160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 703
  • 730
  •   1
Отговори
# 105
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Да не забравяме, че има разлика от щат до щат и в цените на здравните услуги. Има щати където за 150$ правят ЯМР на коляно или рамо ако нямаш застраховка, а на други места това може да се окаже, че сумата която трябва да се плати от пациента след като застраховката е покрила може би някаква част.

# 106
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Така е разлики има, но все пак ми се стори, че ставаше дума за профилактика.

# 107
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Jane, има много хубаво местно вино и крафт бири тук, струва си зимата. А тази зима между другото е някакъв шок с балми 32 дегрийс  цял месец вече. Ийст коуст ни взеха всичкия студ.

# 108
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Така е разлики има, но все пак ми се стори, че ставаше дума за профилактика.
Горе долу същото е и за профилактиката. Има и застраховки с много висок deductible. И съответно почти цялата цена трябва да се плати от пациента. Правенето на изследвания в болницата добавя. допълнителни много високи чарджове, за това и на скоро Аетна ли беше, която каза, че няма да плаща вече за радиологични изследвания правени в болница на outpatients. Много време им отне да се усетят. Аз преди години още се чудех защо застрахователните компании плащат тези значително високи цени на изследванията когато са правени в болница, сравнени с например в stand alone  центрове за изследвания. Явно не само аз съм си го задавала този въпрос.

# 109
  • Мнения: 1 152
Jane, точно там е въпросът - че добрите специалисти тук не си правят договор със здравната каса; а от друга страна, лекарите, които имат такъв, имат минимални лимити за изследвания по ЗК и нямаш шанс да те огрее, освен както споменах.
Ти колко плащаш за здравна застраховка и ти е 700$ цената (до колкото разбрах това е за пкк и нещо друго?)

Междувременно, сме се ориентирали към Чикаго.

# 110
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Другото нещо е цитонамазка (PAP smear)

# 111
  • Мнения: 103
Изследването всъщност ми излиза по - скъпо, когато става въпрос за профилактика. Ако имам конкретни оплаквания, които да изискват кръвна картина, тогава застраховката ще покрие по - голяма част. Колко покриват като % съм забравила вече, защото през последните две години не съм стъпвала в лекарски кабинет освен за един профилактичен преглед, който ми е безплатен. Това, което помня е, че е трудно да се каже изобщо какво ще покрият, докато докторът не ги bill-не. Ако искаш да знаеш точно колко ще платиш, трябва предварително да изискаш кодовете на абсолютно всяка процедура, която ще се bill-не и да се обадиш с тези кодове на компанията, от която ти е здравната застраховка.
На всичкото отгоре абсолютно всеки един път се получава някаква грешка и аз трябва да звъня по телефона, да се разправям, да разпитвам какво и защо не е покрито, след това да звъня на здравното заведение да моля тях да bill-нат застраховката отново, за да се коригират грешките. Системата е отвратителна.

Моят годишен дедъктъбъл е $1200, което мисля не е много, сравнявайки с наши познати, които трябва да си купуват застраховките индивидуално, а не през местоработата. Месечните вноски за здравната застраховка са малко под $500 за цялото семейство.

Руми, мм има ЕДНО нещо на ум и то е да си има басейн в задния двор. От две години само за този басейн говори. Ще направо компромис само ако е на 10 мин от плажа Grinning

# 112
  • Мнения: 2 992
Дами,

Ако на някого в САЩ ( НЙ) му трябват две бутилки хубава, българска ракия, как би могъл да се снабди?
 Малинчо нямат. Няма в ebay или амазон.
Моля за идеи къде мога да потърся.

# 113
  • Мнения: 2 266
Защо не си си донесла от Бг?Търси в руските магазини.

# 114
  • Мнения: 2 992
Защо не си си донесла от Бг?Търси в руските магазини.

Никой не е предполагал, че ще му потрябва ракия.
Освен за руските магазини, ще съм благодарна и на други препоръки, ако някой се сеща.

# 115
  • Мнения: 2 266
Ако има бг магазини около вас,и в тях може да има,или в полски магазини също

# 116
# 117
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ние сме купували от големите ликър сторс - търси грапа или сливовитц.

# 118
  • Мнения: 2 992
Благодаря ви, момичета!
И за да не съм съвсем спам да подкрепя мненията, че само желание за ориентиране към някоя част на щатите не е достатъчна.
Gaggi, дано да имате късмет! В момента дори да има фирма, която е готова да кандидатства за вас за работна виза, то пак апликацията минава на лотария. И трябва да си намерите работодател готов да инвестира време и средства за вас без да е сигурен, че някога ще успее да ви издейства работна виза.

# 119
  • Мнения: 1 152
Наистина ли е толкова трудно?
Изглеждаше ми, че много хора са заминали така.

Общи условия

Активация на акаунт