Живот на село с малки деца

  • 31 487
  • 323
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 565
Ми не живей, никой не те кара насила. Просто такива аргументи "60+ годишната фризьорка, продавачката и пр., на която й е проблем колата и паркирането", не са градивна част от разговора за живота на село с деца.

И да, замисли се малко - приятелката упорито си е живеела на село, с цената на пътуване от Окръжна болница, но не си е взела квартира и не е купила жилище в София.

# 316
  • Мнения: 4 808
По въпроса за паркирането - метро има само в София. И както ми е трудно да ходя на работа с колата от моя квартал, защото всичко наоколо е сини зони, така щеше да ми е трудно паркирането и ако пътувах от "Славейков", "Изгрев" и който и да е друг комплекс в моя град. С автобус ми е еднакво неприятно да пътувам, но то е просто защото съм свикнала с кола. Малко хора имат късмета работата да им е на пет минути от дома, макар да имам приятелки, за които това е главният показател когато си търсят работа.

# 317
  • Мнения: 89
Много зависи от къщата за отоплението. Ние ще сме с една печка и климатик в двуетажна къща. Но тя е сглобяема, от дърво с много изолация. Изключително топла и ефективна, дишашта, без мухали. Тук в апартамента стоим на 20 градуса (повече не вдига) на ТЕЦ и плащаме сметки по 400 лв зимата. Аз лично предпочитам село до по-малък град. Ако е до София ми се струва много време. Едно на ръка до самия град, а после и вътре в него...

# 318
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ми не живей, никой не те кара насила. Просто такива аргументи "60+ годишната фризьорка, продавачката и пр., на която й е проблем колата и паркирането", не са градивна част от разговора за живота на село с деца.

И да, замисли се малко - приятелката упорито си е живеела на село, с цената на пътуване от Окръжна болница, но не си е взела квартира и не е купила жилище в София.



Абе каква 60 плюс годишна фризьорка?? Ти си водиш някакъв друг паралелен диалог. За тийнейджъри ти говоря.  "Приятелката" се е уредила и не я мисли повече. Ти се съсипа да й търсиш решения и да ръсиш непотърсени съвети. Не че са тъпи, просто са закъснели с 1-2 десетилетия. Аз само давам пример с евентуални неудобства, които могат изпитват хората през моя опит и през моя поглед на нещата. Целият разговор отиде на кино. 
И окей, всички са шофьори, работят в офиси с паркинг, ама всички до един. И всички, като им дотрябва, си купуват жилище в София. Така е.

# 319
  • Мнения: 71
Здравейте, търсим къща от около година до Пловдив и засега единствената, която ни допадна е в с.Рогош. Не сме от Пловдив и изобщо от този край и не знаем заслужава ли си да купим там /а цената не е малка/ и ще съм много благодарна ако някой сподели впечатления или каквато и да е информация - за престъпност, малцинства, пътна мрежа, инфраструктура? Simple Smile

# 320
  • Мнения: 4 400
Много неща са от значение , за да е топло едно жилище ......
Подписвам се под всяка ваша дума.

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 09:02 от mamamari

# 321
  • Мнения: 131
Точно така е. Училищният автобус който води децата от селата на училище,  спира пред двора ни. Идва до нас само за сина ми. Личната лекарка е до обяд, но при нужда ходим и в дома й, направила си е малък кабинет, не плащаме прегледа, дори да е почивен ден. Случвало се е да се обади на аптекарката, да пита дали има лекарството което ще ни изпише. Познаваме по физиономия всеки от градчето до което живеем и детето спокойно кара колело от село до там. Познавам всички учители и директорката. Тази година завърши 7 клас и се колебаех , дали да го пратя в областния град. Но като чух как им се преподава,  а и паралелката тук е хубава, го оставих. Който иска да учи, и в пещера ще го прави,  който не иска - няма и в най-елитната гимназия.
Интернет имаме толкова бърз и добър, ме обхваща 2 декара двор, та дори и на улицата.  Ток спира максимум 1 път през зимата за няколко часа, ако е паднал над 70см мокър сняг. Улицата ни с 5 къщи живот се чисти от снегорин 2 до 3 пъти дневно и се посипва с пясък. Такова нещо в малките улички във Варна не видях за 35 години.
По принцип  има всеки месец театър, събори, периодично има седмици на киното. В общинският детски център има много кръжоци. Доста от тях на открито - колоездене, спортно ориентиране и др.
В яслата и градината винаги има места. Автобуса за училище води и деца на градина 4-5 годишни.
Моля, споделете името на селото. Чак и на мен ми се прииска да живея там Simple Smile

# 322
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Селото е до град Елена. Някои от удобствата са в малкия град, защото селата и махалите са доста обезлюдени. Ние сме като вилна зона на града.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравейте! Когато създадох тази тема през 2017 г. 😯🙂 не можахме да открием своето местенце и бързо се отказахме от идеята, мислехме, че евентуално когато порастнат децата, ще направим тази стъпка. Ноо преди година съвсем случайно открихме своето място и вече сме горди селяни 😄 Тепърва се учим на всичко, сеем предимно райграс 😊и цветя , тази пролет вече и овошки, правим си и зеленчукова градинка, животни няма да гледаме, но от скоро си имаме кученце. Селцето ни е близо до града и можем да се възползваме и от двете места. Просто минавам да споделя,  за тези които се колебаят в решението си. Прекрасно е на село, дава ти едно спокойствие, което в града колкото и удобства да имаш го няма. Хората са по-спокойни, атмосферата, всичко е по-леко, децата са щастливи. Няма да се впускам в подробности, много е писано за това. Много се радвам, че в последно време има все повече млади хора, които правят тази стъпка, даже май стана модно 😄 ❤️ Успех на всички! 🍓🌸🐕🌳🍀

Общи условия

Активация на акаунт