Сватба 2018 година - Варна

  • 96 907
  • 706
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 77
Grymche, Jodyy , има ремонт на магазините около Огледало, а и правиха нов вход от страната на Кауфланд. Аз посещавам народни танци в Огледало от година и половина, вече съм в групата на напредналите. Поли - учителката, вече ми е приятелка, много е готина, обяснява доста елементарно самите хора, като за бавноразвиващи, дето се вика, за да ги научим. И като цяло си е страхотно преживяване. Групата е много готина, събираме се постоянно, ходим на хоротеки, на банкети. Може на човека да му хареса, да продължи и след сватбата, ако се запали.
Поканила съм 8 човека, които са ми най-близки от групите, а и имам още приятели, които са ходили на танци и обичат народната музика, така че ще има доста хорца на сватбата, затова исках и моят да понаучи нещо. Преподавателката в 7/8 е истински професионалист, а и поради факта, че учат само основните хора съм го записала там, защото в Огледало програмата е малко по-различна.

Относно хореографията за сватбения танц, аз претендирам, че бих могла да се справя с измислянето, дори би изглеждало красиво, ако моят имаше маааааалко по-високо ниво на гъвкавост, изящност и чувство за ритъм. Хахаха Grinning но не мога да го науча, тъй като и аз не съм танцувала никъде такива танци, онзи ден се пробвахме, резултата беше плачевен. Пускам клипчета от нета, той се жалва, че никога не може да го направи това, а то не е нещо кой знае какво. , https://www.youtube.com/watch?v=yMXGMCepvbg - хората са научили много добре стъпките и е сложен танца, но вижте, те си танцуват дървено, пак не изглежда красиво. Grinning и професионалистът не помага в случая, затова се чудех дали този разход от 300лв. няма да е напразен. Grinning

# 391
  • Мнения: 583
Наскоро мисля, че в другата тема се коментираше точно въпросът доколко добре изглежда да има заучена сложна хореография. На мен лично мнението ми е, че е много по-важно с каква емоция се гледат младоженците, пък било то и просто да се поклащат. Най-важното все пак е на младоженците да им е комфортно и това ще се предаде и на гостите. Ако искате по-особена хореография обаче, най-добре е да се потърси професионалист според мен, особено ако единия или и двамата не са се занимавали с танци. Най-малкото хореографът ще ви даде ценни съвети как да се случат нещата по-естествено, както и какво би било най-подходящо за песента, случая, облеклото Simple Smile

# 392
  • Мнения: 33
crazy_daizy, на мен Панорама в Черно море ми хареса много - гледката е невероятна, а мениджърът, с когото разговарях, бе просто прекрасен. Личеше си, че е заинтересован хората да получат това, което искат и да са доволни. Условията и кувертът също са добри. Действително, обаче, залата е малка. Според него за 80 души няма да има проблем и ще се съберат идеално, но на мен ми бе наистина трудно да си представя как биха се разположили масите, че и да остане място за танцуване. Може би оптимално би събрал 50-тина души, за да бъде удобно. Според мен, ако ресторантът се ремонтира малко и обнови, би се превърнал в невероятно място, просто гледката няма аналог Simple Smile

# 393
  • Мнения: 538
Ще имаме изнесен ритуал в Рапонги, а преди него уелкъм друнк с някакви коктейлни хапки. Вариантите за изнесения ритуал бяха или на плажа или на изнесено подиумче пред самия ресторант. Ние избрахме втория, защото по това време има още плажуващи, но пък в  същото време ако завали има възможност да вкараме всичко вътре. За условията не мога да ви кажа много, понеже баща ми работи там и общо взето той се занимава с организацията на ресторанта.

# 394
  • Мнения: 45


vanchet0- и dchalova

Благодаря за информацията!

Относно темата с танците според мен е хубаво да се направи хореография за първи сватбен танц след като си изберете песен. Стига да искате да развълнувате и впечатлите гостите. Забавно е. За народните танци определено е добре да се понаучат поне основните ако ще се пускат повечко хора, за да може да не се пропуска от купона Simple Smile Даже ако се организирате и ходите заедно с част от гостите става голям купон. Аз лично реших от едно фирмено парти, че тръгвам на народни танци и не съжалявам за решението.

