160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 455
  • 730
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 290
Цената на всичко пак зависи от местоположението, щата, града, но ето и едни Бостънски за ориентир:
https://www.salonevamichelle.com/services/
Това е преди бакшиша, тук без бакшиш не можеш да се разминеш... 15-20% поне!

салона който аз ти пуснах е в Хюстън,  бакшиша също е отделно около е 18-20% началните цени са за къси коси +стилизиране, за дълги цената е по-висока.

# 211
  • Down south
  • Мнения: 7 665
За бакшиша спор няма, но останалото зависи от това какъв е салона, на кой принадлежи, къде (щат, град, ерия) и пр.
Ако авторката сподели, къде ще се установи, вероятно ще могат да се дадат  по-конкретен идеи и съвети.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 23:35 от Daylily

# 212
  • Мнения: 3 376
Ню йорк, за бакшиша зная. Мисля той е задължителен, независимо от държавата.
Много благодаря! Бъдете здрави!

# 213
  • Мнения: 3 376
То много неща ме дерзаят, мисля е нормално, но тази коса ме съсипва.
Тук я поддържам всяка седмица в салон (звучи много кифленско!), но дължината изисква професионално третиране.
Разгледах салони онлайн, явно ще е на проба-грешка, което никак не ми се иска, но да си сложа фризьора в куфара не става.
Козметиката ми е ясна, европейската засега е по-моя, за съжаление не всяка марка се предлага в това разнообразие както тук.
Мога да хленча дълго, но ще търся позитивите, а те са повече.
Много ви благодаря, дами!
Темата е много полезна, а вие мили.

# 214
  • Down south
  • Мнения: 7 665
То много неща ме дерзаят, мисля е нормално, но тази коса ме съсипва.
Напълно те разбирам, аз имах подобни терзания, въпреки, че моята коса не е толкова деликатна.
Бях си взела козметика за начало, както и боя за коса.
Опита ми във връзка със салоните (в началото), беше стресиращ и обилно гарнирани със сълзи  Crazy
След това с препоръки и опит намерих фризьорка, ако се премести, съм готова да пътувам, за да ползвам услугите и.

Ще намериш и ти, не се тревожи  Peace

# 215
  • Мнения: 3 376
Именно да не остана без коса се тревожа.
За всичко друго съм се погрижила, лекарства особено, че и фармакопеята не е европейска Simple Smile.
Благодаря Ви сърдечно, дами!

# 216
  • Бостън
  • Мнения: 13 467
Именно да не остана без коса се тревожа.
Хмммм, и тук живеят хора и даже някои от тях имат хубави коси... и даже зъби Wink

# 217
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Именно да не остана без коса се тревожа.
Хмммм, и тук живеят хора и даже някои от тях имат хубави коси... и даже зъби Wink


ха Ха Ха някои само казваш, Елена пък за зъбите.... Ха Ха Ха Ха ха

# 218
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Някой да е правил пътуване из страната с куче? Интересува ме дали трудно се намират pet friendly хотели. Още не съм уточнила точно дестинацията.

# 219
  • Мнения: 103
Някой да е правил пътуване из страната с куче? Интересува ме дали трудно се намират pet friendly хотели. Още не съм уточнила точно дестинацията.

Атланта, ние сме пътували с кучето и сега се опитваме отново да планираме пътуване с нея. По принцип не спим по хотели, ако не е само за една нощ, ползваме airbnb, но и там изборът е по - беден, когато търсиш pet friendly и за съжаление самите къщи/ апартаменти са доста по - занемарени :/
Плюс е, че много лесно се търсят pet friendly жилища в самия app.

# 220
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Jane Jones, благодаря! Полезно инфо! Отложихме дългата ваканция и ще заменим с няколко по-кратки, за да видим как ще се държи. А и не искам да ангажирам съседи за котките. Уф, сложно е с петс. Аз намерих два страхотни кучешки хотела, но мъжете в семейството не искат да стресират четирикракото бебе, та така.

# 221
  • Мнения: 3 376
Би ли могла някоя от вас да ми даде линк към задължителния имунизационен календар, предварително благодаря!
Бих искала да сравня българския с американския.

# 222
# 223
  • Мнения: 3 376
Това е първото, на което попаднах и аз, но не мога да се ориентирам изобщо.
Тъй като ще се прибираме другото лято ще го ваксинирам тук, по българския календар, защото ваксината, която трябва да му апликират е много важна.

Не зная вас дали са ви тресли такива чувства, но на моменти се чувствам абсолютно малоумна и немислеща.
И ми минават едни мисли как ще си остана...
Мислех да си взема котето (имам възрастно кастрирано момче), страшно привързани сме с него, но май ще го оставя за следващото лято.
“Следващото лято” е моята спасителна мисъл, която ме държи да не потъна.
Уж съм войн, с какво ли не съм се справяла, а някакво си заминаване и раздели ще ме съборят...гадно ми е...

# 224
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ако ти се обяснява повече кажи за тази ваксина, може и да мога да ти помогна. Аз моите ги ваксинирам сега за да им завърша скеджула защото бяхме спрели ваксини за известно време след реакция към Дтап на големия ми син.

Колкото до чувствата - не съм ги имала подобни защото бяхме само аз и мъжа ми, млади и необременени. Сега с децата е много по-трудно, и разбирам за какво говориш. Ние имаме маца на 3 години, на която трябва да й търся дом защото не можем да я вземем с нас заради финансови причини (а и честно казано не виждам смисъл да й причинявам месеци по ветеринари, карантини тук и там, не е честно към нея).
Всяко местене е стрес но и невероятна възможност за нов живот, адреналин и широко отворени очи.
Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт