Лего и как избирате конструкторите за детето си?

  • 5 754
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Интересно ми е как е положението в други средностатичстически български семейства.
Моят син е на 7 години и обожава конструирането. "Вината" е моя понеже от много малък му купувах всякакви конструктори като не съм робувала на марки и мода, а по-скоро на темите, които го вълнуват. Така открих например пиратите на  Мега блокс, които според мен са  дори много по-добри и реалистични от тези на лего, Deadly 60 на CBS също са страхотни конструктори на тема природа. Купувала съм и Лепин и Бела, които не отстъпват според мен като качество, а цената е в пъти по-ниска. Имаме и по някое Lego за цвят. Аз харесвам конструирането и смятам че развива любознателността и креативността, харесвам и Лего като замисъл. НО всички знаем какви са цените на Лего в България, а и по принцип. Аз лично не съм склонна да давам по 200-300-400 лв. за 1 конструктор. Може би съм такъв "чешит" но за мен "марката" няма особено значение. Отделно пазарувам от чужди сайтове и знам какви са цените навън. НО детето отскоро започна да иска само Лего - дете от неговия клас носи някакви конструктори за по 70-100 лв. да си играе в занималнята и всички се прехласват. Не ходим в някакво елитно начално училище, съвсем обикновено. Вие как сте с Легото, да си сверя часовника ... Нямам против да купувам за повод, но това всеки ден да ми се мрънка за Лего и че вчера "х" донесе това, пък онзи ден "онова" много ме дразни. Мислех че съм възпитала в него любов към конструирането и творенето а сега се изявява като малък "сноб". Вие как бихте постъпили?

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Моят син хaресвa Лего Криейтър и сaмо него купувам. Пробвaлa съм и с други мaрки и модели ,но към тях интересът е 0.Точно този модел Лего не сa и толкова скъпи, но вече има всичките и съм в чуденкa кaкво друго ще му хaресa...

# 2
  • Мнения: X
Моят син хaресвa Лего Криейтър и сaмо него купувам. Пробвaлa съм и с други мaрки и модели ,но към тях интересът е 0.Точно този модел Лего не сa и толкова скъпи, но вече има всичките и съм в чуденкa кaкво друго ще му хaресa...

И аз ги харесвам, имаме пътища на Лего и няколко къщи и си мислех, че ще се вдъхнови да развие "град" но засега си пада по по-страховити и загадъчни теми, не знам дали е от възрастта или е до дете. На колко годинки е сина Ви? - може би има надежда да стигнем и до този етап, засега пътищата стоят на етажерката и се вадят рядко. А големи конструктори лего само по повод ли купувате или аз съм "скръндза"?

# 3
  • Мнения: 47 889
Имаме огромен кашон Лего, в който се търкалят  от Лего Хобит до сложни части за коли...просто моите деца вече не играят с Лего, което ми е странно, но не става насила. Simple Smile
Купувала съм Лего през годините, защото се уморих от кофти части и изпълнение или несъвпадащи части, тези си съвпадат идеално и нямам грижи. Има много онлайн предложения за нови моделчета от налични части и т.н. Фен съм на марката и съм доволна.
Покрай черен петък и други намаления изпадат мнооого изгодни цени, особено онлайн и от чужбина, обикновено се възползвам и зареждам, та после за поводи да подарявам Wink  
И последно- в детската и училище носим само неща, които можем да прежалим. Има кражби и какво ли не, включително факта, че децата се дразнят. Никога не би ми хрумнало да носим Лего в училище. Поговори с персонала и обясни, че го смяташ за неприемливо. Децата се дразнят, може да изчезне някоя част и да се изпокарат и т.н. Ако за персонала е толкова важно да се занимават с нещо, да се обсъди закупуване на някакви настолни игри- Диксит и от този сорт, и да играят няколко деца едновременно, има образователни игри на приемлива цена и т.н.