# 395
  • Мнения: 1 196
Аз от година и половина ходя на народни танци в Ритъм 7/8.  И бързите сватбарски курсове на Маргото наистина са идеални за хората, които с право хоро едва се справят. Миналото лято записах годеника ми и кумеца ни на такъв и на двамата им хареса и после бяха прещастливи и горди, че знаят еленино хоро Laughing Сега през юни записах две от шаферките ми заедно с приятеля на едната, те сами изявиха желание и също останаха доволни, така че наистина си е хубав курса и съвсем не е скъп.
За хореографията за първия танц, аз лично не съм ЗА. Себе си не бих определила като дърво, годеника ми също не е особено скован и притеснителен, но и двамата не сме почитатели на такъв тип танци. На мен подобни хореографии ми стоят красиво от хора, които принципно танцуват я салса, бачата или някакви латино танци, които са отчупени и, на които този стил танци наистина им харесват и им доставят удоволствие. Така вкарват и импровизации, не се притесняват ако сбъркат и наистина се получава добре. Виждала съм хора, които принципно не танцуват и правят хореография, амиии... Както каза някой по- нагоре, емоцията, химията и любовта, която виждаш между двама души и, която струи от погледите им и от начина, по който се докасват макар и поклащайки се наляво- надясно по най- елементарния начин е много по- пленяваща, от която и да е хореография.
Ние напредваме бавно и славно, поканите ни са готови и вече ги раздаваме. Този петък сме на дегустация за тортата, поръчахме си халки. С тези халки, конкретно с моята, обаче, беше голяма драма покрай поръчката, тъй като искам модел с камъни, навсякъде от 9 кладенеца вода ми извадиха по темата, колко по- добре ще бъде да си взема изчистена. Харесахме няколко модела чаши и ще изчакаме да ги получат в магазинчето, срещу ОББ до гарата. Решихме и цветовете и стила на сватбата. Искам да попитам, на вас каква ви е цената за аранжировка на маса за гостите. И на булчинската маса, и коментирали ли сте с агентите/флористите си цената на булчинския букет?

# 396
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Сега през юни записах две от шаферките ми заедно с приятеля на едната, те сами изявиха желание и също останаха доволни, така че наистина си е хубав курса и съвсем не е скъп.

Значи заедно сме карали курса Simple Smile
При мен кумата отговаря за украсата на колата и за букета. Аз попитах в един магазин за букетчета за шаферките. Зависи какви цветя се използват, но не е чак толкова скъпо.

# 397
  • Мнения: 993
Искам да попитам, на вас каква ви е цената за аранжировка на маса за гостите. И на булчинската маса, и коментирали ли сте с агентите/флористите си цената на булчинския букет?
При нас по 20-25 лв бяха цветята на масите за гости. Младоженската беше 90-100 лв. Аз съм много доволна, беше красиво и гостите се впечатлиха. Не ги разбирам тия хора, дето пръскат хиляди левове за цветя, които ще свършат в кофите на следващия ден. Булчинският ми букет беше около 50 лв, също си го харесах много и си го изсуших.

# 398
  • Варна
  • Мнения: 77
Да, горе-долу така вървят цените, все пак всичко е строго индивидуално, от самите цветя, които  искаш, големината на букетите, а за булчинската маса зависи дали имаш гръб отзад. Моите младоженец и кум засега са доволни от сватбарския курс, криво-ляво се справят, много са доволни от предподавателката, която ги обогатява с различни истории откъде произлизат различните танци и т.н. Относно хореографията на сватбения танц, познати ми препоръчаха хореограф, специализирал в стандартните танци. Много харесвам латиноамерикански, но те наистина са много по-разчупени и не смятам, че са подходящи за първи сватбен танц, предпочитам нещо по-класическо и изчистено, така че ще ходим при него след 10-тина дни, защото бил извън Варна. Мисля, че тук вече ще стоят плачевно нещата, моя просто няма чувство за ритъм, хахахаха... пробвам го на хората, знае стъпките, но или избързва, или забавя, какво да ви кажа... хахаха Grinning

А може ли да попитам, колко броя питки са необходими? Църква+питка за захранване+питка за разчупване+питка за кума при надиграването = 4 .... или?

