Пишман готвачи

  • 21 528
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 594
Стана ми интересно как реагирате, ако на гости ви поднесат ястие, което не одобрявате на вкус.
Нека темата е в забавния спектър Simple Smile

Ето пример от мен. Преди години с гадже, в началото на връзката, отиваме на поход. Аз с голямо желание спретнах някакви хапки, които се оказаха голяма гадост. Младежът обаче си ги изяде, че и ги похвали. След година се разделяме. Е, чак тогава ме оплю за фамозните закуски, колко гадни били. Дълго време се чудех, ако бяхме останали заедно, щеше ли безропотно да яде откровеното ми треторязрядно творчество.
Та, вие имате ли случки от хранителен характер?

# 1
  • Мнения: 5 597
Веднъж на гости ми поднесоха лозови сърмички . Листата сякаш бяха от гума .Предъвквах известно време и  в удобен момент го изплюх.
Но не връзвам кусури-и аз съм пишман готвачка.
Предизвиквам ниска слоеста облачност,редовно нещо кипи или загаря.
Но понякога ми се получават нещата,за мое изумление  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 299
Ние с ММ редовно си казваме, като не ни харесва нещо сготвено от един от двамата.
Отначало ми ставаше тъпо, че съм се старала, сготвила съм първо, второ, трето, а той на всичко намира недостатъци или някое отказва изобщо да го опита, ама вече не ми прави впечатление.
Ако ми хареса каквото съм сготвила (че съм от пишман готвачите и едно и също нещо 2 пъти еднакво не мога да го сготвя) си хапвам, а ММ да се оправя, ако иска да яде, ако иска нещо друго да си хапва.
Ама както казах, аз съм същата, ако той е сготвил нещо и не ми хареса, му казвам и на сила не мога да ям, само и само да не го обидя. Хапвам нещо друго.

Като сме на гости по - скоро имам проблем със самите продукти, отколкото с начина на готвене, тъй като не ям някои неща, които повечето хора обичат.
Например лук, магданоз, броколи, карфиол, не обичам печени чушки, руска салата.
И когато има лук и магданоз в салатата се започва едно отделяне, чоплене, чак ми се отяжда, пък и пак се усеща вкуса на лука и не ми е съвсем ок.

Иначе се сещам наскоро ходихме на гости на ММ на техните. С него живеем от почти 6 години заедно.
Та бяхме малко на двора, канят ни да влезем да обядваме. Сервирали са ни.
За ММ агнешко, сетили са се, че аз не ям агнешко и за мен бяха изпекли кюфтета.
Обаче гледам кюфтетата направо "пръщят" от лук, като топчета с бодлички бяха, салатата от краставици и домати обилно поръсена с лук.
Гладна бях, така че си играх да отделям и хапнах все пак.
Тъкмо си мислих, че нещо са ми сърдити, така да сложат на всичко лук 😀
Ама не било така, просто незнаели хората, че и това не ям.

# 3
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Хубава тема за лоши готвачи. Записвам се, колкото и да не ми се иска. Не искам да готвя, не обичам да готвя, но понякога нямам избор.
Солени супи, пикантни ястия, безумни опити за десерти, са все част от моите "специалитети" Ако имаме гости, съпругът ми и дъщеря ми, деликатно или не чак толкова, ме изтласкват от кухнята.
Научих се да правя баница, даже няколко варианта.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Едно от най-неприятните „попадения” на гости за една Коледа бяха зелеви сарми с ориз, които представляваха нищо повече, или по-малко от кисели зелеви листа, завити само с ориз и сварени във вода с малко мазнина. Добре, че на трапезата имаше още 6 блюда.
Лично аз имам малко изцепки и в повечето случаи аз не си харесвам манджие, отколкото половинът. Той, когато отказва, е заради самия вид ястие, а не заради начина на приготвяне.
Веднъж правих едни джинджифилови сладки, които трябваше да представя на майка му, а по-голямата част изгорих. Приготвих неизгорелите, а той самосиндикално взел и изгорелите, защото ообича препечено и показа първо тях....направо изтръпнах...