# 4
  • Мнения: X
Имаме огромен кашон Лего, в който се търкалят  от Лего Хобит до сложни части за коли...просто моите деца вече не играят с Лего, което ми е странно, но не става насила. Simple Smile
Купувала съм Лего през годините, защото се уморих от кофти части и изпълнение или несъвпадащи части, тези си съвпадат идеално и нямам грижи. Има много онлайн предложения за нови моделчета от налични части и т.н. Фен съм на марката и съм доволна.
Покрай черен петък и други намаления изпадат мнооого изгодни цени, особено онлайн и от чужбина, обикновено се възползвам и зареждам, та после за поводи да подарявам Wink  
И последно- в детската и училище носим само неща, които можем да прежалим. Има кражби и какво ли не, включително факта, че децата се дразнят. Никога не би ми хрумнало да носим Лего в училище. Поговори с персонала и обясни, че го смяташ за неприемливо. Децата се дразнят, може да изчезне някоя част и да се изпокарат и т.н. Ако за персонала е толкова важно да се занимават с нещо, да се обсъди закупуване на някакви настолни игри- Диксит и от този сорт, и да играят няколко деца едновременно, има образователни игри на приемлива цена и т.н.

Блгагодаря за мнението. А кога спряха да играят с Лего? Чудя се как ще е при нас. Конструкторите са основно нещата с които играе и имам чувстовото че още време ще са му интересни, но знам ли? Моят син много боледуваше в градината и може би покрай стоенето му идваше "музата" да конструира. Сега в училище като че ли по-скоро иска нещо с което и той да се "изфука", което не ми харесва. Идеята за колективни игри е много добра.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 09:24 от Анонимен

# 5
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Дъщеря ми много обича да играе с конструктори. Общо взето съм купувала основно лего /една голяма част е наследена и от братовчедка и/ и banbao, които са изцяло съвместими с лего. Всичко е събрано в една огромна кутия и си строи каквото си измисли в момента - основно разни къщи, стаи...
С други марки конструктори нямам опит.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите от бебета са фенове на всякакви видове конструктори и сглобяеми играчки. Имаме огромна кутия Лего и подобни части и до сега играят много с него. Аз лично харесвам Лего и го предпочитам, но е имало моменти когато по финансови съображения съм купувала Бимбао. Между другото са напълно съвместими с Лего.
Но това с носенето на играчки в градината / училище е съвсем друг проблем и няма връзка с Лего. Ако не беше Лего щеше да е нещо друго. Обяснила съм още в детската градина, че не може да имат всичко, което видят. Както и другите деца нямат всички играчки, които моите имат. Пресичам в зародиш всякакво мрънкане на тази тема и те отдавна си знаят. Не се чувствам длъжна да задоволявам всякакви видове капризи на децата. Лего подарявам по повод - Коледа, РД.

# 7
  • Мнения: X
Дъщеря ми много обича да играе с конструктори. Общо взето съм купувала основно лего /една голяма част е наследена и от братовчедка и/ и banbao, които са изцяло съвместими с лего. Всичко е събрано в една огромна кутия и си строи каквото си измисли в момента - основно разни къщи, стаи...
С други марки конструктори нямам опит.

В момента съвсем открито в България се продават имитации на три пъти по-ниска цена - Лепин, Бела. Купувала съм и качеството е било отлично. Имам дори покупка от Алиекспрес  - търсех много рядък конструктор, който се намира много трудно или на изключително висока цена, а като идея ми се струваше че много щеше да допадне на детето. Тогава рискувах с качеството и поръчах за 40 долара от алиекспрес - полученият конструктор по нищо не остъпваше на Лего, а и детето на този етап не се вълнуваше от марката. Може би затова сега се дразня като "дудне" само за Лего, просто аз не съм такава, отделно се дразня и от това че всеки ден  се цупи защо нямал "такова" Лего. Но сте прави че ако не беше Лего щеше да е друго а тепърва ще започне и носенето на игри и телефони, които още нямам желание да купувам ...

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 09:38 от Анонимен

# 8
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Купувала съм основно Банбао (както посочих по горе заради съвместимостта им с лего) защото ми е и най-лесно за намиране. Тук при нас го има в една книжарничка и знам че винаги мога да намеря за дъщеря ми или за подарък (не винаги ми се занимава да поръчвам). Виждала съм и други имитации, но не аъм била сигурна дали ще ни допаднат и не ми се е рискувало. Лего съм купувала ако много и хареса даден модел и ми е сносен като цена. И без това след едно сглобяване заминава в кутията и се ползва за строеж на измислените от нея къщички


Играчки в градината никога не е носила, бях го забранила за градината. Най-много да позволя пред блока с приятелките и. 

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Моят син е на 9 и 5 месецa ,сериозно почнa да се зaнимaвa с легото на 8,преди това изобщо не го отрaзявaше.

# 10
  • Мнения: X
Моят син е на 9 и 5 месецa ,сериозно почнa да се зaнимaвa с легото на 8,преди това изобщо не го отрaзявaше.

Това е добра новина, харесвам конструирането като хоби Simple Smile и ако го запази ще се радвам

# 11
  • Мнения: 8 171
Moето е почти на 8 и се чудя от Лего няма ли да ни изпратят златна карта Simple Smile
В началото купувахме Лего дупло, постепенно мина на по-сложни неща. Тогава се пробвахме да купуваме от китайските магазини. Част от тях не пасваха частите и детето се ядосваше. Налагаше се ММ да прекроява някой неща за да станат. А и самото дете порасна и започна да иска определени модели. Към днешна дата винаги е наясно кой модел иска, кой ще излезе....често висим в магазините само за да разглежда конструкторите. Имаме купища у дома. Добре че още от самото начало започнах да запазвам всичко по кутиите. Така че вчера примерно сглоби една мина която получи за 3 ят РД.

Разбира се ,че не купуваме без повод. На за всеки повод - РД , ИД, Коледа и каквото и да било друго неговото желание е ЛЕГО. Моето не се вълнува от марката а от самият модел. И ако на Лего незма кое си главата на човечето има 2 страни /тъжна и смешна/. на другите го няма. А и ние никога не сме избирали кой ще бъде конструктора - той ясно и точно знае.

# 12
  • Мнения: X
Moето е почти на 8 и се чудя от Лего няма ли да ни изпратят златна карта Simple Smile
В началото купувахме Лего дупло, постепенно мина на по-сложни неща. Тогава се пробвахме да купуваме от китайските магазини. Част от тях не пасваха частите и детето се ядосваше. Налагаше се ММ да прекроява някой неща за да станат. А и самото дете порасна и започна да иска определени модели. Към днешна дата винаги е наясно кой модел иска, кой ще излезе....често висим в магазините само за да разглежда конструкторите. Имаме купища у дома. Добре че още от самото начало започнах да запазвам всичко по кутиите. Така че вчера примерно сглоби една мина която получи за 3 ят РД.

Разбира се ,че не купуваме без повод. На за всеки повод - РД , ИД, Коледа и каквото и да било друго неговото желание е ЛЕГО. Моето не се вълнува от марката а от самият модел. И ако на Лего незма кое си главата на човечето има 2 страни /тъжна и смешна/. на другите го няма. А и ние никога не сме избирали кой ще бъде конструктора - той ясно и точно знае.

Нашата имитация никога не е била предлагана в България, 900 части е, в ebay започва от 150 паунда. Случайно видях конструктора и много ми допадна и тогава реших да пробвам китайските -купих я за 40 долара директно от Китай и нямам абсолютно никакви забележки - може би затова имам добро мнение и за китайските неща, особено за по-стари модели, които са интересни и трудно се намират в еbay това е вариант.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Специално за детски играчки съм абсолютно твърда- дървени или от БЕЗопасна пластмаса. Залагам на Лего пред незнайни марки, заради сигурността и здравето на децата ми ...
Може да има едно малко конструкторче, но ще е Лего.

Веднъж купих евтин заместител и той така смърдеше на някакви отрови, че веднага отиде в кофата.

Другата марка, на която вярвам е Вадер...

# 14
  • Мнения: 8 171
Sparkles сигурно има и качествени неща. Но поради факта ,че детето няма как да ги види...при нас не се получава. На пръсти се броят нещата които са му подарени без той да ги е пожелал. Обикновено е абсолютно наясно какво иска. И понеже за мен това подаръка е за да зарадваш детето - това купуваме.

Aз също така считам, че това един етап с който се сблъскваш в момента. Винаги го има носенето на играчки и залитането от другите деца. Ако не е Лего ще е друго нещо. Моето още от ДГ знае, че това че Гошо го има не значи че той веднага ще го получи. Миналата година приятелче получи за РД ховоърборд. За мен страшна глупост за много пари. Детето почти за всички празници искаше такъв. Обяснихме защо и как няма да получи. С времето истерията  мина.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 12:25 от Hope for Two

Общи условия

Активация на акаунт