Забременели след ин витро - Тема 41

  • 74 661
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 592
Следя се в Надежда, но мисля да раждам в Селена, Пловдив. Искам да попитам нивото на неонатология как се категоризира, на степени ли е? Вие знаете ли за тези 2 болници дали неонатологията е на едно ниво? Дали в сайтовете на болниците е описано, защото не го откривам.

# 256
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Момичета, малко съм притеснена след днешния преглед. Оказа се,че и двата ми близнака почти не са наддали за 16 дни. Правих ФМ на 31.10.17 в София на друга апаратура и там ги замериха. Всичко беше нормално спрямо прегледите в Бургас, а сега само по 50-тина грама са качили спрямо ФМ. Вярно е ,че не бяха в отлична за измерване позиция, но все пак ..... На всичкото отгоре се оказа, че започнах да вдигам кръвното и АГ-то ми изписа Допегит по половинка два пъти на ден,  каза че и това влияело на разтежа на бебетата. Увеличи ми и Магнерота на 3х2, а заради падащия хемоглобин вдигна и Малтофера на 2х1.  Кръвната захар също е леко завишена и сега трябва да си купувам глюкомер и да меря ежедневно. Мръъъънннн бе значи. След седмица пак съм на преглед да видим какво става с мъниците и да не би разликата да е от различните ехографи и различните формули на пресмятане на теглото. Иначе съм в 33+4 г.с и вече трябва да отида да си търся кой ще ми прави секциото, че още се мотая и не съм решила. Докторката каза, че ако не растат бебетата ще трябва да ги вадят след 2 седмици.

# 257
  • София
  • Мнения: 234
System, не се тревожи, меренето е малко ориентировъчно, още повече щом е на две апаратури... Аз например бях на ЖК на 30.10. и ми казаха, че той е 2300 гр., тя - 2050 гр., като дотогава имаха по 20-30 гр. разлика. И аз много се стреснах, че тя изостава... На 9.11. отново бях в Надежда на ЖК при същия АГ и апарат, и тогава ми каза, че тя е 2620 гр., а той - 2650 гр. Не се тревожи, защото така се влошава твоето състояние. Сега важното е да се погрижиш за себе си и ще видиш, че на следващия преглед бебетата ще са наддали достатъчно Hug

# 258
  • Мнения: 2 999
Систем, горе главата може разминаването да се е получило заради различните апарати. Дано овладеете кръвното обаче и захарта. Спазвай диета, дано помогне да избуташ още няколко седмици.

# 259
  • Мнения: 1 935
Систем,
Ехографите за да мерят точно трябва да се калибрират редовно, иначе почват да дават отклония. Но на много места мислят, че като си купят последно поколение и то вечно ще работи точно. На мен така ми разправяха с първата ми бременност, малко бебе, малко бебе, накрая се роди 3500... После разбрах, че и на други родилки от този ехограф малките бебета  са се оказали малки слончета Smile.
Но определено също е възможно от анемия да не наддават добре, затова гледай бързо да наваксаш с желязото.  При мен с първата бременост даже отслабнах в осмия месец, толкова нямах апетит (не знаех, че имам анемия). И като почнах да пия желязо и Б12.... охо такъв апетит ми дойде.

Дримс,
В сайта на Надежда пише, че неонатологията им е втора категория. Имаше слухове, че са получили трета категория, но не намерих официално потвърждение за това. Трета категория (най-високата) със сигурност имат Майчин дом, Токуда и Шейново. Болниците от трета категория имат право да приемат родилки за много ранно раждане и да се грижат за недоносени под 1200 грама.
За Пловдив не знам как е положението. Най-добре директно питай на място?

