160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 635
  • 730
  •   1
Отговори
# 510
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На моите деца Хай Скулс започва хибридно. Който иска ще ходи на училище с маска, който иска ще е онлайн. Направили са им часовете на блокове и всеки ден ще имат по 4 класа, с цел по-малко да се движат по коридорите.

Аз съм 32 гс вече, но и на мен ми е първа бременност следена тук и опита ми е само от тези 32 седмици Simple Smile
Урина ми взимат всеки път, кръв през месец. На ултрасаунд ходя всеки месец, но аз се водя рискова бременност и затова. Отделно всеки месец съм при лекарката, която ме следи и то се получава, че през 2 седмици съм на лекар.  Иначе мисля, че са 3 прегледа с ултрасаунд  -около 12, около 20 и около 30 седмица. От тази седмица започвам да ходя на запис на тоновете на бебето - всяка седмица по веднъж. Отново това е защото съм рискова бременност, мисля че при другите в началото се ходи веднъж на две седмици и чак накрая се започва да се ходи всяка седмица.
За раждането ще видим как ще е, надявам се мъжа ми да се престраши и да присъства. Малко го е страх като че ли. Предишните ми две раждания бяха в Бг и там по дифолт бащата го нямаше.

# 511
  • Мнения: 22 427
Здравейте момичета,

бих искала да попитам, как стоят нещата с влизането в страната за хора, които имат 10годишна виза?
Могат ли безпроблемно да влязат и излязат от САЩ? Или има ограничения.

# 512
  • Мнения: 3 478
Здравейте момичета,

бих искала да попитам, как стоят нещата с влизането в страната за хора, които имат 10годишна виза?
Могат ли безпроблемно да влязат и излязат от САЩ? Или има ограничения.

Не бива да летят през Шенген, забраната е до септември.

# 513
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Здравейте момичета,

бих искала да попитам, как стоят нещата с влизането в страната за хора, които имат 10годишна виза?
Могат ли безпроблемно да влязат и излязат от САЩ? Или има ограничения.

Не бива да летят през Шенген, забраната е до септември.
същото и ако с паспорт от държава в Шенген

# 514
  • Мнения: X
+ UK & Ирландия.  Споменавам го, защото това изключва доста възможни полети. Китай, Иран, Бразилия също са в списъка, но едва ли някой от България ще лети през тях - ако изобщо става въпрос за идване на български гражданин от България, разбира се.

С турските линии би бил вариант. Сръбските ако летят директно до САЩ. Катарските може би също. Не съм гледала скоро кой къде лети.

# 515
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Сръбските и катарските са варианта за сега.Турските не летят до САЩ в момента.Въпреки ,че и със сръбските не е гаранция че като кацнеш в САЩ ще те пуснат чух че било малко където мине номера-говоря за български граждани с туристическа виза.Дано от септември отворят границите но едва ли....като гледам колко е зле положението...

# 516
  • East Coast
  • Мнения: 333
Брат на моя приятелка (със зелена карта, за първи път) летя през Истамбул, на 3ти юли. Каза, че са нямали проблеми нито на летището в Турция, нито при емиграционните във Вашингтон.
Не са им казвали и да стоят под карантина
До преди 3 седмици български граждани можеха да летят през Турция и Катар.
Не знам дали не са го променили сега 🤷‍♀️

# 517
  • East Coast
  • Мнения: 333
Малко да побутна темата.
Как сте лейдис? Дано имате хубав ден Simple Smile

За училище. Започваме със сигурност онлайн, но казаха, че ще направят всичко възможно да отворят и да бъдат децата c in person learning.
Аз естествено я записах да ходи, когато това е възможно Hands Pray

За поканите. Четох, че до декември няма да издават нови тур. визи ( много ми се искаше да пробвам за майка... Disappointed дано поне като родя да успее да дойде). Даже не се знае и след това Unamused  Няма причина за тези, които летят ( не през Европа)  с вече съществуваща виза да не могат да летят. Но знае ли човек Rolling Eyes

# 518
  • Мнения: 2 980
Здравейте, момичета.
Влизам  да споделя една кампания за дарения, която не получава много внимание: https://bg-mam.ma/t/1228095. Наложи им се да отложат операцията заради недостатъчно средства и парите продължават да са прекалено малко. Ако можете да я споделите в мрежите си, би било чудесно.

Поздрави на всички и стиснати палци на всички бременни.