# 399
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Питката за захранване се ползвала и за разчупване после, така че само 3 Simple Smile Ще следя какво става с хореографа и дали сте доволни.

# 400
  • Мнения: 1 196
Ами, аз миналата седмица се срещнах с агентката на Хоризонт и чакам тази седмица да ми прати по- подробна оферта на мейла. Но като цяло ми каза, че за хубава декорация, която да имала обем 35-40лв това за масите на гостите. На мен ми се струва малко висока цена. Булчински букет 90-120 Rolling Eyes Не сме коментирали много типа на цветята, казах й че искам цветова комбинация от пастелно розово и пастелно синьо и тя за синьото естествено предложи хортензии, които целогодишно държат цени. Имам опция и за друга агенция, просто на Хоризонтската няма да платим такса за кръглите маси и наем на градината за коктейла, ама те си ги избиват така или иначе, така че ще й изчакам офертата, ще взема една и от другата агенция и ще преценим. Но и аз не виждам смисъл от тръшването на безбожна сума за цветя, които ще стоят няколко часа по масите и, за които на гостите така или иначе им е общо взето все тая какви са. Айде булчинския букет, после може да се изсуши и запази някак или ако е в приличен вид да си го взема и за следсватбената фотосесия, ама за останалата аранжировка няма смисъл.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 1 195
А може ли да попитам, колко броя питки са необходими? Църква+питка за захранване+питка за разчупване+питка за кума при надиграването = 4 .... или?
В църквата се плаща 5 лева и питката се освещава. Ако не искаш може да не освещаваш питка в църквата. Не е задължително и не ти я искат. Осветената питка се взема веднага от църквата и се ползва в ресторанта за захранване от свекървата със сол и мед. Може същата питка да се използва и за разчупването от младоженците. Така че ние минахме само с една питка. За захранването се чупят малки парчета, за да не се задавят младоженците и практически питката остава цяла. При нас двата ритуала бяха един след друг. Зависи от водещия /DJ- я/ и как ще се договорите с него.

# 402
  • Мнения: 1 196
Аз два пъти съм била само на църковен ритуал, но питка нямаше и в двата случая. Сега чувам това с внасянето и освещаването. Това на практика удължава ли още самия ритуал и кога точно се случва самото освещаване на питата? Или да си попитам направо в църквата. Иначе аз мислех да имаме два броя погачи- една за захранване и разчупване и още една към кумските дарове.
Ще имате ли шаферки? Може ли да ми препоръчате място/сайт, от където да им купя гривни/бутониери за ръцете? Не съм изисквала от тях да се обличат еднакво или в конкретен цвят, ако някоя иска да е в розово или синьо- добре, но иначе нямам претенции, тъй като и аз самата не бих се очаровала да е задължително да съм с конкретна рокля, особено ако не ми допада. Та за това мисля обединяващия им елемент да са бутониерите и букетчета примерно. Мислех и за аксесоар за коса, но там е  по- сложно, тъй като не се знае коя с каква прическа ще реши да бъде и дали ще й пасне въпросното бижу. Иначе аз в Ла Споса видях аксесоари на Бетина Венкова и много ми харесаха, изработва и персонално за клиента спрямо модела на роклята, прическата, личните предпочитания и т.н. Преди няколко дни се свързах с нея, за да обсъдим вариант за мен.

# 403
  • Варна
  • Мнения: 1 195
Освещаването на питката може да стане преди или след венчавката. То се извършва от свещеника вътре в олтара.

# 404
  • Мнения: 993
При нас питките бяха две, с които ни захранваха и после разчупвахме. В Катедралата питка не са ни искали, само вино. Ние обаче нямахме танци с питки и пилета, така че ако имате този ритуал, трябва да са 3. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт