Забременели след ин витро - Тема 41

  • 74 667
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Много се радвам, че Персенска е започнала да предписва Прогестан Simple Smile Аз бях една от първите и пациентки, при които се налагаше да се прилагат инжекции с прогестерон (аз слагах Пролутон депо до 14гс) и заедно четохме листовки и умувахме схеми, защото трябваше да се поръчват от Турция. Док не беше много убедена, че се налагат, но явно след положителния резултат при мен и още една-две жени е решила да промени подхода. Браво!
Има ли вече Прогестан в България или пак от Турция се поръчват?

# 361
  • Мнения: 2 999
Пънче, прогестан в БГ няма, но относно как прилага Перси Прулотон депо и кринон ясно. Но много се смях на нейно изказване тази година, благодарение на което беше създала доста нерви и сълзи при приятелка.

Та крилатата фраза е: “Ами аз не съм запозната с този препарат Прогестан, но имам пациентка, която направи аборт заради него.” 😂😂😂 това изказване е достойно за пренаписване на учебниците по медицина.

Тъжното в случая е, че въпреки, че не е запозната бърбори глупости. 😂😂😂 Може да е голям специалист, но да плашиш пациентка с подобни изказвания е недостойно според мен.

# 362
  • Мнения: 541
И аз имах доста обилно кървене е 5 г.с с вдигане на уртрогестана на 3х2 орално и Зарзио всеки ден успяхме да го овладеем. Имах зацапване кафяво 10 дни и даже си помислих, че няма как нещо да е останало при всичката тази кръв, но ето развиваме се и от днес съм 17г.с + 1 ден. Стаменов видя пулсации в 6г.с, пулс чухме към 8гс

# 363
  • Мнения: 534
Пънче след трансфера бях само на кринон, но същия ден пуснах прогестерон, който беше 4.3ng/mol, това е под долна реф.гр в лабораторията на Надежда. Тъй кто трансфера ми беше късно в 17ч тя вече си беше заминала и от манипулационна, като видяха резултата се шашнаха и и се обадиха веднага да я питат какво да правят с мен. Обясних на акушерката, че имам Пролутон депо и Персенска каза веднага да ми го бият и по една инжекция през ден да слагам. Добре, обаче след 5 дни пускам прогестерон отново да видим как върви и се оказва, че от 4.3 се е качил на 6ng/mol, абсолютно недействат тези инжекции при мен комбинирано с Кринон гел 2*1 сутрин и вечер. Разбира се писах на Персенска, но тя незбаеше как да реагира и реших да се допитам до приятелка, която ме посъветва веднага да мина на Прогестан всеки ден по две ампули. Намерих от истанбулската тема момичета, който никога няма да забравя, защото толкова бързо се отзоваха и ми изпратиха останалите си инжекции, за да спасим положението докато намеря кой да ми купи от Турция (п.с.април има пол.тест с висока стойност на 10 ден 130чхг, но пак заради кървене загубих бебчето и вече бях се шашнала, че сега ще стане същото) . Започнах да бия Прогестана питах Персенска как в какви дози, но тя незнаеше как и ме остави на самотек така да се каже. Мога да твърдя, че благодарение на тези инжекции успях да задържа бебчето. Веднага прогестерона ми се вдигна и то от 6 на 50ng/mol за седмица. Биех ги до 12+3 дни заедно със Зарзио през ден. Дано да има повече такива приятелки, който повдигат духа и не ти дават да паднеш в тези моменти, а ти дават най-правилните съвети в борбата за дете Heart Дънди Обичам те и ще съм ти задължена цял живот Heart Heart Heart

# 364
  • Мнения: 2 999
Heart Теди, най-голямата награда ще е принцесата, която живот и здраве ще се появи само след няколко месеца на бял свят.  Heart
Тук всички минаваме за по-кратко през Ада, но важното е как излизаме от него. Heart Eyes

# 365
  • Мнения: 534
Heart Теди, най-голямата награда ще е принцесата, която живот и здраве ще се появи само след няколко месеца на бял свят.  Heart
Тук всички минаваме за по-кратко през Ада, но важното е как излизаме от него. Heart Eyes
Как и с кого, защото ако сме сами е много трудно Hug Heart

# 366
  • Мнения: 1 935
Два пъти имах кървене и два пъти Прогестана го спря. Бих по две ампули веднъж дневно за няколко дни, после си продължих с Кринон. Няма го в БГ, нито в ЕС. Само в Турция.

# 367
  • Мнения: 852
Общ белтък и албумин*                     
     Общ белтък   L        62       g/l    63-84   
     Албумин                35       g/l    35-55

Момичета,вашия коментар?

# 368
  • София
  • Мнения: 10 642
Кети добре са, при бременни референтните са други

# 369
  • Мнения: 852
Мерси Nandin , чудех се дали не трябва да взимам някакви протеини

# 370
  • София
  • Мнения: 3 050
Кети, при мен за подобни резултати, само че придружени с отоци ми изписаха млечен протеин 3х2 мерителни лъжици. Ако нямаш отоци, мисля че всичко е наред.

# 371
  • София
  • Мнения: 10 642
То по-важно е дали има белтък в урината

# 372
  • Мнения: 852
Албумина нисък ли трябва да бъде?

# 373
  • София
  • Мнения: 10 642
За серума ли става въпрос?

# 374
  • Мнения: 1 935
Кети добре са, при бременни референтните са други
А какви са референтните?
Моя белтък е 60.

Общи условия

Активация на акаунт