Сватба 2018 година - Варна

  • 97 062
  • 706
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета!

Аз съм съвсем нова във форума и ... сгодена само от 2 седмици Simple Smile

Прочетох цялата ви тема Simple Smile Разглеждах някои оферти от ресторанти , но някъде губя нишката. Може ли да ми разясните как стоят нещата с алкохола или по точно как се определя сумата за куверта на 1 човек включваща храна, безалкохолни напитки и алкохол. Досега видях отделни куверти за алкохол само в един ресторант. Интересува ме примерно ако куверт без алкохол е 60лв. как да определя колко ще ми струва с алкохола и напитките. Освен това има ли нещо като стандарт на видовете алкохол, които трябва да присъстват на масата. Аз се сещам само за ракия, вино + още някакъв вид.

Ще съм много благодарна ако споделите каква е стойността на кувертите  в :
Рапонги
Хоризонт
Панорама
Вила Буров


# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравей. Аз ще съм във вила "Буров". Кувертите са около 30-40 лева без алкохол. Управителката ми подсказа да смятам около 50 лева на човек с алкохол. Не разрешават да си внасяш пиене, само торта. Менютата може да ги видиш на сайта им. Аз попитах дали мога да си комбинирам от 2-3 менюта и ми казаха, че може, като ще калкулират цената наново. Това е. Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 юни 2018, 19:13 от gpym4e

# 377
  • Мнения: 993
crazy_daizy, здравей и честит годеж! Simple Smile

В "Хоризонт" питахме миналата есен, мисля, че минималният куверт беше 50 лв, включваше салата, предястие, основно и следястие + едно безалкохолно и 1-2 ракии/вино. Нещо такова ми се върти, защото ние се отказахме от тях и се насочихме (и слава Богу) към р-т "Варна" в х-л "Одесос". Имахме прекрасна сватба, а управителят е точен и си разбира от работата. Препоръчвам ви да видите и там.

# 378
  • Мнения: 35

crazy_daizy, честито! За кога планираш сватбата? Питам, защото и аз съм с предложение вече от месец, но до никъде не съм с организацията. Само обикалям ресторанти, за да избера идеалният Simple Smile За ресторантите, за които питаш, имам оферти от Панорама, Черно море и Хоризонт. В Панорама куверта е 38-40лв (1лв за внасяне на вино, 2лв за твърд алкохол) , а в Хоризонт - 50лв. (2лв на човек за внесен алкохол)

# 379
  • Варна
  • Мнения: 1 885
До момичетата, които търсят ресторант: сега бях на обяд в р-т "Барбароса" /до ЖП гара Варна, бившият "Лагуна"/. Питах ги какви са им цените - от 20 до 35 лева е кувертът, до 100 човека. Има и място за танцуване. Като цяло е хубава обстановката и е близо до Ритуалната зала.

# 380
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета, и честито на новопостъпилите в групата! Цялата организация е много вълнуваща, ако сте добре с нервите! Grinning Месец и половина до моята сватба, почти всичко вече е уредено, освен сватбен автомобил и костюма на младоженеца. Поръчах шаферски рокли от един бутик в Благоевград, много са мили, отказах се от услугите на Мегз, много лоша комуникация, а и цял месец чакам да им доставят лилав плат, който така и не дойде. Купих си обувки и чанта, роклята ми е дадена за скъсяване. Поръчах тортата. И тъй като почти с всичко съм готова, почнах да си мисля щуротии. Моя младоженец е голямо дърво, записах го на сватбарски курс в Ритъм 7/8, поне 8 основни хора да научи. По този въпрос с танците, да попитам за вашия първи сватбен танц - имате ли изготвена хореография? Знам, че в Огледало взимат 300лв. за 10 учебни часа, видях, че в Кремена Денс предлагат тази услуга, но цени не видях. Някакви впечатления за школи, инструктори и цени? Simple Smile

# 381
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Моя младоженец е голямо дърво, записах го на сватбарски курс в Ритъм 7/8, поне 8 основни хора да научи. По този въпрос с танците, да попитам за вашия първи сватбен танц - имате ли изготвена хореография? Знам, че в Огледало взимат 300лв. за 10 учебни часа, видях, че в Кремена Денс предлагат тази услуга, но цени не видях. Някакви впечатления за школи, инструктори и цени? Simple Smile

Ние го изкарахме този курс за сватбари през юни, супер е. Сега моят знае най-важните хора, а преподавателката е много мила. А иначе: танците с хореография са около 30 лева на час, така ни каза една хореографка от Бургас. Уж можело за 3-4 часа да се научи, но 300 лева за 10 часа е нормално за такива неща. Има и много клипчета в нета, ние почаваме да учим някои движения от там.

# 382
  • Мнения: 538
На мен ми се вижда лудост да дадем пари, за учене на танци. И двамата знаем основните хора, но дори и да не ги знаехме нямаше да изсипем една чанта пари за нещо като "какво ще кажат хората". За хореография за първия сватбен танц мислим нещо, но пак не е обвързано с пари. Толкова разходи имаме покрайсватбата, че кусур са ниипари за курсове...

# 383
  • Мнения: 583
Така е, за всеки е важно различно нещо в самия ден, но не мисля, че повечето младоженци учат танци заради "какво ще кажат хората" Simple Smile На някои това им е просто поводът да се захванат с нещо, за което преди това все не са намирали смелост или мотивация. Иначе 300лв за 10 часа са реално 30лв на час, което за частен урок, обвързан с измисляне на хореография според конкретните желания на младоженците, изобщо не е много Simple Smile Просто за различните хора са приоритетни различни неща покрай тържеството Simple Smile

# 384
  • Мнения: 109
Аз се записах на народни танци през Март, но не целенасочено заради сватбата. ММ се записа сега в Огледало и за момента е доволен. Относно сватбения танц - аз ще измислям хореографията за нас (с помощта на youtube Simple Smile

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ние за народните танци платихме 20 лева за месец при 2 пъти седмично по час и половина. Не мисля, че е скъпо, а и ни сближи още повече. Много се забавлявахме, дори на есен мислим пак да запонем, сега школата има почивка. Simple Smile Според мен всеки решава за какво да си дава парите - един за рокля дава 3000 лева, друг - за забавления и т.н. Аз препоръчвам народните танци, това си остава за цял живот.

Jodyy, "Огледало" - в мол Варна ли?

# 386
  • Мнения: 109
gpym4e, да, в Мол Варна им е залата

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Там не правят ли сега ремонт? Целият етаж беше затворен.

# 388
  • Мнения: 109
хмм, ами вчера беше там..може би са приключили с ремонта Wink

# 389
  • Мнения: 45

vanchet0-

Решихме, че е най-добре да бъде догодина лятото. При нас ще бъде по-тромаво с организацията, защото аз и половината гости сме от София. Така ще имаме достатъчно време да разгледаме ресторанти, да се срещнем с ди джей и фотографи и..... най-важното няма "да извивам ръцете" на гостите с планиране на отпуска по никое време.

dchalova

Може ли да дадеш информация за условията в Рапонги. Ще правите ли изнесен ритуал ? Там въобще предлагат ли такъв вариант?

Общи условия

Активация на акаунт