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 23:51 от steli4ka s

# 260
  • Мнения: X
В Пловдив неонатологията на Окръжна е много добра и имат модерен подход - нова и луксозна стая, в която мама и бебче да се гушкат и кърмят, ежедневна информация за състоянието на бебче и най-високо ниво на оборудване.
И на Селена нивото е вдигнато.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Следя се в Надежда, но мисля да раждам в Селена, Пловдив. Искам да попитам нивото на неонатология как се категоризира, на степени ли е? Вие знаете ли за тези 2 болници дали неонатологията е на едно ниво? Дали в сайтовете на болниците е описано, защото не го откривам.
В Селената неонтологията е най-висока 3та степен за недоносени деца. Лично аз останах доволна от раждането там. И за кърменето показват, за къпането също и грижите за бебето са на високо ниво. Без забележки мина всичко.

# 262
  • Мнения: 6 513
Скрит текст:
Момичета, малко съм притеснена след днешния преглед. Оказа се,че и двата ми близнака почти не са наддали за 16 дни. Правих ФМ на 31.10.17 в София на друга апаратура и там ги замериха. Всичко беше нормално спрямо прегледите в Бургас, а сега само по 50-тина грама са качили спрямо ФМ. Вярно е ,че не бяха в отлична за измерване позиция, но все пак ..... На всичкото отгоре се оказа, че започнах да вдигам кръвното и АГ-то ми изписа Допегит по половинка два пъти на ден,  каза че и това влияело на разтежа на бебетата. Увеличи ми и Магнерота на 3х2, а заради падащия хемоглобин вдигна и Малтофера на 2х1.  Кръвната захар също е леко завишена и сега трябва да си купувам глюкомер и да меря ежедневно. Мръъъънннн бе значи. След седмица пак съм на преглед да видим какво става с мъниците и да не би разликата да е от различните ехографи и различните формули на пресмятане на теглото. Иначе съм в 33+4 г.с и вече трябва да отида да си търся кой ще ми прави секциото, че още се мотая и не съм решила.
Докторката каза, че ако не растат бебетата ще трябва да ги вадят след 2 седмици.
Те следят едни персентили, на които трябва да отговаря бебето според гестационната възраст. Казаха ми, че ако паднат до 6, трябва да се извади, защото навън ще може да си навкса с растежа.
Скрит текст:
И понеже Кръстев на ЖК не обърна внимание на тези неща и пуска доплера няколко пъти, докато не отчете нормално, една седмица по-късно като отидохв кабинета за ФМ за доплер, персентилите бяха паднали до 3 или 4 дори, не помня точно - 37 г.с. Родих по спешност, 5 дни му вливаха системи, защото беше дехидратиран, но се оправи.
Така че няма страшно Simple Smile

# 263
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Благодаря за подкрепата момичета. много се надявам като отида в четвъртък на прегледа всичко да е много по-добре и да са наваксали на тегло.

# 264
  • Мнения: 6 513
Дано, стискам палци Hug

# 265
  • Мнения: 2 999
Дано, Систем - стиснати палци и от мен. Чакаме те с добри новини.

# 266
  • София
  • Мнения: 10 642
Кети, снощи не ти отговорих напълно, ама малко се бях шашнала, че д-р Хедер иска да минавам на инсулин.
Но.... А. Uterina  са артериите на матката.
А. Umbilicalis са артериите на пъпната връв.
А. Cerebri e артерията към мозъка.
Най- отдолу имаш заключение “нормален фето-плацентарен кръвоток”, а това е важното

# 267
  • Мнения: 19 686
Хм, а обоснова ли се? Иначе знам, че няма да се церемони за инсулина, ама доколкото помня, ти даже нямаше пълно обременяване с глюкоза. Или бъркам?

# 268
  • Мнения: 2 999
Нандин, това неприятно звучи.
Кристи, днес си мислих за теб - нещо пак ми зачеза от хоризонта. Какви ги вършиш?

# 269
  • Мнения: 19 686
Съпреживявам никненето на зъби и стремежът да паднеш по сто пъти на ден. Ако успееш да си удариш главата или да счупиш нещо, е даже бонус.

Та хубави работи при мен Joy

Общи условия

Активация на акаунт