# 5
  • Мнения: 2 099
Ужас,аз не мога да се насиля да изям нещо,което не ми харесва на външен вид.Един ден бяхме на гости у свекърите,аз не закусвам и на обяд вече съм доволно гладна.Та сипва жената заешко с лапад.Ей обърна ми се стомаха,изглеждаше като вече веднъж ядено.Чоплих една салата и набивах хляб и това е.Даже не поглеждах чинията,толкова отвратително изглеждаше.Лапада беше на каша,точи се лигаво,заешкото преварено и разпаднало се,още ми е пред очите.Изобщо аз съм ужасен гост, опитвам да се променя,ама не всеки път ми се получава.От любезност не мога да изям нещо дето е гадно и недобре сготвено.

# 6
  • Мнения: X
От любезност не мога да изям нещо дето е гадно и недобре сготвено.
Не можеш, Рибозомова, а Уишмастъров Първи преди 20 и кусур години знаеш ли какво изяде? Омлет, незнайно защо печен на тостера без мазнина, изгорял и изстърган със зор и полят обилно с горчица, за да замаскирам вкуса на изгоряло. Точно такъв кулинарен връх беше, какъвто 20-годишна кифла може да спретне. Като пич го омете.  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 099
Корав човек е той,знам аз!Не се издържа лесно покрай вас Уишмастърова!Дълги години още да го тормозите ви пожелавам😍Пардон,прочетох,че е първи.Извинявам се,помислих, че е клетника със строшените ребра.Вярвам и него тормозите доволно,та горното пожелание е за настоящия жертвен агнец.Сигурна съм,че и той също е много корава стока!

# 8
  • Мнения: 39 286
Тя пише за първият си съпруг.

# 9
  • Мнения: 2 099
Да да,уточних се.Не вярвам и настоящият да е пощаден,все пак знам как го е свалила.Буквално.😚

# 10
  • Мнения: X
Не го свалих. Повалих го.  Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
От любезност не мога да изям нещо дето е гадно и недобре сготвено.
Не можеш, Рибозомова, а Уишмастъров Първи преди 20 и кусур години знаеш ли какво изяде? Омлет, незнайно защо печен на тостера без мазнина, изгорял и изстърган със зор и полят обилно с горчица, за да замаскирам вкуса на изгоряло. Точно такъв кулинарен връх беше, какъвто 20-годишна кифла може да спретне. Като пич го омете.  Laughing
Кикиморо, ПИЧ е бил!

И моя мъж в началото ядеше каквото му сервирам и хвалеше наред. ПОСЛЕ се разбра, че не яде копър и това-онова. Обаче сега яде всиииичко! Смее ли да не яде?!

# 12
  • Мнения: X
Не иска да яде нито шкембе, нито дробчета, нито мозък, гадината ниедна! На деликатен ми се прави. Затова с дребната кифла ходим по заведения да сърбаме шкембе чорба като бай Ганьо у Иречек.

# 13
  • Мнения: 1 756
С мъжа ми като ядем шкембе само се споглеждаме да уточним по колко лъжички чесън да сложим Joy И аз съм пишман готвач иначе. Веднъж до два пъти седмично готя, иначе аламинути и салатки с мръвка. Но пък с кеф го правя като имам желание и той омита всичко. Е, понякога си ги доовкусява с разни сосове и винаги гледаме да имаме горчица и ние, Уиш Joy

# 14
  • Мнения: 14 299
Не ми се получават понякога нещата, защото не обичам никак да готвя, не толкова, че не мога. Изляза ли от коловоза на месо със салата/риба/яйца сътворявам по някоя гадория Grinning Но моят мъж много ме обича (казва, че няма вкусови рецептори) и яде всичко, което предложа. Даже и аз самата да откажа да близна повече, след като опитам творението си Grinning Ясен сигнал, че нещо е гадно е когато не повтори Grinning Казва си, че нещо не е станало добре. Аз не се сърдя, защото съм по-капризна от него и си знам, че не е било вкусно.

Най-гадното нещо, което ми се е налагало да ям на гости беше яхния от коприва обилно плуваща в олио Sick Точно на повърнато имаше вид и вкус. Бях на гости на една луда македонска баба, която заяви, че няма да станем от масата, докато не си изядем гозбицата. Ами изядох един хляб, докато прекарам тая гняс и после тихичко я върнах в оргигиналния и вид в тоалетната.

Общи условия

Активация на акаунт