# 519
  • Мнения: 419
Здравейте момичета!

Тъкмо намерих тази темичка и искам и аз да се включа. 😊

Аз живея в Ню Орлеанс от 3 години. Дойдох тук да уча но с ученето дойте и любовта и тази година на 14 Фебруари се омъжих (точно преди да започне тази лудница с короната). Сега съм последен семестър право и декември се дипломирам. Живот и здраве, пред юни очакваме тъй мечтаното бебче. Аз имам момченце на 11 години от първия ми брак което живее в България и се надявам скоро да може да се присъедини към нас. Но за мъжа ми това ще е първо детенце и много се вълнуваме.

Ще се радвам да се запозная с други мами. 😊

# 520
  • Мнения: X
Elektra, добре дошла! Обожавам Ню Орлеанс! Колко вълнуващи събития покрай теб! Успех с последния семестър, изпита за правоспособност и, вероятно най-важно - лека бременност!

# 521
  • Мнения: 419
Elektra, добре дошла! Обожавам Ню Орлеанс! Колко вълнуващи събития покрай теб! Успех с последния семестър, изпита за правоспособност и, вероятно най-важно - лека бременност!


Благодаря! 😊 Аз много обичам Ню Орлеанс. Бях дошла преди 7 години на бригада докато още учих в България - оттогава ми остана тук сърцето и си бях казала че един ден ще се върна. Догодина ще трябва да се местя в Хюстън обаче защото там си намерих работа. Не съм живяла там и се надявам да ми хареса - поне си оставам на юг.

Ти къде си?

# 522
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
NOLA е прекрасен! Хубаво място, само да не бяха толкова много насекомите лятото и да не беше чак такава жега и влага! Усещането което изпитах когато за първи път го посетихме този град беше ново и странно - мънистата бяха буквално на всякъде, по жицита на трамвайте, по дървета, огради, улици, паркове, по други жици, тераси... където и да можеше да ги хвърлят и увисят, все имаше! Невероятно усещане! Френския квартал с джаза по улиците е изключително весел, джаза на много високо ниво за уличен джаз! Изобщо ако не беше климъта, често сме си говорели, че бихме живяли там Simple Smile

Успех с раждането - бързо, лесно и дано момчето ти се присъедини към вас колкото се може по скоро!

# 523
  • Мнения: 419
NOLA е прекрасен! Хубаво място, само да не бяха толкова много насекомите лятото и да не беше чак такава жега и влага! Усещането което изпитах когато за първи път го посетихме този град беше ново и странно - мънистата бяха буквално на всякъде, по жицита на трамвайте, по дървета, огради, улици, паркове, по други жици, тераси... където и да можеше да ги хвърлят и увисят, все имаше! Невероятно усещане! Френския квартал с джаза по улиците е изключително весел, джаза на много високо ниво за уличен джаз! Изобщо ако не беше климъта, често сме си говорели, че бихме живяли там Simple Smile

Успех с раждането - бързо, лесно и дано момчето ти се присъедини към вас колкото се може по скоро!

Мерси много за хубавите пожелания! 😊

За жегата и влагата се свиква. Но аз съм човек който предпочита да му е жега отколкото да мръзне от студ. 😀 А знам че е и Хюстън е голяма жега така че оттърване няма. Аз много исках да останем в Ню Орлеанс обаче в същото време много исках да работя в международна кантора а тук няма такива. Така че Хюстън беше най близкия вариант. Поне за сега. Аз ще се местя в Хюстън сама с бебчето защото мъжа ми трябва да остане още една година в Ню Орлеанс да си завърши специализацията и после зависи къде и той ще си намери работа. Той е от Ню Джърси и главния офис на моята кантора е в Ню Йорк обаче въобще не ни се иска там - данъците са по високи (Тексас няма state income tax!) и цените на имотите са в пъти по високи.

Вие къде сте?

# 524
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ние вече не сме в щатите, в ЕС се върнахме преди доста години. Но си ходим до щатите от време на време и следя там доста неща защото евентуално ще се върнем там.

Тенеси също няма state income tax (има и още щати), но едва ли това е най определящото за решение за къде да се живее. Знам, че се свиква с жегата и влагата. Проблема на мен са ми насекомите - с тях не бих могла да свикна. А на юг около вас е гъмжило. Случвало ни се е да минаваме през облаци от насекоми, буквално, и сме карали едва едва в пон 15-20мили защото облака е много голям и се размазват яко, а чистачките и течността не успяват да изчистят стъклото! Голяма гадост! Най-вече над мостове ни се е случвало такъв кошмар. Ще си намерите къде като си приоритизирате нещата и в крайна сметка винаги ще има компромиси. Пък и може няколко пъти да се преместите. За това след като се преместите, изчакайте поне година на новото място преди да купувате жилище. Продажбата на жилище не е кой знае какъв проблем, проблема е да не се окаже, че ще го продадете на загуба.

Общи условия

Активация на акаунт