Рано ли е за Инвитро?

  • 2 498
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте! Аз съм на 29 години, мъжа ми на 33. Имам ПКЯ и нередовен цикъл, според лекарите не е тежка форма, но правя големи кисти 1-2 пъти в годината, които изчезват след цикъл. Пих дълго време противозачатъчни, спряла съм ги от 7 месеца и от тогава ходя на фоликулометрии. За тези 7 месеца се установи само 1 овулация. Спермограмата е ок, направила съм всички други хормонални изследвания - и те са ок. Предстои ми единствено цветната снимка. Знам, че тя е определящя за това какво ни предстои от тук нататък. Ако е добре снимката следва стимулация, а после и инсеминация, съответно ако не е добре дикректно инвитро. Знам, че търпението е много важно за целия процес на зачеване, но вече нямам много такова. Просто като виждам, че за толкова месеци съм имала само един единствен шанс- една О и не ми се чака.

Въпросът ми е -  дали според вас е рано директно за инвитро? Рано ли е на 9-10 месец опити и да се пристъпи направо към това и да прескочим стимулации и инсе, ако снимката е ок?

# 1
  • Мнения: 2 644
Не си губи времето с инсеминации. Направи директно инвитро. Като между процедурите  (ако са неуспешни) винаги можеш да правиш опити за естествено забременяване. Аз не съм на мнение ,че можеш да чакаш. Ние пробвахме 9 м. , и забременях от инвитро, а представям си да бяхме чакали още година, няма нужда,   детето ми щеше да е новородено, вместо на 1 г. 
Успех

# 2
  • Мнения: 56
Знам, че възрастта може би е определящ фактор. Млади сме, разбира се може и по-млади да сме, но просто не искаме само едно дете. Като видях, че първото няма изгледи да става лесно, второто ми се струва толкова далчено. Мечтата ми е да имам голямо семейство, на тези години не си се предствях без деца. Някак си исках да стане естествено, както е определно да е, и макар че минаха 7 месеца още не осъзнавам какво се случва.

# 3
  • Мнения: 714
Познавам лично 3 жени, след години чакане, родили след инвитро, и после докато се усетят, че имат дете, хоп, втора бременност нормално. Никой нищо не знае в този живот. И аз исках 2 деца с малка разлика, но не ми било писано (засега). И въобще не си възрастна моля те Simple Smile Аз родих на 36 (преди 2 год) и искам още едно дете. Относно инвитро не съм запозната и не мога да помогна, но съм чувала за забременени по нормален път между опити за инвитро. Абе .....живот. Желая ти успех и стискам палци, каквото и да решите. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 669
Според мен поговорете с някой от клиниката, който движи документите за фонда дали може да кандидатствате.

# 5
  • Мнения: 56
Да, това със сигурност ще го направим съвсем скоро. Но знам, че от кандидатсването до самото инвитро минава време- мин година до колкото знам.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 11:38 от Propofola

# 6
  • Мнения: 1 669
Минават вече около 6-7 месеца с тенденция да станат по-малко.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 844
Propofola, като те чета все едно пишеш за мен, когато започнах 2011 г., бях на 30 г. Sad
При нас проблемът беше ПКЯ и липса на овулация. Направихме няколко стимулации на овулация за нормално забременяване и после 4 инсеминации. Стана от първото инвитро.
За мен инсеминациите бяха загуба на време и пари. Единствено ми послужиха за кандидатстване по ЦАР, което не е малко.
При мен се оказа, че повечето ми яйцеклетки са некачествени, което често се случва при ПКЯ. Но това го разбрахме на инвитрото. При инсеминациите правех по 2-3 фоликула, естрадиолът уж беше висок, таймирахме добре овулацията, но бременност не настъпи. Една инсеминация ми излизаше над 1000 лв. и като изключим пункцията, почти си наподобява инвитро - стимулация с хапчета и инжекции, през няколко дни прегледи, хормони, таймиране, после надежди, кръвен тест след 14 дни и накрая разочарованието е пак голямо. Всичко това ми отне 2 години.
Затова от позицията на времето и от опита ми, бих си позволила да те посъветвам - направи си ЦС и ако тръбите са ОК, не си губи времето с инсеминации. ако имате възможност финансирайте инвитро и не се занимавай. Ако разчитате на парите от ЦАР, ти трябват инсеминации, защото се води неизяснен стерелитет.
Успех ти желая  Hug  

# 8
  • Мнения: 1 669
Фрида, щом при тях ще се води неизяснен наистина няма смисъл от фонд. Аз също направих 4 инсета за над 4000 лв...да си бях финансирала един опит...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 844
Фрида, щом при тях ще се води неизяснен наистина няма смисъл от фонд. Аз също направих 4 инсета за над 4000 лв...да си бях финансирала един опит...
Да, но тя не е проверила още тръбите.
Ако са проходими, аз бих си самофинансирала инвитро. Ако не са - по фонда е лесно. И на мен инвитрото ми излезе колкото 4 - те инсеминации. Но ако нямат възможност, им трябват инсеминациите.
Аз не съм ползвала фонда. След инсеминациите, пуснахме документите, и направихме опит, докато чакаме заповедта. При мен правихме Зет заради хиперстимулация, а междувременно от фонда ме накараха да си взема заповедта,  а аз забременях от Зет и заповедта ми "изгоря". Абе въобще не ни се получиха нещата с парите, но важното е, че имаме дете.

# 10
  • Мнения: 56
Благодаря за отговорите на всички. Аз не съм запозната все още с критериите за кандидатсване по фонда, но доколкото разбрах СПКЯ се води неизязнен стерилитет, така ли? Т.е ако тръбите са ми ок имам вариант да кандидатствам само след 4 инсеминации като неизясенен стерилитет?

# 11
  • Мнения: 1 669
Аз не съм много сигурна дали при вас е неизяснен...питай в клиниката дали не може да е по женски фактор и да минеш без инсеминациите. Но пък на Фрида случая е идентичен и се е водело неизяснен.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 642
СПКЯ не е индикация за ин витро

# 13
  • Мнения: 56
Ясно. Благодаря, че ми изяснихте тази така голяма подробност. Трябвало е по-рано да се информирам. Ужасно се чувствам сега. Все се надявах, че може да кандидатсваме с тази поликистоза. С тази моя овулация на 7 месеца веднъж и предвид, че не винаги са качествени якцеклетките и това да не е достатъчно за фонда...Без думи направо Sad
Вярно, че има разлика от поликистоза до поликистоза, има и по-леки форми, аз познавам няколко момичета забременели естесвено с това заболяване, но все пак някак не е честно. Можеше да има някакви заложени критерии за кандидастване.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 642
Влизте в сайта на ЦАР, там са описани критериите за одобрение.

Общи условия

Активация на акаунт