Сватба 2018 година - Варна

  • 96 899
  • 706
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 993
Здравейте!  Аз сигурно ще ви втрещя с моята сватба организирана за 20 дни. Налага се така скорострелно, защото
Хехе, супер, дано сватбата ви донесе късмет и да се радвате и на бебче! Simple Smile Всъщност изобщо не се учудвам за това, че за 20 дни сте се организирали. Ако човек е експедитивен и взема бързи решения, си е напълно нормален срок. Това, че някои седмици наред избираме свещички и джунджурии, си е наш проблем. Grinning

# 121
  • Мнения: 371
Да,жените сме тези,които искаме да е приказно с усет към детайлите и както сме си мечтали.Ако питате мъжа ми - една рокля и костюм, обувки и кумове и готово. Ама пък нали малко от малко трябва да стане тържествено, единствено, официално....  В главата си имах визия за роклята, за интериора на ресторанта..А и Кина беше набелязана за фризура още преди 5 години, когато видях работата й . 
Гостите ще са ни 25 човека-  Семействата и по някой най - близък приятел.
Така или иначе голяма сватба нямаше и да има, защото загубих баща си в трагичен инцидент преди година и половина, и сърце не ми дава да вдигам голяма пищна сватба....
Тортата излезе по 4 лв на парче.
Фотосесия 150 лв ( 100 обработени снимки на флашка в луксозна опаковка) 
Куверта без алкохол е около 43 лв
Музикант 200 лв
Ритуал 160 лв
Прическа около 100 лв
Грим 50 лв
Медицински за брак 100 лв
Декори и ботуниери ( утре ще договарям)
Чаши и шампанско от кръстниците
Халки 600 лв ( около 11 гр)
Пиша тези цени, защото на някой може да са му полезни.


# 122
  • Мнения: 993
@axtravaganza, съжалявам за баща ти! Със сигурност обаче ще си имаш ангел, който ще те гледа и закриля отгоре. Simple Smile
Не знаех, че в "Морска тераса" са толкова прилични кувертите, бях останала с впечатлението, че е доста скъпо там. Може ли да споделиш каква торта си избрала от "L'Amore"? Много ни ги хвалят, а още не сме избрали от коя сладкарница да я поръчаме, защото видях и други много хубави. И също откъде са ви халките и какъв модел? Simple Smile Благодаря ти!

# 123
  • Мнения: 371
А за ресторанта - често сме го посещавали.. Да,не е евтино, но е ефектно, ние ще сме малко, а и няма да има танци - празничен обяд ще е. Ще има в менюто разядки да плата, мечета, салати асорти, основно ( индивидуално за всеки, доста голяма порция) , хляб, вода, вина, ракия.... Излизаше по около 43 лв на човек с алкохола, но то ще се поръчва допълнително безалкохолни, алкохол... Сметката накрая ще е по -....  Но пък си го представям да е много красиво украсено и декодирано, с подредени за събитието маси, с красиви чаши....  Виждала съм събития там... Хареса ми. Ще наемем и пианист за 2 часа за музикален фон.

# 124
  • Мнения: 993
Благодаря ти за споделеното! Simple Smile Ресторантът е толкова красив, морето е на ръка разстояние, няма нужда от никакви украси. А в "Асос" и ние ходихме, както и на още доста места, още сме без халки, а до сватбата има по-малко от два месеца... Всъщност моят мъж каза, че точно там са му били най-удобни халките. Може да идем пак там хахах.

П.С. Даа, разбрах за мезетата. Simple Smile)

# 125
  • Мнения: 538
Халките ви са СТРАХОТНИ. И аз много се лутам за халки. За Асос четох много негативни коментари и се отказах. Четох доста и в крайна сметка съм се спряла на:
Скрит текст:
В последствие разбрах, че всичките ми женени приятелки са си купили халките и бижутата от там.

# 126
  • Мнения: 371
Халките ви са СТРАХОТНИ. И аз много се лутам за халки. За Асос четох много негативни коментари и се отказах. Четох доста и в крайна сметка съм се спряла на:
Скрит текст:
В последствие разбрах, че всичките ми женени приятелки са си купили халките и бижутата от там.
Бижутата на приятелките Ви всъщност от къде са?  От Асос или от този сайт. Не съм чела предварително мнения за Асос, бяхме преди това при един бижутер, който ме разубеждаваше, че каквото харесвам от каталога му нямало да седи добре или пък нямало да го намеря във Варна, и се опитваше да ми направи халки за минимум 1000 лв,като ме притискаше едва ли не да харесам неговите идеи. Много неприятно се почувствах, че ако се съгласим, ще нося нещо,което не ми харесва съвсем и убедих мъжа ми,че не желая този човек да ни изработи халки или каквото и да било. За един арменец - бижутер става въпрос. Просто не ми хареса стила му на налагане на мнение, не че не работи добре.

