - налага се да отварям прозорците за да се стопли стаята (топъл ден, есен - пролет), но от друга страна по-бавно изстиват помещенията.
* Светлината не ми е достатъчна - за това все още не мога да се реша да сложа пердата и живеем на "показ"...
* Лятото температурата е чудесна - имали сме да кажем по седмица, в която е било по-топло от нормалното, но не се е налагало да охлаждаме с нещо по-специално от отваряне на прозорци (вечер при нас винаги има вятър, а през деня едно голямо дърво ни хвърля шарена сянка, а и аз... обичам да ми е топло).

Спокойна вечер!

# 18
  • Мнения: 487
Благодаря, Лебед!

Защо при 2 Ка стъкла имате проблем със затоплянето?
Нали рекламата е, че Ка стъклата пропускат топлината навътре и я задържат в помещението?

Аз все още изчаквам и не си поръчвам прозорците, макар че вече имам 2 оферти, които ми харесват.

Отново, колебанието ми е, за 44мм и 48 мм стъклопакети:

Бяло - Бяло - Ка          или
Бяло - Бяло - Бяло  
-  с кое ще влиза повече топлина в помещението през зимата?

Спалнята няма да се отоплява, има външна изолация, южно изложение е и смятаме да направим и вътрешна изолация с още 5 см с каменна вата, така че с добър прозорец и външна и вътрешна изолация се надяваме да е достатъчно комфортно и да не се хвърлят пари за отопление.

# 19
  • Мнения: 847
Tahiti, мога само да предполагам.
Бeлите стъкла пропускат почти цялата вълна в двете посоки, а Ка стъклата основно в една посока и то по-малко, от колкото бялото.
Въпросът е защо не се затопля? Вероятно, защото стъклата не са наредени така слънце -> о -> стая, а така слънце <- о -> стая. Т.е., според мен, външното стъкло вече съвсем не пропуска топлината. Мисля си, че ги правят така за да не прегрее газът в стъклопакета, но пак казвам, всичко по-горе са само размисли. Поехме риска за да имаме повече светлина от варианта 4 бяло Ка.., в момента, в който изолираме помещенията ще пиша отново, тогава всичко ще стане ясно.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 22:11 от Лебед

# 20
  • Мнения: 96
Няма ли някой да сподели личен опит, щото иначе все едно сама със себе си си говоря Crazy

Аз имам и двоен стъклопакет с К-стъкло, и троен стъклопакет със стъклопакет  Планистар сън/бяло/нискоемисионно.
Зимата тройният е много по-добър, няма сравнение просто. Лятото не усещам разлика, но при мен южните прозорци са леко навътре (под балкон) и лятно време на практика слънцето не огрява вътре в стаите на повече от половин метър. Само зимно време грее вътре, понеже слънцето е по-ниско над хоризонта, но тогава стопля като печка и пак е добре. Изобщо от сега нататък без оглед на разположенето все такива бих си слагала.

Привет,
Това значи ли, че стаята с тройния стъклопакет зимата се затопля от слънцето, защо аз също сега избирам стъкла и точно това ме притеснява, че ще загубим зимната топлина от слънцето.

# 21
  • Мнения: 40 889
Тройният пакет изолира по-добре и не се губи топлина от пренос. А иначе относно пропуснатата лъчиста енергия според мен е все тая, защото средното стъкло е обикновено, без никакви покрития и почти не спира слънчевите лъчи. Тоест и с него и без него стоплянето от слънцето ще е еднакво.

# 22
  • Мнения: 96
Тройният пакет изолира по-добре и не се губи топлина от пренос. А иначе относно пропуснатата лъчиста енергия според мен е все тая, защото средното стъкло е обикновено, без никакви покрития и почти не спира слънчевите лъчи. Тоест и с него и без него стоплянето от слънцето ще е еднакво.

По-скоро ме притеснява Sun стъклото, защото то филтрира лъчите и то би спряло слънчевата топлина през студените месеци.

# 23
  • Мнения: 40 889
Има различни покрития/различни външни стъкла. Но тяхното влияние ще е все еднакво и в двоен, и в троен стъклопакет.

# 24
  • Мнения: 2 895
Хола и спалнята ни са с южно изложение, като на хола сложихме Ка стъкло. През зимата, пролет и есен в стаите е много топло и приятно! Малко да пекне слънчице и вътре е страхотно, стъклопакета е 3.5 см. Лятото два месеца постоянно сме на климатик, но повече от 100-110лв не сме плащали за тристаен апартамент. Зимата най високата ни сметка е 130лв, на бойлер сме.

Общи условия

Активация на акаунт