# 127
  • Мнения: 993
Бижутата на приятелките Ви всъщност от къде са?  От Асос или от този сайт. Не съм чела предварително мнения за Асос, бяхме преди това при един бижутер, който ме разубеждаваше, че каквото харесвам от каталога му нямало да седи добре или пък нямало да го намеря във Варна, и се опитваше да ми направи халки за минимум 1000 лв,като ме притискаше едва ли не да харесам неговите идеи. Много неприятно се почувствах, че ако се съгласим, ще нося нещо,което не ми харесва съвсем и убедих мъжа ми,че не желая този човек да ни изработи халки или каквото и да било. За един арменец - бижутер става въпрос. Просто не ми хареса стила му на налагане на мнение, не че не работи добре.
Те повечето бижутери са арменци. Grinning За кого точно става дума, ако не е тайна? Simple Smile

# 128
  • Мнения: 371
Понеже е приятел ( познат де) на мъжа ми,не ми се ще да му правя лоша реклама на човека, просто лично усещане. Ателие и магазин има срещу Черно море хотела.

# 129
  • Мнения: 993
Понеже е приятел ( познат де) на мъжа ми,не ми се ще да му правя лоша реклама на човека, просто лично усещане. Ателие и магазин има срещу Черно море хотела.
О, сетих се за кого става дума, да. Simple Smile) И ние ходихме с моя мъж преди 2 седмици при него, но нямаше много готови модели на халки, които да пробваме. На мен това не ми хареса, иначе като цена ни каза около 700. От него имам пръстен с диамант и съм много доволна (беше и на супер цена). Но за халките май и ние ще се ориентираме към друг.

# 130
  • Мнения: 538
Халките ви от бяло злато ли са? Има сякаш нещо лъскаво освен камъчетата?

# 131
  • Мнения: 371
Като основа е жълто злато, отгоре матирано бяло, което седи като седеф. Камъните на дамската халка са вградени в метала. Дано нямам проблеми в тях.
А от гореспоменатия бижутер и аз имам годежен пръстен с диамант, обеци, но... Халките не се съгласих.

# 132
  • Мнения: 993
Като основа е жълто злато, отгоре матирано бяло, което седи като седеф. Камъните на дамската халка са вградени в метала. Дано нямам проблеми в тях.
А от гореспоменатия бижутер и аз имам годежен пръстен с диамант, обеци, но... Халките не се съгласих.
Хубавото е, че имаме богат избор, ако се женехме през комунизма, щяхме да избираме между 2-3 вида халки и толкова. Grinning Нашите сме ги избрали като модел, просто търсим най-комфортните. Simple Smile

# 133
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, чета ви тъй като ние мислим за сватба през 2018, но не стигаме до консенсус относно концепцията на тържеството. Мъжът ми пътува и го чакам през април. От много време си мисля, че датата ще е 28 Юли - моята и неговата майка имат рожден ден тогава Simple Smile
Допускам, че сме малко по-големи от вас (аз съм на 37 г., той + 5) и сме от хората, които решават бързо. Въпросът ми е бихте ли направили празника общ предвид общия рожден ден? За тях ще е незабравим ден, убедена съм, за нас също Simple Smile

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 22:34 от Мира Иванова

# 134
  • Мнения: 993
Здравейте, чета ви тъй като ние мислим за сватба през 2018, но не стигаме до консенсус относно концепцията на тържеството. Мъжът ми пътува като чакам през април. От много време си мисля, че датата ще е 28 Юли - моята и неговата майка имат рожден ден тогава Simple Smile
Допускам, че сме малко по-големи от вас (аз съм на 37 г., той + т и сме от хората, които решават бързо. Въпросът ми е бихте ли направили празника общ предвид общия рожден ден? За тях ще е незабравим ден, убедена съм, за нас също Simple Smile
Много хубаво сте го намислили - щом майките и на двама ви имат рожден ден, значи тази дата ще стане двойно по-ценна за всички ви. Simple Smile А след време няма да се притесняваш, че той може да забрави датата на сватбата ви. Grinning Шегувам се. Simple Smile Що взимате решения бързо, направо си запазвайте датата (видях, че е събота - най-предпочитаният ден за това). И ако сте твърдо решени, задвижвайте нещата по-скоро, че ще ви изпреварят за хубавите ресторанти, а и фотографи, диджеи... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт